| SukBin a întrebat:

Am un coleg care ma enerveaza rau. ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Adytzuuu a răspuns:

Nu'l mai baga in seamaaabatting eyelashes.fi indiferenta fata de elwinking

6 răspunsuri:
| Bogdan_9316 a răspuns:

De exemplu: Daca stai, cu el in banca mutate din banca sau ignora-l ori ce ar zice, ca asa daca il bagi inseama mai rau faci.
Dar daca nici asa nu rezolvi zii la Diriginta sau la profesori.

| GemPanda a răspuns:

Toti avem unii asa...Chiar mai rai(Stiu cum ewinking,) Dar daca doar te jigneste sau asa nu trebuie sa pui la suflet... daca chiar iti face ceva rau, gen te loveste sau asa, ar trebui sa ai grija si sa nu stai cu frica, Toate avem colegi ":Idioti" dar se vor maturiza, daca stii cum sa ii iei te poti chiar intelege cu ei. Si ei sunt oameni si cum se inteleg cu prietenii lor asa poti si tu macar sa faceti o pace.

In concluzie nu te "lua cu el in gura" si nici la harta si nici la bataie, poti sa-l lovesti in autoaparare dar nu il baga in seama asta e Romania ce sa-i faci.

| D33a1351 a răspuns:

Poti pur si simpu sa ii spui sa te lase in pace...

| PinkkRosee a răspuns:

Enerveaza'l si tu. laughing Nu stiu, vorbeste cu el sau spune-i' la diriginta ca nu are un comportament adecvat.:->

| Karinakari99 a răspuns:

Salut!
1)Nu-l baga in seama! Daca faci asa se va plictisi sa te tot enerveze.
2)Daca nu merge asa, reclama-l la diriginte\diriginta.
3)Spune-le parintilor.
4)Incearca sa-i explici ca ceea ce-ti face nu-ti place, daca nu urmezi sfaturile de mai sus (il spui la diriginte sau la parinti).
Succes!

| angel99_2049 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema,... straight face, dar doamna psiholog de la noi din scoala ne-a spus sa ne privim cu copii pe care ii uram ca intr-o oglinda, si sa ii gasim calitatile si defectele, si sa ne dam seama ca si noi suntem, la fel cu el. Nu cred ca am ajutat, dar ma rog,... happy