| Adela06 a întrebat:

Samsung sau iPhone?
Vreau sa ma decid pana in noiembrie, deoarece parintii imi iau un nou telefon.

Răspuns Câştigător
| Crisan_Emanuela_D_1994 a răspuns:

Depinde pe care ti-l doresti si tu. Iti recomand Samsung, face poze foarte frumoase şi merge chiar bine. IPhone-ul pe de altă parte, are functii diferite față de Samsung, mi se pare mie puțin mai "dificil", în plus fratele mele a avut un iPhone 5 si a avut multe probleme cu el. Daca vrei sa iti iei un telefon de ultima generatie, recomand Samsung S8 / iPhone 7+
Toate cele bune!

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iphone e mult mai bun ca software ca Android, eu pe cine am cunoscut care avea iphone era uimit in scimb de Samsung multe de rele, ce daca poti instala en aplicati aiurea si unele virusate, pentru Facebook, what upp, camera iphone e nr1, Samsung copieaza la greu ei asta fac mereu, sunt atatea procese facute impotriva lor, desi alege iphone.

| JackR a răspuns:

Noiembrie?! Pana atunci pot sa apara 20 de firme noi, cu 500 modele noi de telefon. Mai intreaba-ne in jur de 15 octombrie, poate te ajutam atunci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing ce bine ca mai ai doar 10 luni sa te decizi laughing)

| OnePiece a răspuns:

Huawei, Xiaomi, OnePlus nu te intereseaza?

| crazypop a răspuns:

Samsung draguto, opteaza pentru Samsung n-o sa iti para rau deloc, daca dispui de situatie financiara buna : de la s6 in sus oricare.

| Eu2208 a răspuns:

Mie imi place mult iphone, dar alti spun ca le place Samsung. o doamna de la Vodafone mi-a zis ca ia ar alege mereu iphone ca la Samsung, dupa 2 ani nu mai functioneaza cum trebuie, dar iphone dahappy. Deci eu aleg iphone. eu am 5s iar fratele meu are X
Tu de care iti iei?

| Kanyee a răspuns:

IPhone, e mult mai bine facut. Samsung investeste mai mult in marketing, mai putin in calitate. Inca un lucru pozitiv la iPhone ar fi ca isi pastreaza mai bine valoarea in timp, daca vrei sa il vinzi.
Pe partea de muzica, la fel, net superior. Reda mult mai bine, are aceleasi caracteristici ca un iPod.

| xSega a răspuns (pentru Kanyee):

Ai spus total opusul, de fapt Apple investește mai mult în marketing de cat în produs( exemplu bateriile care nu țin un an) Samsung pe de altă parte pun tot ce e mai bun intr-un telefon, singura chestie adevărată care ai spus-o e ca iphone își păstrează valoarea în timp dar nu merita sa plătești pentru un logo

| alecse18 a răspuns:

Eu as opta pentru iPhone, am folosit iPhone 4 ani la rand, si mi am luat un iPhone, si este Wow, am avut 5S si acum 6S, ti as recomanda iPhone pentru ca face cele mai bune poze, nu are niciodata lag, imposibil sa iei virusi, se misca destul de repede, crede ma merita un iphone 5S/6/6S/+ big grin

| xyzttt a răspuns:

IPhone clar!

| Adela06 explică:

Ce vrei? doar am cerut parerea altora!

| eunusunttu a răspuns:

Eu zic Samsung..pentru ca ai multe posibilitati. De exemplu poti sa iti descarci mai multe jocuri si de pe Play Store dar si crack. Si multe altele.dar depinde si de ce Samsung sau ce iphone.plz funda

| SGiulia1993 a răspuns:

Eu zic că Samsung sau Huawei. Știu că iPhone-ul e mai cool și are un design mai fain dar totuși am prieteni care au și mi-au spus că e ok, dar se strica rapid și se sparge rău dacă îl scapi pe jos.
Eu personal am avut vreo 3 ani un Samsung și am fost mulțumită de el, insa, am avut ceva probleme cu bateria. Adică se ducea rapid rău de tot. Acum am Huawei P10 Lite și sunt super mulțumită de el. Arată ca un iPhone și are meniu de Samsung deci cred că ăsta e mai ok. Alegerea ta. Sper că te-am ajutat happy

| AlexFinantatorul a răspuns:

Personala iti recomanda Samsung pentru ca are mai mult posibilitati decat iphone.Aici este vorba despre IOS vs Android.Chiar daca IOS se misca mai rapid decat Androidul, din punctul meu de vedere pe Android poti sa descarci mai multe jocuri de pe Magazin Play, pe cand la IOS nu poti face asa ceva ( un ex ar fi: sa cauti pe Android pe magazin play RAR si il vei gasi, dar pe IOS nu il vei gasi in App Store). Acum este personal alegerea ta.Depinde si de bugetul tau sa poti stabili un telefon.

| Mariiiiiiaaaaaaa a răspuns:

Samsung all the way up. Am un s8+ si chiar recomand. Singura problema este ca inlocuirea display ului costa foarte mult. Succes la gasirea unui telefon!

| Cristian_Ionut_2000_StsL a răspuns:

Samsung,la iphone o sa ai probleme in general cu bateria, cand o sa il cumperi e ok dar dupa un timp o sa te tina din ce in ce mai putin timp, si pe Android pot face mai multe chestii decat pe ios