| anonim_4396 a întrebat:

spuneti-mi si mie tot ce stiti despre fata peste (zodie)Funda+vot

4 răspunsuri:
| justme97 a răspuns:

Femeia Pesti este o aparitie diferita, insa una dupa care multi barbati se dau in vant: vulnerabila, delicata, atat de diferita de femeile moderne si libertine din ziua de astazi. Barbatii nu se pot abtine sa nu simta nevoia sa o ia in brate si sa o protejeze de lumea rea care ne inconjoara.

Caldura personalitatii sale face ca orice barbat sa se relaxeze in compania sa. In ceea ce priveste mariajul, viseaza la aceleasi lucruri ca orice alta femeie.

Chiar daca este o persoana calda, nu inseamna ca este lipsita de temperament. Atunci cand se enerveaza, devine sarcastica. Consolarea vine din faptul ca in majoritatea timpului este cea mai dulce persoana.

Femeia Pesti este dominata de sentimente, iar sensibilitatea ei crescuta o poate face sa izbucneasca in lacrimi numai la auzul unor vorbe mai dure. Este usor de imaginat ce se poate intampla daca cineva o va rani mai tare. In astfel de situatii, se poate desconsidera destul de mult, insa aici prietenii si partenerul de viata vor juca un rol crucial.

Trebuie mangaiata, consolata, dar mai ales, trebuie sa i se aminteasca ca este o persoana inteleapta, cu o foarte mare putere de intelegere. Cei din jurul ei stiu ca aceste lucruri sunt adevarate, trebuie doar sa o convinga si pe ea de aceste adevaruri.

In cazul in care o femeie Pesti manifesta un comportament total opus celui descris mai sus, exista posibilitatea ca ea sa fi trecut printr-o trauma in copilarie sau in perioada de formare a adolescentei. Cateodata poate deveni chiar deprimata, insa atunci, cel mai probabil, are sufletul incarcat cu ceva ce nu trebuie impartasit celorlati, pe care vrea sa il pastreze numai pentru ea.

In rolul de mama, tinde sa fie prea permisiva si ii va fi destul de greu sa isi discipineze copiii. Femeia Pesti s-ar sacrifica oricand de dragul copiilor ei sau pentru ca acestia sa isi realizeze visurile. Chiar daca nu este foarte priceputa cu finantele, va reusi sa stranga ceva daca situatia o cere.
Cum cuceresti femeia Pesti
Coada se formeaza in dreapta si va rog sa nu va inghesuiti. Probabil caa nu sint destule femei din zodia Pestilor pentru toti barbatii, dar asta nu e un motiv sa va calcati in picioare. Va trebui sa-ti astepti rindul si sa speri sa ai noroc.

Chiar si fara astrologie au ajuns la toate urechile zvonuri despre farmecele femeii din zodia Pestilor. Are si ea defectele ei, desigur, dar la prima vedere e intruparea primei iubiri a fiecarui barbat, poate cu un strop de iepuras Playboy adaugat pentru a condimenta amestecul. Cred ca ar fi bine sa recunoastem de la inceput ca femeia moderna, emancipata, cu imaginea ei dura, puternica, a facut sa creasca si mai mult valoarea fetei din Pesti. in atmosfera asta de eliberare de vechile prejudecati sexiste, neptuniana retrasa, dragalasa si neajutorata trebuie sa foloseasca un par ca sa tina barbatii la distanta.

Nici nu e surprinzator ca e atit de cautata. Nativa rareori incearca sa-si puna in umbra barbatul, fie ca e al ei cu acte sau nu. Nu are nici cea mai mica, ascunsa si nevrotica dorinta de a-l domina, in nici un fel. El e liber sa-i tina scaunul cind sta la masa, sa-i aprinda tigara, sa o ajute sa-si puna haina si sa vorbeasca despre cit de minunat e el cit il tin puternile.

Ea nu vrea decit ca el sa o protejeze si sa aiba grija de ea. E foarte fericita sa se sprijine de umarul lui larg si sa-i dea de inteles, privindu-l cu chii mari si plini de uimire, cit e de puternic si cit de multa nevoie are ea de el in lumea asta inspaimintatoare. Gindeste-te numai la citi lupi stau la pinda ca sa devoreze Scufite Rosii. Numai gindul la asta poate face o fata sa-i vina sa lesine. Chiar daca nu e chiar asa de victoriana (desi multe pestoaice sint), nativa va fi o ascultatoare fascinata a tuturor necazurilor lui si o alinare la vreme de criza.

Aceasta femeie crede ca iubitul, parternerul, tatal, fratele ei, de fapt, orice barbat, poate cuceri lumea si legat la ochi si e uimitor de constatat de cit de putin din aceasta incredere induiosatoare a ei e nevoie ca sa faca un barbat sa creada acelasi lucru. si te mai miri ca e atit de cautata...

Ea e un refugiu calm, intim, de liniste si relaxare pentru mindrul ei barbat, departe de lumea dezlantuita, cu zgomotul ei din bazinul pestoaicei sint scazute, linistitoare si alina ochii obositi care au fost bombardati toata ziua cu lumini de neon si cifrutele acelea de la bursa pe care ea nu le-ar putea intelege nici daca viata ei ar depinde de asta. (Desi, daca viata ei ar depinde de asta, probabil ca si-ar ascuti creionul si ar scoate calculatorul).
sper ca te ajutehappy

| KattyD a răspuns:

Pai fetele din zodia rac sunt foarte sensibile,nu ca racu, feminine, dulci si sunt destul de frumoase

| Zborfărăaripi a răspuns:

Sora mea este fată - pește laughing (zodie.) Am tot citit, fetele pești sunt foarte misterioase, și prin mister foarte atrăgătoare. Sunt mai închise-n ele de obicei. (Sora mea chiar este așa:-s). Sper că te-am ajutat. Pa, pahappy