| IMC90 a întrebat:

Numai mie mi se pare ca, intrebarea de azi din oracol este prost formulata? Sau, variantele de raspuns sunt idioate si pe langa intrebare?

Se da intrebarea : Prieteni vs tehnologie. Ce alegi?
Se dau variantele de raspuns :

"As suporta mai usor o viata fara prieteni"

Gen, imi traiesc viata foarte bine si fara prieteni, nu-i mare pierdere

"N-as renuntat la electronice si tehnologie pentru nimic in lume"

Adica, sunt un Nolifer si nu ma intereseaza decat sa stau cu ochii in calculator, n-as renunta la asta pentru prieteni

Acum, intrebarea mea finala, este : Unde pusca si cureaua lata este varianta conform careia eu as alege prietenii in detrimentul unei partide de LOL sau WOW, sau mai stiu eu ce alte minuni inutile mai fac cu tehnologia?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ma intrebam si eu de ce au impresia ca prietenii ti-i alegi pe astfel de criterii dar pana la urma am ajuns la concluzia ca trebuie sa-mi dai funda.

16 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Problema cu raspunsurile la intrebarea din Oracol a fost remediata. Acum ambele variante de raspuns sunt valabile.

Alexandra - TPU

| Dumnezău a răspuns:

Toata ideea asta cu oracolul e prost-formulata.Nu doar ca intrebarile sunt ambigue, ca intr-un test psihologic care te scoate nevrotic daca-ti place intunericul, dar mai au si lipsa de coerenta.Tot nu-i mai tare decat intrebarea aceea cu "Ce ai face cu un an din viata ta", unde bineinteles nu puteai raspunde prin butonasele anoste "as sta cu *** la frig, sa-mi inghete si sa-mi cioplesc din ea o coloana a infinitei virilitati".

| IMC90 explică (pentru Dumnezău):

Nu stiam ca putem propune intrebari...
Dar, daca am putea propune, as vrea si eu cateva sondaje utile, nu tampeniile astea de acum happy

| IMC90 explică:

Ce tot zici acolo, eu la ora la care am pus intrebarea de abia ma trezisem, n-am stat noaptea pe TPU. Si, cum nu ma inereseaza deloc categoria ''Totul despre TPU'' nu am avut de unde sa stiu...

| IMC90 explică:

Adica cum, eu sunt obligat sa citesc toate forumurile? Ma doare-n cot de TPU, ti-am zis exact ce s-a intamplat. Poti sa ma crezi sau nu, mie mi-e indiferent...
Nu aveam niciun interes sa am o intrebare populara daca stiam ca mai exista una, nu fac concurenta cu nimeni iar activitatea mea pe TPU s-a redus simtitor in ultimele luni.
Nu ma intereseaza popularitate, functii sau mai stiu eu ce rahat. Gandeste-te logic, ca la matematica. De ce naiba as mai fi pus intrebarea asta, daca stiam ca mai exista una?

| IMC90 explică:

Am incetat demult sa mai dau 2 bani pe site, strig degeaba si nimeni nu ma aude. Nu numai tu esti enervat de modul cum se modereaza si lucrurile care se promoveaza. Problema principala e ca prostia se vinde, si se vinde pe bani grei in timp ce intrajutorarea e futila. D-aia cu timpu s-au reorientat pe tampenii cum ar fi oracolul sau bara muzicala, totul e comercial si se face pentru bani. Noi acum strigam degeaba. Crezi ca d-aia nu mai doarme Tenita bine, ca X sau Y nu-si gasesc raspunsurile pe TPU? Atata vreme cat profitul este in continua urcare, noi putem sa stam si-n cap, lui ii convine.
D-aia intru aici doar din amuzament acum...
Iar, daca crezi ca vreau sa-ti intorc cuvintele, te inseli. Doar ca ai ramas cu o parere foarte proasta daca crezi ca eu ti-am copiat intrebarea si am reformulat-o, parere pe care vad ca degeaba incerc s-o corectez, si nici nu mai are rost sa o fac.
Toate cele bune, si bafta!

| Musique a răspuns:

E răspunsul prost formulat...

| pwp a răspuns:

Corect era ''As suporta mai usor o viata fara tehnologie''
A gresit admina happy

| IMC90 explică (pentru pwp):

Sa i se taie capul laughing Ia salariu degeaba rolling on the floor

| mixxjim a răspuns:

Cred ca la prima varianta era "fara tehnologie" la sfarsit, nu fara prieteni happy le-am dat un mesaj pe chestia asta, sper sa-l vada astazi, daca ai pus si tu intrebarea aici poate se observa mai repede

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate, mă simt ca la alegerile electorale.laughing Cred că au vrut să pună "greu", în loc de "ușor", dar cel ce-a făcut întrebarea și opțiunile a strecurat, fără să vrea, alegerea sa... de 2 ori.laughing O întrebare ca asta n-ar trebui să existe din start, oricum. Până la urmă... ce-are sla cu prefectura?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai intrebarea aia ti se pare stupida? Eu cred ca am sa raspund la intrebari sa iau punctele laughing

| scrisoarededragoste a răspuns:

Doamne ajută că problema a fost remediată.

Întrebare: ghici ciupercă ce-i? big grin

| JustDreamDnd a răspuns:

Ce intrebari naspa! 1 dar avetzy dreptate! Fundittzapuppy dog eyes

| MAX4456 a răspuns:

Ai dreptate! Raspunsurile sunt cam jalnice, mai bine ar schimba raspunsurile sau intrebarea