| SergiuBoss11 a întrebat:

Oxygen16 spuse... Povestea miezului trebuie sa fie continuata!
Capitolul 8 Deceptia Mieziana Finalul mirobolant

Desi ramas fara brat al nostru Miez porni in cautarea printesei sale.Ca o ramura de spini ce inconjoara prada neajutorata asa si sufletul miezului era inconjurat de dorul pur fata de Lady Kamasutra.A cautat o luna,doua,un an doi, dar aceasta era negasit.Desi era nemuritor acesta imbatranea de dor si amaraciune.Adesea se aseza pe tronul facut din miez din iad, peste care stapanea,si se gandea, astepta, plangea datorita dorului netarmurit fata de a lui cneaghina.Ar fi dat orice pentru a o mai vedea macar o data, chiar si miezul din el.Era gata de orice, asa ca s-a dus la Lucifer captivul locului peste care fusese odinioara stapan.In ochii lui se simtea ura netarmurita fata de Miezin,dar fu socat de gestul acestuia.
Miez a ingenuncheat in fata lui Lucifer:
-Sunt gata sa dau toata puterea mea,totul pentru o clipa alaturi de Lady Kamasutra.O singura data de-i mai vad chipul m-ar pregati pentru o eternitate in teroare cu zambetul pe buze.
De data asta,Lucifer ii ceru miezului sa predea puterea inainte,dar chiar si el se temea de forta draconica pe care o poseda acest plapand miez.
Lucifer ii arata locul unde fu ascunsa Lady Kamasutra si iI spune Miezului:
-Acum esti doar un om,fi cu bagare de seama, plapandule! Ai 3 zile.
Intre timp Lady Kamasutra il dadu uitarii pe plapand si era maritata cu gardianul temnitei.Era o femeie de casa pe care si-ar fi dorit-o orice barbat.
In bucatarie pregatea cina pentru al sau barbat, gardianul temnitei care era la munca timp de doua zile.Vazand chipul Miezului in fata portii, aceasta scapa farfuria din mana.Intr-o clipa ii revenira toate amintirile pe care le avea impreuna cu plapandul Miez.Se repezi in bratele lui.
Ochii le straluceau,erau ca doua raze de lumina intr-o lume a intunericului. Miez nu a intrebat nimic,iar timp de doua zile ei si-au trait clipa.
Pe masa din bucatarie,in dormitor,pe usa,in fata portii,nimic nu mai conta pentru cei doi, doar momentul.Vestit de sateni de cele intamplate, sotul incornorat se intoarce mai repede...Vazandu-l pe Miez cu a lui sotie,intr-un moment de disperare il loveste pe plapand cu parul in cap.
Acum era doar un simplu om cazut lat,in agonie,intr-o balta de sange,dar miez era cu zambetul pe buze,era sangele lui, era un om si mai presus de toate iubea.Nu conta cine l-a lovit, ci doar chipul frumoasei sale printese care plangea la capul lui.
Portile iadului se deschideau din nou ca sa-l absoarba pe blestemat.De data aceasta cel ce odinioara absorbise iadul, acum fu el cel absorbit.Lucifer si ai sai draci radeau si petreceau,dar Miez era mai fericit ca ei, pentru o clipa a avut totul.
Legenda spune ca Miez este si azi captiv in cel mai intunecat si sumbru etaj al iadului.Lady Kamasutra fu arsa pe rug,deoarece in timpurile acelea femeile ce isi inselau sotii erau considerate vrajitoare,ultimele cuvinte ale sale au fost:"-Miez".Era gata sa isi inceapa o noua viata,dar nimic nu mai putea fi la fel fara al sau Miez.
Cateva luni mai tarziu toti oamenii regatului fura ucisi de Daisuki, iar lumea intra intr-o noua era.

Gata cu Volumul 1. Vreti si volumul 2?

38 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Ce poveste tristă.:3

| SergiuBoss11 explică (pentru Doub):

M-am chinuit ceva sa o fac sa fie cu adevarat trista.

| Doub a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Ţi-a ieşit.sad

| SergiuBoss11 explică (pentru Doub):

Mersi! ma gandeam sa nu mai postez fiindca m-a descurajat derbedeul ala de ramlesssad, dar dupa am aflat ca el e prigonitul categoriilor si parerea lui chiar nu conteaza

| Doub a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Cooontinuăă.

| KamaSutra a răspuns:

Wtf? ''Pe masa din bucatarie, in dormitor, pe usa, in fata portii, nimic nu mai conta pentru cei doi, doar momentul'' rolling on the floor
Dar eu voiam un final fericit crying

| SergiuBoss11 explică (pentru KamaSutra):

Urmeaza volumul 2

| KamaSutra a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Ok,dar daca am murit, atunci?

| SergiuBoss11 explică (pentru KamaSutra):

Te vei reincarnasurprise

| Mieeez666 a răspuns (pentru KamaSutra):

Nu esti fericita ca m-am dus dracu? Cine esti si ce-ai facut cu Kama?

| KamaSutra a răspuns (pentru Mieeez666):

Ba da sunt, dar eu...eu..de ce si eu? sad

| KamaSutra a răspuns:

Atunci e ok big grin

| LePotato a răspuns:

Cine e "Lucifer"? (sa nu-mi spui ca eu)

| SergiuBoss11 explică (pentru LePotato):

Inca n-am bagat foarte multe personaje.prima oara trebuie sa va cunosc ca sa va pot implica in poveste.Lucifer este un personaj imaginar intr-u totul.
In schimb, sotul incornorat ma gandeam sa fie ramless, dar nu bag destepti ca el in povestea mea buna.laughing

| LePotato a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Am inteleslaughing

Poate ma bagi si pe mine rolling on the floor big grin

| Doub a răspuns (pentru LePotato):

Da' tu nu mai faci poveşti?:3

| LePotato a răspuns (pentru Doub):

Nope

| Doub a răspuns (pentru LePotato):

#!$^!&@$.
Naaaaşpa.

| LePotato a răspuns (pentru Doub):

Nu am idei sadpuppy dog eyes

| Doub a răspuns (pentru LePotato):

Te-aş ajuta, dar nici eu nu am.sad

| LePotato a răspuns (pentru Doub):

Stiu, mi-ai mai zis sad

| SergiuBoss11 explică (pentru Doub):

Ideile vin de la sine. alegeti o persoana care v-a impresionat sau un moment memorabil din viata voastra si imediat apar ideile

| Doub a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Pffff, greu.laughing

| Doub a răspuns (pentru LePotato):

T_T.

| LePotato a răspuns (pentru Doub):

Poate incerc sa scriu ceva diseara

POATE big grin

| Doub a răspuns (pentru LePotato):

Uuuuuuh, bun.laughing))

| LePotato a răspuns (pentru Doub):

O sa scriu 2-3 (randuri) cred rolling on the floor

| Doub a răspuns (pentru LePotato):

N-are nimic.laughing)

| LePotato a răspuns (pentru Doub):

Nu prea stiu nici despre ce sa scriuthinking (ce gen sa fie etc)

| SergiuBoss11 explică (pentru LePotato):

Horror,vreau un horror!

| SergiuBoss11 explică (pentru LePotato):

Dar un horror comic

| LePotato a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Pentru mine, orice horror(aproape) e comic...

Si nu prea as face horror pentru ca...parca imi "suna" cam penibile ideile despre o poveste de genul, in minte.

| SergiuBoss11 explică (pentru LePotato):

Atunci erotic? ceva eroticlaughing?

| LePotato a răspuns (pentru SergiuBoss11):

rolling on the floor

| Mieeez666 a răspuns:

Deja esti enervant...
Sa inteleg ca s-a terminat cu mine? Aleluia, Dumnezeu exista. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trist, dar îmi place finalul. Da da, si volumul 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

12/10!
Astept volumul 2 big grin

| AtsukoKure a răspuns:

Da bă bagă şi volumu' doi că vreau să vad cum mă ''absolutizezi'' laughing