| Emisary1 a întrebat:

As vrea sa imi configurez un PC in modul online ( pe componente ) cu ajutorul site'ului >-http://www.dc-shop.ro/configurator-sisteme/ chestia e ca nu prea ma stiu cu componentele de PC noi aparute, oricum in principal stiu cum sta treaba... dar problema e ca nu stiu de ce am nevoie pentru configurarea unui sistem pentru Gaming, as dori un sfat/model de sisteme pentru asa ceva.
Nu doresc sa cumpar un PC gata facut din cauza pretului ( iti adauga mouse+tastatura+monitoare la unele etc) iar chestiile astea in plus ma gandesc ca nu le dau ei la oferta ci calitatea calculatorului e redusa cu cate-va milioane.

Vreau strict doar ce trebuie ( no mouse, tastatura, webcam etc) doar unitatea centrala.in principal sa se incadreze pana in 2200 lei( micut buget dar...) Ma poate ajuta cine-va? Dau steluta :)

Răspuns Câştigător
| Narcis2007 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/355328/
ramii au 7.5 w7, procesorul si placa video 7.4 hardul e cel mai rapid de pe piata la categoria lui... daca vei folosi si codul 8T2XEGDE la comanda vei obtine o reducere de 30 lei...

2 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Te pot ajuta eu... daca vrei poti sa-mi spui daca ai ceva preferinte

| Narcis2007 a răspuns:

O configuratie foarte asemanatoare(procesor,rami,hard,placa video si sursa identica) am si eu si se comporta foarte bine, orice joc merge la detalii maxime, procesorul nu a fost solicitat niciodata mai mult de 50% de cand il am(jum de an)...