| alexgalatzi a întrebat:

Saluuut,TPU! Am nevoie de un raspuns la urmatoarea intrebaree: Ce ati alege? iPhone 5C sau Samsung Galaxy S4? La iPhone imi place sistemul de operare,designul si materialele, dar la S4 imi plac performantele...Deci..care e parerea voastra? thinking

Răspuns Câştigător
| bineproportionat a răspuns:

Salut, am avut Galasy S2, S3, S4 dar si iphone 4, 4s si 5! 5c-ul este un 5 cu carcasa de plastic, deci mai greu de zgariat, sau mai bine zis, zgariturile nu mai sunt asa vizibile, asa ca iti pot spune ca degeaba telefoanele cu android au configuratie de laptop ca nu fac fata, degeaba in teste au nu stiu ce scoruri cand de fapt au lag pana si la deschiderea contactelor, sa nu mai zic ca orice task iti dai nu raspunde ca si ios-ul! Crede-ma nu vorbesc prostii si nu aberez, oricat de ultra super performant ar fi cu nu stiu ce procesor sau nu stiu cati rami, degeaba, androidul nu e optimizat nici pentru dual-core de asta nu au nici rezultate bune! Ios este cel mai bun sistem de operare, de asta desi nu au decat un dual-core de 1, 2 au timp de raspuns mai scurt si astfel il folosesti tu mai usor, ca pana la urma asta conteaza, sa iti mearga tie bine, sa gasesti ce ai nevoie in cel mai scurt timp, nu sa ai octa core si 2 giga de rami, ca nu te incalzeste cu nimic! Tot ce trebuie sa faca un smartphone e sa iti furnizeze rezultatul cat mai repede! Si dintre cele 2 iphone 5c va face asta fara discutii!
http://bit.ly/1fbeqqm

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

In comparative, s4 iese castigator. insa tu cumpara cel ce iti place si careia ii vei da utilitatate cat mai mare. http://versus.com/es/samsung-galaxy-s4-64gb-vs-apple-iphone-5-64gb

| Narcis2007 a răspuns:

S4 totusi mai poti astepta inca 2-3 luni pana se lanseaza s5

| Cooooooooooooooooooooooooooool a răspuns:

Ambele laughing

Sau doar S4.

| Alexgeo2011 a răspuns:

Fara nici-o alta explicatie...Din toate punctele de vedere...Glaxy s4!