| GulDan a întrebat:

Cine chiar face bani pe internet? Va rog! vreau sa ma apuc si eu!

Cine ma ajuta lasati-mi pm! Mersi

9 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Uite eu am cont pe viespar.ro, dar nu am ce face, si mai rezolv niste task-uri. In 40-50 zile asa poti face suma de 50$ si poti retrage banutii :)
Uite si un link sa-ti faci cont : http://www. viespar.ro/? reff=2d44b586d17e371f54773717b5cf93f1

Bft!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creeaza un site. La un site sa zicem cu vreo 5000-1000 vizite castigi cam 200euro pe luna sau mai mult. Sau te poti apuca de programare. Iti zic eu ca sunt cu miile oameni care vor programatori (de obicei vor sa automatizeze ceva.). Sincer ti-as recomanda sa scriptezi in AutoIT. Daca tu stii unde sa cauti clienti, poti lua si 2000 de euro pe un program facut (nu ma refer la un program gen Mozilla sau Chrome ci un bot mai bine zis). Nu crede ca e munca de o zi. Ca sa faci un program dureaza poate si zeci de luni.

| Exaizo a răspuns:

Poker, duh!
Daca s-ar face banii asa usor le internet, cine ar mai merge la servici? Sry m8.

Designer, programator, etc. Astea sunt cele mai platite job-uri pe internet.

| GulDan explică (pentru Exaizo):

Si cum ajungi designer? ca programator stiu cum e nu imi placelaughing

| Exaizo a răspuns:

Ca sa fi designer trebuie sa te pricepi in Photoshop. Ceea ce este simplu daca iti place sa fi creativ si sa creezi imagini. In schimb, daca nu iti plac chestiile de genul, cand te vei uita la un tutorial (pana inveti) te vei lasa fiindca ti se pare plictisitor.

| GulDan explică (pentru Exaizo):

E perfect am inceput de la un timp sa invat photoshopbig grin dar vb ta unele ma cam plitisesc nu gasesc tutoriale bune mereu. in fine si sa inteleg si are legatura cu desenatu si creativitatea nu? ca eu le am pe ambele si desenez de mult happy

| Exaizo a răspuns:

Da, are legatura cu creativitatea. Oricum, daca chiar vrei sa fi designer va trebui sa investesti mult timp. Si cel mai important, dupa ce vei invata bine, va fi mai greu cu gasitul clientilor (asta daca nu te angajezi ma refer).

| Gabbriell a răspuns:

Poti incerca sa filmezi anumite lucruri sau sa faci vlog si sa le urci pe youtube in speranta ca vei fi populara si lumea se va abona la tine.
Mai sunt PTC-urile, adica paid to click dar aici trebuie sa cunosti niste lucruri, multe sunt scamuri, la asta iti trebuie cont paypal, card visa electron valid.
Sau sa fi web designer, sa ai cunostinte solide it, sa poti crea un website la cerere pentru un client.

| Lukas1994 a răspuns:

Kids this days, nu va mai palce munca de teren.