| SergiuBoss11 a întrebat:

Povestea Miezului

Capitolul 2. Cel ce se caieste.

Un singur regret avea acest Miez., faptul ca nu a putut privi inca putin chipul printesei.In ziua aceea,in care al nostru Mieeez era mai mult viu decat mort, Iadul era inspaimantat...nu era inca pregatit sa primeasca un rau asa de mare.
Parca o fractiune de secunda trecuse si mieeez se trezeste intins in pat, iar pe scaun langa el lady kamasutra dormind nelinistita.Nu intelegea ce se intampla,el trebuia sa fie mort,dar cu toate acestea a inteles ca lady Kamasutra il salvase.
In sufletul lui Mieez se ducea o lupta mult mai puternica decat o super-nova,se simtea mic,neputincios, sentimentul devenise clar.De ce nu se simtea bine,totusi? Unii spun ca Miezul nu se simtea suficient de vrednic pentru mana printesei,dar mai tarziu, el insusi afirmase ca era doar "constipat"
Dar ce se intampla?! Un zgomot infernal se auzea din afara ascunzatorii Miezului.Armata il inconjurase! Nu mai fusese niciodata atat de fericit Miezul,atatia oameni,si ii putea ucide pe toti, chiar pe toti.Patima iubirii devenise infima in fata acestui nou sentiment coplesitor care-l cuprinse.Cu toate acestea o neliniste instinctuala il atentiona ca unul dintre adversarii sai era foarte puternic!
Ajuns afara, Miezinul constata ca adversarul sau e nimeni altul decat generalul AtsukoKure.Era un razboinic inalt si demn cu un petic negru pe ochi si numeroase cicatrici pe brate, de la luptele anterioare. Purta in permanenta o lance de 100 de kilograme in mana dreapta care ar fi putut vatama chiar si arborele lumii.In spate ii flutura pelerina rosie cu steagul regatului imprimat pe ea.

Lupta incepu. Ceilalti soldati aveau ordine clare de a nu se baga in aceasta lupta onorabila dintre aceste forte supranaturale.
Miezinul a clipit pentru o fractiune de secunda si se trezi izbit de puternica lance a generalului.Organele ii erau vatamate,orice om normal ar fi murit dupa un asemenea soc,dar atunci unul din secretele puterii miezului fu dezvaluit.El nu era un om normal,interiorul sau fiind format din miez, iar stratul epidermic era insasi coaja nucii.Cu toate acestea,generalul reusise sa distruga coaja, stratul exterior ce-l proteja pe maretul Miezific.Lancea lui AtsukoKure s-a rupt,dar ce nu stia miezinul este faptul ca lancea nu era facuta pentru a ucide adversarul,ci pentru a il apara. Pumnii generalului erau de o suta de ori mai puternici.A inceput un schimb de lovituri aprig intre cei doi,era evident ca Miezinul era net inferior acestui vrednic general.
Cu toate acestea tanarul savura fiecare lovitura,desi simtea durerea era coplesit de acest sentiment ucigas,simtea fiori
Isi va folosi arma Miezica! Generalul; se feri, instinctul ii spusese ca a intrat intr-un joc periculos.Coaja ce apara miezul se evaporase,iar in jur tot mediul inconjurator se transformase in miez,toata padurea.Abilitatea unica a tanarului era ceva de neinteles. Putea transforma materiile prime in miez, iar miezul in coaja.Sentinta generalului era moartea! Oare cat de puternic sa fie AtsukoKure de a indraznit sa infrunte Miezul! era evident ca nu si-a folosit adevarata putere.
Generalul statea deasupra unui ocean si era gata in orice clipa sa fie absorbit in adancurile acestuia.Numai ascunzatoarea unde dormea Lady Kamasutra nu a fost transformata. oare pentru ca Miez dorea sa o protejeze?! Generalul era atat de rapid incat plutea pe miezul inconjurator.Trebuia sa aiba si miezul un punct slab! Deodata,o balena uriasa facuta din miez si inconjurata de o carapace groasa de coaja iesise din ocean ca sa-l inghita pe general, dar acesta o distruse cu o singura lovitura. Dupa asta mii de balene rechini si fiinte acvatice uriase se indreptau catre general cu o forta de neoprit.In mod normal un om s-ar fi resemnat si si-ar fi asteptat sentinta,dar generalul a zambit.O aura spirituala nemaivazuta il inconjura,miezul si coaja din jurul acestei aure se carbonizau si nu mai ramanea nimic,nici macar o particula.
Lupta fu oprita de un strigat din ascunzatoare:
-Miez,preda-te!(era Lady Kamasutra,vizibil istovita din cauza noptilor nedormite in care se lupta pentru viata miezinului)
Miez n-a ascultat niciodata de nimeni, dar de data aceasta era diferit.Era ceva in el,din nou, ce nu-l lasa sa se opuna vorbelor printesei.Padurea se schimbase la loc,iar miez a ingenuncheat asteptandu-si sentinta.
De nicaieri apare un alt general al armatei,Suck, care privise neutru si indiferent aceasta lupta istorica dintre doua mari puteri.Se pare ca Miez era oricum in dezavantaj.Sa fi pierdut oricum!? Criminalul temut,Miez,ar fi putut pierde?!
"Oare sa fie ei mai puternici ca mine?! Nu se poate,eu sunt Miez,Miez,Miez,nu ma poate infrange nimeni in dimensiunea asta!"
Cei doi generali au ingenuncheat in fata printesei si au salutat-o cu respect,iar Miez fu luat in custodia acestora.
-Printesa,ti-a facut acest scarbovnic ceva?!
-NU,omul asta m-a salvat!
Celor doi generali nu le venea sa creada,sa fi fost doar niste zvonuri ce au auzit ei despre miez?
Suck privea siret, era renumit pentru viclenia si inteligenta de care da dovada.Era cel mai bun strateg al regatului si al treilea in lume.Nimeni nu stia cat e de puternic,nu s-a implicat niciodata in nimic.

Cu toate acestea, Miezul era dezamagit de predarea sa.Vedea acest lucru ca o dezonoare uriasa la adresa-i.Lacrimi de zeama de nuca se prelingeau pe obrajii lui.
AtsukoKure era gata in orice clipa sa-l ucida fiindca a indraznit sa se atinga de printesa lor, dar taria de razboinic ii confera si o oarecare putere de autocontrol.

Sa fi fost aceasta ultima zi din viata miezului? Isi folosise foarte multa energie ca sa tina piept lui AtsukoKure.Nu mai putea scapa.
Va urma!

5 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

surprisesurprise

tu te uiti prea mult la SF

| Suck a răspuns:

Imi place, m-ai descris perfectlaughing

| Mieeez666 a răspuns:

Ai o problema.
Pot sa mor odata sa se termine tot cu mine?
N-am citit toata povestea, ce rau sunt. devil
Lacrimi de zeama de nuca. rolling on the floor)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ca-mi place. laughing

| AtsukoKure a răspuns:

Voiam sa fiu de partea lui Miez da' oricum personajul meu e prea epic ca sa comentez :3