| LaughingKarima a întrebat:

Scriu asta strict pentru ceilalti, nu pentru Mad no talking
Part VI 1/2 (e pe 2 parti si e scurt pentru ca Mad necredinciosul e de vina tongue)
Hyouka, Croampa si Karima s-au gandit ca astazi sa faca un gest de binefacere(momente rare) si l-au luat pe Mad in camera cu arme a agentiei. Agentia Bloody Roses, are la subsol, pe langa custiile cu experimente, o camera plina cu arme. Toti cei noi veniti care inca nu au o arma, pot merge in acea camera sa isi aleaga una care se potriveste cu personalitatea si aptitudinile doritorului,
Acum cei 4 se indreapta spre agentie, inca purtand uniformele scolii si de altfel si ale agentiei(pentru ca e Agentia Bloody Roses si Bloody Roses High School). Agentia Bloody Roses, o cladire uriasa. Multe incaperi, etaje, angajati. Desi cunoscuta in intreaga lume, puteti fi mai mult decat siguri ca nu e cunoscuta pentru echipele de asasini pe care le are, ci pentru trandafiri crescuti de agentie ca si acoperire.
Patru din membrii echipei 7, intra in cladire. Toti cei care treceau pe langa ei ii salutau cu respect, nimic nou pentru Karima, Croampa si Hyouka, dar pentru Mad era ceva extraordinar, ii dadea incredere de sine.
"De ce am venit la agentie?" intreaba Mad care desi era cu ei, nu stia de ce, Croampa pur si simplu il rapise pe baiat din propria camera.
"Azi mori." ii raspunse Croampa, inca avand un cogiac in gura.
Mad, auzind asta, se opri pur si simplu si se uita la Croampa cu o expresie confuza pe fata.
"Croampa..." spune Hyouka pe un ton serios.
"Da, bine." incepe Croampa enervat "azi iti alegi o arma." acum ca totul fusese clarificat, Mad incepu sa mearga din nou. Insa, dupa ceva timp, Mad isi deschise din nou gura.
"De ce? Doar am spus ca eu am cutitul meu propriu." la asta, Karima se intoarse si se dadu putin mai la dreapta, se misca repede, Mad nici nu avu timp sa proceseze ce se intamplase inainte sa se trezeasca cu fata la pamant.
"Taci." ii zise fata care tocmai ii pusese piedica si care nici nu se obosi sa il ajute, pur si simplu se uitase la el, dadu din umeri si isi continua drumul.
Si aici se indeparteaza camera(din nou, ca in filme), filmand cum Karima urla la Mad sa se grabeasca iar Hyouka il ajuta pe Mad sa se ridice.

22 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Asta e ca un fel de razbunare pe Mad rolling on the floor

| LaughingKarima explică (pentru KamaSutra):

Da, ce am scris prima data era tot pentru alegerea armei dar fara piedica laughing

| LePotato a răspuns:

Mad-idiot, damnlaughing

| syd2 a răspuns:

Sper ca o sa reapar si eu vreodata.

| LaughingKarima explică (pentru syd2):

Ma oamenilor, aveti putintica rabdare, nu apareti toti, asa, ca turma ca nu-i frumos laughing

| Croampa a răspuns:

Sunt din ce in ce mai smecher! cool
De fapt glumesti, stiu ca Mad moare!

| LaughingKarima explică (pentru Croampa):

Nu ma, nu sunt eu asa rea, dar pana se termina povestea tot il bag in spital

| Croampa a răspuns (pentru LaughingKarima):

Ok, cum vrei tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baaaad Kariiimaaaa, gata, nu te supăr ca dupa cine stie ce-mi faci si mie I don't want to see

| LaughingKarima explică (pentru anonim_4396):

Tie nu iti fac nimic, il fac pe Suck sa iti faca devil

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaughingKarima):

Ai mila...ca el nu are T^T
M-am ars si la limba...auuuu..cu ciocolata calda.

| LaughingKarima explică (pentru anonim_4396):

Deci, eu te scap de el in poveste, tu pui urmatoarea parte din a ta acum, cum suna asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaughingKarima):

Acum? Dar îmi e asa lene sa scriu...

| LaughingKarima explică (pentru anonim_4396):

Casa de piatra va urez tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaughingKarima):

Nu esti un om asa rau, stiu ca nu ai face asta. :3

| LaughingKarima explică (pentru anonim_4396):

Esti tu sigura?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaughingKarima):

Da. O-O

| L1feDRAIN a răspuns:

Wow.
Imi pare rau ca nu am vazut partea I-III

Ce va fi mai departe?
Mai apar persoane noi?
Daca da, i want to see me here!

| LaughingKarima explică (pentru L1feDRAIN):

Poti sa mergi la profilul meu, sa cauzi partiile, sa le citesti, ca oricare om 'normal' de la T/A
Da, mai apar noi persoane, da apari si tu, nu daca nu ai rabdare nu apari.

| L1feDRAIN a răspuns (pentru LaughingKarima):

Am inteles.

| LaughingKarima explică (pentru L1feDRAIN):

Uite unul intelegator frate, aleluia, pe tine te pastrez laughing

| L1feDRAIN a răspuns (pentru LaughingKarima):

laughing