| Pufulinna a întrebat:

Am o problema cu aparatul foto. Nu pot descarca pozele in PC, faza e ca am putut ba am si chemat pe cineva ca sa mi-l faca si a mers! Iar ieri cand am vrut sa descarc alte poze nu mai mergea. Nu imi apare absolut nimic! Apare jos in bara un cablu USB, cum l-am bagat. Atat. Aparatul e NIKON. Nu stiu ce are si ce sa fac cu el!
Va rog mult ajutati-ma!
Dau fundita happy

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Aparatul foto nu este recunoscut de calculator! Este de la windows! In Disk Management L-ai cautat? este cu aceeasi litera ca una dintre partitii sau in locul unui CD real sau virtual! Se intampla destul de des asta.Sau in my computer sub partitiile C, D...

Sau incearca ''smecheria'' asta: Scoate calculatorul din priza si apasa pe butonul de pornire asa cu el scos din priza (se golesc niste condensatori de curent). Apoi conecteaza-l la priza si porneste-l normal si apoi introdu cablul in USB ->s-ar putea sa-l recunoasca acum!
Bafta!

1 răspuns:
| madalinaioana2008 a răspuns:

Intra in my computer si vezi daca il gasesti acolo.trebuie:*