| any007 a întrebat:

Am observat o chestie, la unii barbati...au unghia de la degetul mic mai lunga decet celelalte.De ce?

Răspuns Câştigător
| rey a răspuns:

Ti-as indica sa nu iti bati capu.Ar trebui sa citesti romane in materie de medicina.
Dar fii atenta la al4-lea deget cel de langa cel mic, acela indica ce cantitate de testosteron a primit cand era inca in mamica-sa si de acolo printr-un procedeu mai complicat si o psiholgie geniala poti sa-ti dai seama de toata viata lui de cum gandeste si ce esecuri a avut.
Este testat, un profesor nebun dupa ce le-a masurat degetele tuturor participantilor la un concurs de cross a stiut fiecare ce loc o sa ia.
Fara EROARE!
Oricum e vorba de testosteron care l-am primit dinainte sa ne nastem, ceea ce ne-a determinat sexul.
La o cantitate mare de testosteron degetul al4-lea era mai mare, erai mai mascul.
Ai grija sa nu-ti bati capul cu astfel de chestii caci o sa cazi in paranoia sau asemenea unui psiholog o sa traiesti vietile altora si nu pe a ta.

GOod Luck.

13 răspunsuri:
| dani9354 a răspuns:

sa inventat manichiura pentru aceia, sau lucreaza in domeniul electronicii si au nevoie in alegerea firelor.

| dof21 a răspuns:

Buna,
Unii spun ca au o utilitate (scobitul in nas, in ureche, poate pe altii ii ajuta intr-adevar la munca (cunosc pe cineva care lucreaza in tipografie cu coli autocolante, aici intr-adevar ajuta)). Pentru mine nu este decat un buncar unde iti poti aduna toate bacteriile, microbii etc.

| zuly a răspuns:

Uof, nu stiu ce moda mai e si asta, dar e tare veche, si tare uratastraight face

| unicka a răspuns:

Cred ca se scarpina in nas

| tweety_8071 a răspuns:

Pentru ca asa vor eibig grin.isi lasa unghia aia sa creasca sa o poata folosi pe post de lingura mai tarziusmug

| yellowalien a răspuns:

Era odata o "moda"laughing Stiu ca si tatal meu avea asa. Si cred ca si in ziua de azi mai arethinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se scarpine in ureche! Yeaachhh ce scarbos, dar unii asa au zis ca pentru aia, bleah!big grin

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

E utila daca doar pe aia o lasa barbatii mai mare. Nu conteaza daca se scarpina in ureche sau in alte locuri. Si terminati cu basmele ca se aduna microbi... sa nu uitam ca fetele le au pe toate lungi, unele mai si gatesc, deja mi s-a facut rau! SI eu o las cu 2mm mai mare decat celelate si precizez ca mainile le folosesc la tinut tigara, ceasca de cafea si volanul, si ma spal pe maini de cate ori am ocazia.

| trabardie a răspuns:

De regula, jucatorii de poker isi lasa unghia sa creasca pentru a,, insemna,, cartile.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

La chinezi, unghiile lungi la bărbaţi-şi în special cea a degetului mic-reprezintă un semn că sunt bogaţi şi nu sunt nevoiţi să muncească pentru a se întreţine...pe cine ştie ce căi obscure, moda a ajuns şi la noi, respectivilor li se pare că sunt mai eleganţi, mai stilaţi, mai ales dacă există şi un ghiul pe degeţelul respectiv...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iacs! ca sa fie scarbosi si ca sa-si puna sare in mancare banuiesc laughing
:-&

| comeflywithme a răspuns:

Pentru a desface conserve de pateu :d de smecheri laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E exact ce a zis si aqualuna: in china, inainte de anul 1700 bogatii, nobilii, bancherii isi lasau sa creasca unghia de la degetul mic in semn ca nu au nevoie sa munceasca la cat sunt de bogati. La noi a ajuns mai intai pe la mecanici care o foloseau ca surubelnita pentru suruburile mici de la motoare (cica la carburator thinking nu ma pricep) dupa aia la rromi si implicit la puscariasi. Isi mai lasau si pe vremea lui Ceausescu...