| UnBaiat439 a întrebat:

De ce imi apare cand vreau sa deschid un program ( de exemplu googe chrome)(il pornesc dand run as administrator) c:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe is not a valid Win32 application?
\

12 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Posibil sa fie din cauza unui virus care blocheaza accesul la executabile. iti recomand sa faci o scanare cu malwarebytes http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Malwarebytes-Anti-Malware.shtml

| UnBaiat439 explică (pentru al3xander):

Am deja un antivirus licentiat. eset nod 32 6 smart security ( acum am luat licenta) si acum i-am dat scanare. Nu stiu daca va gasit vreun virus. Tin sa mentionez ca jucam metin si alte jocuri in retea. Ma gandesc ca daca ar fi vreun viris doar de acolo ar putea fi.

| al3xander a răspuns (pentru UnBaiat439):

Da pai nu stiu cat de bun este eset, nu-l recomand. am gasit pe internet ca s-ar putea sa fie de la virusul "beagle" http://en.kioskea.net/faq/681-virus-removal-pack-for-w32-beagle-mm
incearca sa downloadezi utilitara asta http://securityresponse.symantec.com/avcenter/FxBeagle.exe si sa-ti scanezi sistemul cu ea

| UnBaiat439 explică (pentru al3xander):

Nu e de la Beagle. Am scanat toata noptea calculatorul. I-a gasit 559 de virusi. I-am curatat pe toti. Cam 500 erau Win32/Nashta.A.

| UnBaiat439 explică (pentru al3xander):

Am scanat si cu asta si cu eset. A mers f bine. Acum i-am dat a doua scanare pentru a vedea daca mai sunt virusi care pot afecta.

| al3xander a răspuns (pentru UnBaiat439):

Nu cumva e "Neshta"? ala e un virus infector, iti recomand sa folosesti utilitara asta pentru dezinfectie http://download.avg.com/filedir/util/avgrem/avg_remover_neshta.exe (ATENTIE! dezactiveaza antivirusul inainte de rularea utilitarei asteia, altfel intra in conflict cu el!)

| UnBaiat439 explică (pentru al3xander):

Inca o intrebare. In HDD meu ( Dhappy am ocupati 62.3 GB. Dar habar nu am cu ce. Fiindca toate folderele vizibile din el au doar 33 GB. straight face

| al3xander a răspuns (pentru UnBaiat439):

Posibil ca restul spatiului sa fie utilizat de "System Restore". uite cum sa stergi backup-urile vechi din system restore http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/delete-a-restore-point (apropo asta este chiar recomandat dupa o infectie cu un virus)
daca vrei sa vezi toate folderele/fisierele de pe HDD (inclusiv alea ascunse) iti recomand http://www.freecommander.com/fc_downl_en.htm

| Hevnoraak a răspuns:

E dead windowsul ai probleme cu cheile de înregistrare.
Sugerez o reinstalare de sistem preferabil de pe alt DwD.

| UnBaiat439 explică (pentru Hevnoraak):

E mort pe dracu. A avut niste virusi de la GOOGLE CHROMEEEE care atacau win 32 si nu mai puteam deschide nimic.

| Hevnoraak a răspuns (pentru UnBaiat439):

Tu ștergi viruși dar paguba rămâne, credemă vorbesc pentru că am pățit-o.Salvează ce ai pe pc și reinstalează win e cea mai bună soluție altfel o să cedeze e doar o chestiune de timp

| Sirena_Mica_1976 a răspuns:

Sal trageti mozila si nu mai ai probleme