| adda000 a întrebat:

Ma plictisesc in casa si nu am voie sa ies afara. Ce pot face in casa? Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Aimee33 a răspuns:

Buna! happy
Ai putea sa:
-cumpara-ti o punga de popcorn si vizioneaza un film;
-asculta o melodii pe youtube gen''I'm happy''
-joaca jocuri de cultura generala(trivia) sau fa-ti cont pe un joc gen forum, cum ar fi ourworld happy
-citeste carti;
-dormi;
-deseneaza, picteaza.;
-compune o poezie in care sa-ti descarci sentimentele traite;
-organizeaza o petrecere cu prietenii;
-mediteaza(gandeste-te la apa, aer, la pamant...);
-fa ordine prin casa; big grin
-daca ai frati/surori, joaca-te cu ei;
-coase;
-creeaza o noua tinuta;
-suna un prieten si discuti cu el toata ziua, ca sa treaca vremea...;
-confectioneaza lucruri:origami...;
-editeaza imagini, faci colaje cu ele, videoclipuri...;
-fa-ti un blog in care sa povestesti tot ceea ce faci si ceea ce simti;
-personalizeaza-ti tricoul ☺.
Sper ca te-am ajutat! happy
O zi buna! kiss

5 răspunsuri:
| Aimee33 a răspuns:

Multumesc pentru fundita! kiss

| adda000 explică (pentru Aimee33):

Cu placere! Imi trimiti cerere de prietenie?

| Aimee33 a răspuns (pentru adda000):

Sigur! :*

| MariaCorinaaaa a răspuns:

Uita-te la tv sau joaca-te jocuri pe calculator sau invita o prietena la tine si faceti-va impreuna manichiura sau mai stati la o vorba... poti face multe :* asculta muzica...fa ce te face sa te simti bine :* happy

| Alina98Alinutza a răspuns:

Pai depinde cati anii ai! laughing Insa cea mai buna idee este sa te joci pe PC sau sa iti inviti prieteni la tine acasa!