| SergiuBoss11 a întrebat:

Povestea Miezului.
Aceasta e povestea miezului si ce va spun eu voua nu-i minciuna.
Cica odata intr-o padure salasuia un pungas de doi bani, un talhar fara scrupule, un ucigas nemilos care nu se dadea in laturi niciodata de la a comite acte barbare si rele. Taranii ii spuneau Miez deoarece manca multe nuci(a nu se face confuzie cu miezul painii).Era atat de abil in a ucide incat a reusit sa omoare seriful in sectie fara sa-si dea nimeni seama pentru trei zile.Asta pentru ca era el foarte iscusit,nu pentru ca erau inapti politistii(a nu se face confuzie cu politistii romani,ai nostri nu ar fi descoperit nici pana in ziua de azi ca a murit seriful).
Miez a ucis toate fiintele ce i-au iesit in cale:de la furnici la pisici,de la pisici la nou-nascuti,de la nou-nascuti la adulti,dar cu toate acestea victimele se puteau salva, daca treceau testul miezului.
Testul miezului consta intr-o nuca, daca victimele reusesc sa manance coaja nucii inainte ca el sa termine de mancat miezul sunt crutate.Nu a reusit nimeni niciodata.
Intr-o zi...viata miezului avea sa se schimbe.In padurea unde acesta salasuia o fata lesinata isi astepta cavalerul care sa o salveze. Ochii tanarului mieeez sclipeau asemeni unei fiare salbatice ce si-a prins fiara in colti, dar cu toate acestea, era ceva in el ce nu-l lasa sa se atinga de aceasta fata.Sa fi invatat mieeez ce inseamna mila sau s-a indragostit.A luat fata in spinare si a dus-o in a sa ascunzatoare unde a ingrijit-o.
Cand s-a trezit,tanara speriata il intreaba cu glas incet si blajin:
-Tu esti, Miezul?
In mod normal tanarul novice ar fi ucis pe oricine i-ar fi spus numele fara ezitare, dar s-a inmuiat.Se simtea asemenea unui vierme pe care il calci in picioare sau ca o frunza pe care vantul o muta cum ii place in fata acestui sentiment care crestea in tenebrele sufletului sau cu o forta de nestapanit.
-Da,eu sunt!
-Eu sunt lady KamaSutra,fiica regelui,am venit sa-ti spun sa te opresti din talharit si ucis pentru binele regatului(cata inocenta puritate si neprihaninta zacea in acest grangure de fata, desi numele-i este contradictoriu)
Miezul a izbucnit in ras si a indreptat sabia spre lady KamaSutra.
-Oamenii se hranesc cu hrana, Mieez se hraneste cu teama(nu mai era asa sigur de el...sentimentul nou aparut il coplesise)
Dintr-o data un sarpe il musca pe miez, era nesigura soarta lui.In mod normal sangele lui mieeez avea anticorpi care-l aparau de orice venin si otrava,dar de data asta era diferit,nu-si putea controla functiile corpului)
Se zvoneste ca sarpele acela ar putea fi o ipostaza a raului etern sau un pedagog al miezului ce avea ca scop indreptatirea raului.
Ochii lui mieeez se dilatau, dar vedea atat de clar imaginea acestei zane, ar fi putut trai vesnic privind aceasta imagine mirobolanta.Era pe moarte al nostru MIEZ...

Va urmalaughing

16 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Ce?!
Ce e asta?
Bun, ideea era...
Lady KamaSutra?
Sa vad continuarea thinking

| SergiuBoss11 explică:

Deja am bagat in scena doua figuri cheie in a mea poveste, dar urmati toti.

| Suck a răspuns:

Imi dai un autograf?

Faci si filmu pentru cei lenesi?

| Mieeez666 a răspuns:

HAI SATAN! ^o^
Lady KamaSutra. rolling on the floor)))

| KamaSutra a răspuns (pentru Mieeez666):

Mori!

| Mieeez666 a răspuns (pentru KamaSutra):

rolling on the floor)))))
Nu mor, chiar daca asa scrie in poveste, vine Satan sau Iisus din ceruri, imi da una dupa ceafa si is ca nou.

| KamaSutra a răspuns (pentru Mieeez666):

Apoi iti dau eu una si nu mai invii tu niciodataangry

| Mieeez666 a răspuns (pentru KamaSutra):

Gata, nu fa d-astea. laughing
"am venit sa-ti spun sa te opresti din talharit si ucis pentru binele regatului" laughing

| KamaSutra a răspuns (pentru Mieeez666):

Nu mai citesc nicio poveste de-astastraight face

| Mieeez666 a răspuns (pentru KamaSutra):

Cine mai citeste.
Da' lasa-l, si-o dorit mult baiatu' sa faca povestea. laughing

| KamaSutra a răspuns (pentru Mieeez666):

Daca era ceva de genul "'Si lady KamaSutra i-a infipt lui Mieez o sabie in gat si el a murit pe loc'', atunci mai ziceam, dar asa... straight face

| SergiuBoss11 explică (pentru Mieeez666):

Am pus si partea a douasurprise

| SergiuBoss11 explică (pentru KamaSutra):

Am pus si partea a doua!

| Mieeez666 a răspuns (pentru KamaSutra):

Doamne ajuta sa fie asa. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa-l ingtopam lângă un nuc. thinking

| AtsukoKure a răspuns:

Vreau un autograf, te roooog :3
Faină poveste.