| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu tot ce trebuie sa fac sa fiu EMO, se poate?

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

Un Emo este acea persoana care are o Natura Extraordinar de Depresiva, este in stare sa adoarma plangand in fiecare seara si sa vada lumea dintr-un punct de vedere Total Negru...si cum a zis si "gabytzza"... a fii EMO este o stare de sprit, NU O SIMPLA MODA!happywinking... ps:emo nu se taie, cei care se tai au o alta denumire! ...vedeti ca incurcati numele!winking

106 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

în primul rând trebuie să asculţi screamo,emocore şi minuni deastea,pentru că muzica defineşte stilul.apoi restul vin de la sine.
şi faza cu depresia e un mare rahat .

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru a fii emo trebuie sa ai un par cu suvite, haine cu cranii (mai bine negre, albe sau rosii, poti si alte culori) sa fii trist si singur

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci atitudinea gen:toti ma urasc ma fac sa plang.Imbracamintea:trebuie sa fie neagra pantalonii mulati, tricou verde metalizat cel mai bine freza neagra cu suvite verzi, roz shialb metalizat dar nu te face EMO daca loomea te iubeste ptk s-a dus tot farmecu trebuie sa ai 1 stil unuq asa pana acu ai facut asa bv esti emo da hi5 sa izi dau commuri apropo de asta trebuie sa ai hi5 sa vada lumea ca esti trist si trebuie sa cersesti commuei de la toata lumea din lista idu meo daca vreti sa vb cu mine e aeon_carbon pentru ca sa aflati mai multe si hi5u meu e http://alin-bff.hi5.com dati commuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sa ajungi la cel rau dupa, oarte si sa arzi in focul vesnic fa-te EMO cum vrei.Viata ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Emo inseamna : e vine de la eu,,, m vine de la ma,, si o vine de la ma omor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa stiu ce trebuie sa fie un emo cu adevarat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt emo trebuie sa ask muzka th

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vareas este un sat frumos din comuna primardin vareas este un om bun iel a facut parcuri si a dat la fiecare casa un tenberon

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai drept sati spun.ca sa fii emo trebuie sa ai si motive.adika am o prietena care e emo.si a devenit emo din cauza ca sufera din cauza unui motiv serios.nu devii emo asa ca iti place moda. dar daca vrei poti sa-ti faci parul si sa te imbraci ca ei. dar daca vrei sa devii un adv. emo trebuie sa ai si MOTIVE!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pooi daca chiar vrei asta...prima data.trebuie...sa iti faci o tunsoare cam ca asta http://www.luv-emo.com/emo-hair-cuts/long-emo-girl-hair-cut.jpg apooi trebuie sa te imbraci cu haine cat mai colorate.sau sa fie de culoare neagra app am uitat parul trebuie sa aiba shuvitzee colorate cat de multe daca nu preferi sprayurile iti poti poone extensiii la imbracaminte poti folosii ciorapi in dungi alb-negru, ciorapi in dungi alb-negru, tenisi sau conversi corlorati sau negru cu alb, fuste, pantaloni, ciorapi roz, sau rosu aprins trebuie sa ai machiajul negru, si parul lasat sa acopere un ochi! fatzi Tatuaje cu inimioare roz sau stelute, buline etc comportamentul taw trebuie sa fie, negativ daca pot zice asa dar a fi emo nu inseamna numai a suferi si ei sunt veseli cam atat mult succes! by3

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer eu sunt emo dar ma imbrac si ma machiez si toate cele cum am eu chef:foarte colorat elegant si asa mai departe. a fi emo nu inseama a te arunca de la etaju 10.sa stii ca intrebarea ta nu are rost pentru ca nu poti sa te faci tu emo. emo cum s-a mai spus e o stare de spirit pe acre o poti avea orikand si poti fi chiar si manelar si tot ai avut o stare emo candva, iar definitia cea mai potrivita pentru starea emo este deprimarea si iti spun sincer, nu iti doresc sa confunzi definitia adevarata a starii emo cu stilul emo care e complet gresit dar e si cel mai raspandit.am patit-o si regret, si mai am un ultim lucru de spus:nu trebuie sa fi in haine emo si asa ca sa te sinucizi, iar cei emo sunt asa din cauza vietii pentru ca viata e prea dura cu ei.asta e tot ce am avut de spus si scuze ca v-am plictisit dar simteam nevoia sa impartasesc experienta meahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ramenetzi draga asa cum va lasat Bunul Dumnezeu, iia is satanisti, fi cu Dumnezeu si iti va ierta pacatele de a deveni ...satanist

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda pai trebuie za te imbraci nhumai in nergru ca multe insigne, za ai parul lung(l fete), filat si negru ca suvite roz zau culori f aprinse... dar a fi EMO nu trebuie doar za arati ca un emo ci trebuie za gandejti si ca unu' pornind d la faptul ca EMO inseamna 'EMOTIONAL'. persoanele cre sont EMO sont f sensibilej pon mult suflet in ceea c fk mai ales in dragoste...eu sont EMO si chiar ma mandresk ca aztha deoarece toti cre ma intalnesc se mira ca sont EMO si in acelasi timp pot fi si vesela. Emo nu inseamna za nu te bucuri d viataza, cei EMO se bucura d viata in felul lor si dupa parerea mhea cred ca este mult mai fascinant za. ti traiejti vitza intr. un fel mai 'dark'

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti cu capu fetita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S ate tai ca lama in primul rand

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai. ca sa fii un emo trebuie sa simti asta nu doar aa peste noapte gata esti emo. emo vine de la emotional, sau de la "eu ma omor", dar e mai mult o stare, de la ea pornesc toate, daca esi deprimat, te imbraci in negru, sti trist, simti sa "te inchizi in tine " nu vorbesti prea des si te simti ciudat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma numesc teodora. am 12 ani si vreau sa fiu emo. ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt o fata care acum 3 ani am luat aceasta decizie acum am 17 ani si este foarte greu sa mergi pe strada sa nu te remarce cineva mama mea a vrut sa nu duc lipsa de nimic si acum nu stiu sa spal nici o farfurie dar am fost la un casting de moda acum 2ani si de atuni m-am schimbat complet.\m/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu vreau sa fiu dar nu stiu in ce moduri trebuie sa procedez...sad ce trebuie sa fac?sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am taiat la mana si asta nu inseamna ca st emo. dar ma machez ca una emo si ma imbrac foarte ciudat la raaspund la parinti va spun din propria experienta dj_alexia55

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar credeti asa?, nu, eu tot as vrea sa fiu emo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa fiu emo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fata probabil vrea sa fie ceve gen ' emo style ' pentru ca probabil ii place stilul; si mi-e imi place. m-i se spune ' fata emo '. dar asta nu inseamna ca ma tai, plang non-stop sau ma omor oh go on '. ceea ce vrea fata sa fie, se numeste emo style. asta consta in coafuri ciudate, haine negre. roz. ne asortate. magiaj negru si foarte, multe accesorii, ' stupide '. pentru unii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt EMO si ce nu imi pasa daca striga lumea dupa mine ca sunt ciudata eu ma imbrac in haine negre si am cercel in buza 5 intr-o ureche am suvite verzi si am doar 12 ani cine nu a spus ca nu poti sa fii o EMO

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

e greu sa fii emo. a fie mo e prea grav

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu is emo m-am taiat de fapt mi-am fc un tatuaj cu lama suvite colorate blugi rupti tricouri insigne negru nu uita sa te tai

| OoMaryoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica? rolling on the floor) "nu uita sa te tai?" rolling on the floor))))))))))) bai nene daca te tai nu inseamna ca esti emo;/ emo nu are nici o legatura cu taiatu :/ P.s nu va mai credeti emo daca va taaiati [: Faceti nu ma genu de **** =.=" daca nu stiti ce inseamna emo taceti dq din gura mai bine.-.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite.iti dau un sfat.nu te face emo. dc?! pentru ca o sa fii foarte deprimat'a...eu am fost putin timp.si crede'ma nu a fost deloc bine.toata lumea cand treceam pe strada ma striga 'satana'laughingei.asta nu conteaza. dar viata e frumoasa.asa cum este ea. mie imi place stilul lor:Xii ador. dar am incetat sa mai fiu ca ei.happy si cum au spus mai multi a fi Emo nu este o moda.ci o stare de spiritwinkingsucces! dac vrei sa mai vb.id'ul meu e inocent_kid95>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai in primul rand iti trebuie o coafura emo gen par lung breton in ochi sau pana iti creste bretonu peste ochi ridicatil in tepi si fa alte combinati nebune imbracaminte ai nevoie sh iash mai departe...id meo broken.ncyde...(si. da sunt emo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand trebuie sa fie de acord parintii.Trebuie sa te tai sa ai piercinguri sa te imbraci in negru-roz mai multe Sa asculti muzica rock.Trebuie sa te droghezi sau sa fumezi...Trebuie sa fi trist ...Sa mai chulesti de la scoala ca si minelaughing. Deci eu sunt emo ma numesc carla. Daca vrei sa vorbim; ia acest id:carla.brunetahappyte astepthappyOricum la mine parintii nu sunt de acord dar nu ma intereseaza de ei dai incololaughinglaughing