| L1feDRAIN a întrebat:

L1feDRAIN va prezinta:

"The Consequences of illusions"

Part VII

-De as fi avut epilepsie, lesin-am in labele ei, spune linistit Kaden si toti se opresc brusc de la un sunet:
-Ssserios? se intreaba Croampa.
-E chiar de asupra noastra, spune Conquête cu o voce ingrijoranta.
-Liniste, sopteste Daisuki.
Si se aud cum pasii se indeparteaza. Toti merg mai departe prin conduca si Karima observa o iesire. Toti decid sa nu mai continue drumul prin conduca si ies pe acolo.
-Sper ca nu avem oaspeti, se intreaba Karima.
-Stai sa vad, ah, nu, spune Daisuki cu o voce ironica pentru ca oricum nu se vedea nimic. E liniste. Toti merg incetisor si Mad observa un intrerupator si il apasa.
-Ce ai facut ma? intreaba Daisuki.
-Cred ca a deschis iesirea, spune Kaden.
Sau aprins luminile in camera si se observa ca erau intr-o camera cu acumulatoare si un lift.
-Power restored: 10%, un glas necunoscut.
-Ce? mai functioneaza asa ceva? se intreaba mirat Croampa.
-Mda, spune Conquête si un sunet se aude.
-Ce a fost asta? spune Mad.
-Cred ca se aude de aici, spune Suck.
-Oh, Doamne nuuuu! spune tare Karima, Daisuki! iar a venit pustoaica reflector!
-Cine se intreaba Mad, Croampa si Kaden.
-Oh s^&it, spune Kama.
-Nu are rost sa folosim armele, ascunde-ti-va! nu aude, doar vede si totusi bine, spune Daisuki.
-The scarest game of "hide'n'seek" spune Karima.
Si se aude o izbitura.
( | http://imgur.com/2w1fY2o | )
-Power restored: 20%.
-Oh my f*&(ing god, spune Croampa.
-Ascunde-ti-va! striga tare Daisuki.
-Tu nu ma vezi, tu nu ma vezi, tu nu ma vezi, Tu Nu Ma Vezi! striga Croampa care sta chiar linga femeie.
-Power restored: 30%.
-Hhhhhh, Ah! respira greu Croampa si cind se apropie sa il vada, o explozie se aude si se pare ca a fost un acumulator din cauza caruia s-a vazut un blitz. Femeia repede se duce sa vada ce e.
-Mersi Doamne, spune usurat Croampa.
-Power restored: 40%
Din nefericirea lui Suck femeia se indreapta spre el si tot in acelasi timp a calcat pe o capcana.
Ahhh! striga tare Suck.
-Oh doamne, spune Kama.
In piciorul lui Suck sa infipt o lama si femeia l-a vazut.
-Omg, spune Daisuki.
Kaden ia arma lui Croampa si trage.
-AHhj, se aude cum striga femeia.
-Are efect? spune Karima, ia stai, Mad da-mi pistolul tau. Mad da pistolul Karimei si aceasta trage.
-Power restored: 50%.
-Hi b$@ch! striga Karima si trage fix in cap si sparge sticla reflectorului femeiei. Tisneste sange si carne cu tonele din rana, cade jos si se stinge lumina ei.
-I'm shocked. spune Croampa.
Toti se mira, il ajuta pe Suck si asteapta.

A trecut ceva vreme si insfirsit:
-Power restored: 100%
-Thank you for waiting.
-S-a deschis usa, haide-ti toti in lift, spune Kaden.
-Era si timpul, spune Conquête.
Se inchide usa si urca liftul. Peretele din spate era acoperit cu gard din grila si pe partea cealalalta se vedea scara de incendiu si Karima observa ceva:
-Uita-ti-va si voi, vede-ti ce vad si eu? spune Karima.
-Oh, hi handy lady, spune Daisuki.
Era femeia cu 4 maini care i-a urmarit pina la lift, dar nu putea sa ajunga la ei si aceasta s-a dus pe o usa.
Liftul a urcat si au observat ca au ajuns atit de departe ca erau in oras si liftul a urcat pe acoperisul blocului, pe care se aflau din cauza cutremurului, acea casa sa infipt in pamint, iar morga de sub padure s-a izbit de coridoarele de la primul etaj. De fapt, din cauza cutremurului padurea era mai sus decit orasul acum.
Toti sunt shocati de ce vad.
( | http://imgur.com/HX3tTMa | )
Toti se opresc si stau pe ginduri ca erau toti obositi si in scurt timp adorm unul linga altul. (ah :) )

TO BE CONTIUNED!

Va placut?
Cine nu a citit celelalte parti ii recomand sa apese pe profilul meu | http://www.tpu.ro/utilizator/abjatq | Intrebari | si sa citeasca tot de la "Part I" si o sa inteleaga tot.

Bye bye!

17 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Cred că o să vă raportez prostiile astea de acum.

| L1feDRAIN explică (pentru Musique):

Bye.

| Musique a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Pa dulceață.

| L1feDRAIN explică (pentru Musique):

happy

| KamaSutra a răspuns:

Interesting

| SweetMinion a răspuns:

Interesant O.O

| L1feDRAIN explică (pentru SweetMinion):

Sper ca ai citit tot de la inceput happy

| SweetMinion a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Daaaaa

| L1feDRAIN explică (pentru SweetMinion):

Mersi :3

| AlessaLovesYou a răspuns:

Draguta poveste ^•^ am citit toate partile in cateva minute

| L1feDRAIN explică (pentru AlessaLovesYou):

Citesti asa repede? laughing

Mersi happy

| AlessaLovesYou a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Da, citesc destul de repede. Iti citesc o carte de 300 si ceva de pagini intr-o ora, o ora jumatate maxim.

| L1feDRAIN explică (pentru AlessaLovesYou):

Wow, imi amintesti de o colega.

| AlessaLovesYou a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Si e de bine nu?

| L1feDRAIN explică (pentru AlessaLovesYou):

Colega da, istoria nu.
Stii m-am saturat sa tot zic de asta, uitate la intrebarile mele si gata. (primele 4)
Si asta a fost cind ma durea, acum am doar pete si tot o vreau.

| AlessaLovesYou a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Oh sad

| L1feDRAIN explică (pentru AlessaLovesYou):

Eh sad