| L1feDRAIN a întrebat:

L1feDRAIN va prezinta:

"The Consequences of illusions"

Part V

(Hyouka si-a schimbat numele in Kaden si in poveste il voi schimba de asemenia, Kaden de mai faci asta, in partea 6 mori[macar ca dupa planul meu traiesti pina la sfarsit, nu ca unii care din pacate mor] )

2 PM

-Am ramas fara gloante! striga Suck si incepe sa arunce cu pietre si oase.
-La toti se termina! striga Croampa.
-Eu am doar 2 magazine ramase, zise Mad.
-Eu, asta e ultimul care e deja in pistol, zise Kaden.
-Asta e culmea! striga Daisuki in timp ce zdrobeste capul unui posedat.
-Eu m-am saturat de petrecerea asta, poate facem si noi un lucru mai folositor? spune Karima.
-Eu cred ca e timpul s-o dam inapoi, spune Kama.
-Cred ca ai dreptate, zice Croampa.
Daisuki mai da in capul unui posedat in timp ce ceilalti dau inapoi si in acest timp unul din posedati ii apuca unealta si incearca sa o zdrobeasca.
-F^&*k you. striga Daisuki si da drumul dupa care fuge spre ceilalti.
-Imi plac reflexele tale de limba, spune Karima cu ironie.
-Hai taci te rog, raspunde Daisuki de asemenia cu ironie.
-Hei! voi macar stiti pe unde merge-ti? striga Daisuki.
-Dar pe unde vrei tu sa mergem? zise Kaden.
-Pe acolo vom muri toti, zise Daisuki in timp ce arata o zgirietura zdravana de pe spate.
-Am fost acolo si in ciuda mea am cazut intr-o gaura drept in puscarie, plina de zgirieturi am tot mers pe acolo si inca am mai vazut o femeie cu 101/100 sexy points, care mi-a tras o sperietura buna si am fugit de ea jumatate de drum.
-Ce femeie? intreaba Mad.
-Noi am vazut un macelar cu drujba, si voi o simpla femeie? zise Kaden
-Aha sa vezi, cap reflector si in regiunea organelor are coaste ca protectie si gata sa te apuce si inghita, asta crezi ca e mai buna? o noapte cu ea mori. spune Daisuki enervata.
-Conversatia asta cu zero senso mai bine lasa-ti-o pe seara. incheie tot Karima.

8 PM
Toti au ajuns in padure si merg toti incetisor in timp ce se ghideaza dupa lanterna lui Karima, era intunecat ca-n abis, norocul lor ca mai putea fi luminat. Dupa un mult timp prin padure se vede casa fostului padurar.
-Era si timpul sa fie o minune, spune Kama.
-Stati, spune Kaden, nu stim cine mai locuieste aici.
-Cred ca ai dreptate, spune Mad.
-Intru primul, spune Croampa.
-Eu voi fi in spatele tau, spune Mad.
-Eu dupa voi, adauga Kaden.
Toti intra cu armele pregatite si de sigur cu gloantele pe cale sa dispara si se uita in prejur.
-Cred ca e liber, spune Croampa.
-Atunci stam aici noaptea, spune Kaden, dar in timpul asta:
O impuscatura buna de arma s-a auzit.
-Ce dracu? spune Croampa.
karima se duce la geam si lumineaza sa vada cine e.
-Ah, o stiu pe fata aia, spune Croampa si iese afara.
-Conquête cum ai ajuns tu aici? intreaba Croampa.
-Croampo tu esti? spune Conquête.
-Nu se vede? hai intra sa faci cunostinta cu toata echipa, spune Croampa.
Toti sau asezat, dar nu au facut focul sa nu atraga atentie.
-Ti-ai gasit o arma buna, spune Croampa in timp ce se uita
la "DoubleShotgunul" lui Conquête.
Conquête tace. Dupa ce si-au facut cunostinta vorbeau ce vor face miine. Care stau pe podea, care in picioare, care se mai primbla prin casa (nu era mare 1/2 camere)
-Hei Karima, mai tii minte cum speriam baieteii la scoala? sopteste Daisuki zimbind.
-Fraierii aia? Da, si? raspunse Karima.
-Acum am o jucarie cu care voi speria si baieteii mari, spune Daisuki in timp ce vrea sa rada, dar tine linistea.
-Cu drujba asta o sperii si pe Satana, spune Karima.

-Deci ne culcam? spune Suck.
-Dar trebuie cineva sa stea de paza, spune Kaden.
-Stau eu, spune Croampa ignorind ca e obozit si el.
Toti adorm unul linga altul din cauza frigului (ce frumos :3 ), iar Croampa incetisor incetisor a adormit linga usa.

8 AM
E dimineata si toti se trezesc de la o izbitura puternica de usa, Croampa s-a speriat cel mai tare inchit a tras cu arma in usa si a vazut ce e afara.

TO BE CONTINUED!

Sper ca va place.
Si un mic sfat lume:
Daca ati citit numai partea 5 sau si 4 va sfatuiesc sa apasa-ti pe profilul meu | http://www.tpu.ro/utilizator/abjatq | intrebari | si sa citi-ti totul de la partea 1 si o sa intelegeti mai multe, cum si cind. De exemplu: Din ce cauza aproape toata lumea e controlata de cineva si seamana ca niste zombi, cum arata Kaden (Hyouka) Detectivul, Karima Agentul, macelarul, femeia cu cap reflector, eu (mi se pronunta numele in partea 3, dar apar aproximativ in toate)
In general, va rog sa cititi totul de la 1 la ultima, sunt sigur ca o sa va placa.

Mersi, pa.

6 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Fain,nu o sa mai fac asta, cel putin nu curand.

| L1feDRAIN explică (pentru RainmakerX):

Sa te tii de cuvint laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Eu imi respect promisiunile smug

| Anonima0000000000 a răspuns:

Ii prea luungaa.,,