| FetitaCuOchiVerzi a întrebat:

As vrea si eu statusuri pentru baieti nesimtiti:*love struck
Urgent va roglove struck

Fundita!love struck

Răspuns Câştigător
| eleena a răspuns:

Ai aici o lista lunga de statusuri. Nu le-am mai selectat , acum tu ti le alegi happy
1. Did you ever had a really good friend? Like you were two sides of the same soul?

2. Deoarece ai ochii deschişi crezi că vezi?

3. Iartă-ţi duşmanii, dar nu uita niciodată cum îi cheamă.

4. Cuvintele sunt lacrimile celor care ar fi vrut aşa de mult să plângă şi nu au putut.

5. Fii fericit cât trăieşti, pentru că mort o să fii mult timp.

6. E loc sub soare pentru toată lumea. Mai ales că toată lumea vrea să stea la umbră.

7. Nu am dat greş. Pur şi simplu, am descoperit multe idei care nu funcţionează.

8. Un om trebuie să se învingă pe el însuşi, înainte de a-i învinge pe alţii!

9. Omul creşte repede, când trebuie să se descurce de unul singur!

10. Am luat palme după palme, acum dau pumni înapoi.

11. În trecut toate au dispărut, o luăm de la.nceput și mergem înainte.

12. Râsul e ca ştergătorul de parbriz: nu opreşte ploaia, dar îţi permite să îţi vezi de drum.

13. Nu există căi greşite, doar drumuri alese prost. Nu există "nu pot", doar "nu văd niciun rost".

14. Ţie îţi place când plouă, dar nu observi că plouă acum cu lacrimi peste tine, când îi rupi inima-n două.

15. Sunt momente în viaţă când simţi absenţa cuiva atât de mult încât ţi-ar plăcea să-l scoţi din vise şi să-l îmbrăţişezi.

16. Oamenii normali învaţă din propriile greşeli. Oamenii inteligenţi învaţă din greşelile altora.

17. Dacă aştepţi momentul potrivit, te pot depăşi cei care nu îl aşteaptă!

18. Niciodată să nu înlocuieşti un suflet bun cu un chip frumos!

19. Ce am fost cândva, astăzi nu mai sunt, dar ce sunt azi îmi pare rău că nu am fost mereu.

20. A "vedea" în depărtare este ceva, însă a ajunge acolo este cu totul altceva.

21. Acum mă uit pe geam şi zâmbesc . Că-s totuşi amintiri frumoase în care încă mă regăsesc...

22. Prietenii sunt ca stelele: întotdeauna alături de tine, nu contează cât de departe eşti.

23. Un prieten este cineva care te ştie pe dinafară şi încă-i mai place ce vede.

24. Dacă mama nu ne-a făcut surori a ştiut de ce: pentru că Dumnezeu ne-a făcut cele mai bune prietene.

25. Prietenia dintre noi aş vrea să nu dispară. Căci e un paradis frumos al anilor de şcoală.

26. Înţelege că nu vreau doar o relaţie de-o vară. Că inima nu-mi bate doar când e frumos afară.

27. Iubirea este un joc în 2 care cere sacrificii, lacrimi şi durere; şi din care totdeauna unul iese rănit.

28. Iubirea înseamnă să dai cuiva şansa să te distrugă şi să ai încredere că nu o va face.

29. Fii sincer...ţi-e dor, am dreptate? Pentru că atunci când ai fost cu mine, am trecut prin toate.

30. Face pe inabordabila, e un joc ce îl face des. Îşi joacă bine rolul, inocentă, chip pervers.

31. Ţi-am promis că într-o zi o să mă ţin de promisiuni!

32. Fiecare încercare îşi cunoaşte scopu` bine... Nu îmi place expresia "Bazează-te pe mine".

33. Sometimes, when I say "I'm ok", I just want someone to look me in the eyes, hug me tight, and say: "I know you're not.".

34. Mi-e dor de un duşman adevărat. Mă sufocă devotamentul falşilor prieteni.

35. Că strălucirea’i de moment, până la primul’ strat de praf.

36. Nu mai sunt copilu` cu slăbiciunile de altădată. Acum sunt slăbiciunea altora, c-am caracter de piatră !

37. ♥ Îmi permit să visez ca să pot s-ajung departe . Căci gropile astea, frate, te trezesc la realitate.

38. Ai rămas tot acelaşi băiat pe care, când îl văd, simt un gol în stomac.

39. Atmosfera e ciudată , când bei apă plată . Anii în care dormi puţin , dar iubeşti şi râzi din plin .
40. De la cine nu te astepţi, ăla te dezamăgeşte !

41. Mă faci să râd când îmi vine să plâng . Oriunde aş fi, te port cu mine în gând!

42. Mi-am dat seama că viaţa. este ca un bal mascat: după ce toată lumea şi-a scos masca, distracţia s-a încheiat.

43. Trec anii şi toate clipele frumoase mor. Unde-i copilăria mea, ****?! că mi-e dor !

44. Am început să mă schimb şi nu cred că-i bine . Din ce am fost, am ajuns la fel ca tine.

45. Puţini au înţeles cu adevărat ce am în cap. Rămân datoare pentru că ştiu ce a însemnat.

46. Chiar dacă nu’s toate roz, tot le colorez eu odată!

47. Iartă tot, dar nu uita nimic!

48. Mă tot încerca, mă ataca şi apoi se ascundea. ;x

49. E scandalos . Mă vorbesc toţi de parcă mă cunosc, fără să ştie cine sunt sau măcar cine am fost.

50. Cine vrea să culeagă lacrimi, să semene iubire.

51. Vise, speranţe, zâmbete, lacrimi, certuri, împăcări, nervi, frustrări, fobii, nostalgie, înjurături, ciudăţenii, indiferenţă, nechibzuinţă, dorinţă, fascinaţie, dreptate, minciună, ură… dar mai presus de toate, iubire.

52. Sunt un om simplu, mai simplu decât tine; genu’ de persoană care vrea atât de multe şi obţine.

53. Îţi dau ţie calităţile, ca să elimini defectele. Oricum vieţii nu’i poţi oprii efectele. Nu poţi plăti pe nimeni să simtă regretele în locu’ tău. Fă’ţi regulile tale şi joacă jocul tău.

54. Tacticile tale nu’mi plac. Nu’mi plac lacrimile tale care’mi fac tricoul praf. Viitorul mă sperie mai rău decât te sperii tu de mine. Nimeni nu poate să mă domine, reţine!

55. O atitudine pozitivă nu-ţi va rezolvă problemele, dar îi va înfuria teribil pe cei ce ţi le-au creat!

56. Silă?! Starea în care nici măcar regretele nu-şi mai au rostul.

57. Rănile de pe suflet manifestă un alt tip de durere. Indiferenţa ei îl face să zbiere.

58. Ar trebui să începi să mă cunoşti după atâta timp. Şi, te rog, nu mă mai forţa să te mint.

59. E un alt apus de soare, frăţioare, ştiu că doare tare ! Capu` sus , nu lăsa nimic să te doboare !

60. O aluzie discretă. Pluteşte. O idee. O nemulţumire. O trădare. O impresie. O poveste despre ceva. Impresii. Impresii. Şi dacă este adevărat?

61. Şi-ai văzut cine ţi-e aproape. Acum, nu te mai uita în spate. Ei au rămas undeva, într-un colţ din inima ta ! Lasă-i acolo unde sunt, pentru că nimeni nu se mai întoarce în trecut!

62. Lacrimile tale grele ce se cern prin gene îmi cer parcă să rămân, dar nu mai am timp să amân. O să plec o vreme, o să mă`ntorc, nu te teme!

63. E una dintre zilele alea nasoale,
Mă gândesc la tine şi doar mă doare.
Nu mi-ai făcut nimic, pur şi simplu nu eşti.
E momentul în care nu ai şi îţi doreşti!

64. Va trece timpul, ai să uiţi durerea provocată, se vor vindeca şi ranile lăsate de acea iubire îndepărtată.

65. Poţi să iubeşti cu pasiune, un fapt banal. Poţi să urăşti din mândrie, mi se pare egal!

66. Sincer, acum nu`mi pare rău că te-am văzut şi fără mască. Nu există "scuză-mă" în cazul tău, aşa că lasă.

67. Dacă-ţi atingi propriile ţeluri, vei găsi prieteni falşi şi duşmani adevăraţi. Nu are importanţă, tu realizeazã-le.

68. Adevărul, pur şi simplu, este rareori pur şi niciodată simplu.

69. Atunci când crezi că totul în viaţă e pustiu, închide ochii şi ascultă bătaia vântului ...

70. Trăieşte în aşa fel încât să nu ţi se observe prezenţa, dar când pleci din locul în care ai trăit, să ţi se simtă lipsa.

71. Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învăţat să citeşti printre zâmbete şi rânduri. Ştergi o lacrimă dar nu poţi să ştergi amintiri.

72. Oare ştii? Copilului din mine îi este dor de jigodia din tine… Oricum nu contează, orgoliul meu nu se mai pătează .

73. • [ Tragi fum după fum, te-ascunzi în ceaţă mereu^.^

Ca să-ţi fie mai uşor când de fapt ţi-e mai greu. ;x ] •

74. De ce să plâng? Suflete şi zâmbete pot şi eu să frâng!

75. Erai pe primul loc, niciodată să nu uiţi! Căci pentru tine am renunţat la multe şi la mulţi. winking

76. Iubeşte acum, nu ieri şi nici mâine că dragostea vine din neant şi fuge în van!

77. Mă vei găsi într-o poză de mult uitată şi vei spune: "Aşa a fost odată…".

78. Da` îmi plac momentele alea în care iei foc că nu vreau să-mi dezvălui sentimentele.

79. Sterge-ţi lacrima, nu vreau păreri de rău. Soare va fi, pentru noi mereu! ;x

80. Tot ce tu ai spus nu poţi întoarce acum, tot ce ai făcut s-a transformat în scrum.

81. Şi iar îmi văd de drum, ce mai contează acum? Fără tine, sunt doar eu.

82. Te uiţi la ultima poză, zâmbeşti şi strângi din dinţi. Eşti acelaşi copil, dar ai uitat cum e să simţi.

83. Sunt rare momentele de pus în ramă. Şi uite că viaţa nu are mâini, dar tot îţi dă câte o palmă.

84. Şi o s-o pierzi , şi-o să plăteşti... Că într-o zi o să te-ntorci acasă şi n-o s-o mai găseşti.

85. ♥ Când viaţa îţi dă 1000 de motive pentru a plânge, demonstrează că ai o 1001 de motive pentru a zâmbi.

86. ♥ Este atât de schimbată ! Exact cum ai zis tu că nu o să fie vreodată !

87. Cu timpul, înţelegi că doar cel care e capabil să te iubească cu defectele tale, fără a pretinde să te schimbe, îţi poate aduce toată fericirea pe care ţi-o doreşti

88. Cel mai trist lucru în viaţă e să-l vezi pe cel pe care-l iubeşti iubind pe altcineva.

89. Las’o să cadă, să plângă, să simtă că trăieşte! Căci ştii mai bine ca toţi: ea, într-un sfârşit, mereu zâmbeşte!

90. Cel mai trist lucru în lume este că, uneori, sufletul ţi-l ia tocmai acela care nu are nevoie de el.

91. Am plâns ascultând muzică şi privind fotografii. Am dat telefoane doar pentru a asculta o voce. Am fost îndrăgostită de un surâs. Am confundat sentimente. Şi am iertat greşeli de neiertat !

92. O să’ţi pară rău când vei realiza că ai pierdut’o pe unica ce te iubea .

93. Poate am stat deoparte, poate, când ai fi vrut să’ţi fiu aproape... Şi poate acum pe stradă, în loc de "Bună" să’mi spună: "Poate acum te-aş fi ţinut din nou de mână!".

94. Ştiu că a durut atunci când mă certam cu tine… Se pare că s-a terminat acea poveste de iubire.

95. Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare.

96. I will always love the false image I had of you…

97. Lăsaţi`mă să fac şi bune şi rele, dar să ştiu măcar că sunt greşelile mele.

98. Spune-i că l-am uitat, spune-i că nu mă mai gândesc la el, spune-i că nu-l mai iubesc, dar că ţi-am spus toate astea printre lacrimi.

99. Nu ştiu ce a fost între noi: dragoste, minciună, obişnuinţă. Dar orice ar fi fost, a fost un vis frumos, vis care a ajuns să mă rănească şi nu mai pot să trăiesc aşa.

100. Te minţi şi acum că nu îţi este dor. Ai pus orgoliul în faţa sentimentelor.

101. Indiferenţa ta îl doare, dar la cât orgoliu are, nu-şi recunoaşte nici măcar lui că îi e dor de tine.

102. Vreau ca atunci când te gândeşti la mine, să spui: "Uite, fata asta chiar a ţinut la mine!".

103. Sunt clipe din trecut peste care am trecut, sunt momente din viaţă care sincer m’au durut. Sunt clipe care nu au fost în totalitate uita-te, sunt momente în viaţă când nu poţi trece peste toate.

104. # A început să zâmbească mai desღღ Iar ei întorc capul plini de interesღღ Ce a fost sau nu în trecut,ღღ Acum ea a uitat de mult ! #

105. Nu mai sunt fetiţa pe care o ştiai tu mai de mult.
Poate nici n-ai observat,
De la un timp am mai crescut.

106. Nu pot să-ţi spun acum ce vreau. Nu pot acum, eu nu mai stau. Un singur lucru ţi-l rostesc. E acel simplu "Te iubesc".

107. Unii spun că suntem prea tineri să iubim, că nu ştim ce este dragostea. dar o inimă bătrână nu ar rezista la atâta suferinţă.

108. Am gânduri interzise, dar îmi sunt permise. Nu mai sunt cum eram: acum zâmbesc, atunci plângeam.

109. Păstrez în mintea mea clipele frumoase şi îmi pare rău că ele sunt singurele rămase.;;]

110. • Ştie când să râdă, ştie când să fie supărată, ştie când în ochii tăi să fie cea mai importantă fată!

111. Şi când vreau să zâmbesc, n-am pentru cine. Când plâng nu-i atent nimeni la mine.

112. •Nu ai cum să uiţi toate aceste momente , care acum sunt doar nişte simple sentimente . Dar niciodată nu am ştiut să te apreciez , poate de frică să nu te pierd .

113. • Ignoră`l deşi te atrage ! Respinge`l deşi e singurul care te face să simţi iubirea ! Iubeşte`l deşi nu e al tău ! ;x

114. Tot ce`ţi rămâne sunt nişte amintiri ce dor, pe care nu le poate lua şi nu te poate opri din zbor. Nu`i uşor te simţi dezarmat, pierdut în zare. Amintirile rămân chiar dacă iubirea voastră moare.

115. Şi nu ştiu ce să mai spun. Se vede clar că îmi lipseşti , şi îmi vine să mor că tu , nu mai eşti !

116. ●Încă îl mai iubeşti şi eşti pregătită să`l ierţi. Şi probabil o să`l ierţi chiar dac`ai să regreţi.

117. ●Şi acum ar trebui să ştii mai clar ce vrei. El are de pierdut, tu eşti ok! Ia'ţi liber de la stres pentru o vreme. Nu'ţi mai bate capul, uită de probleme!

118. ,,Mie în schimb, fiind sărac, nu-mi rămân decât visele. Mi-am aşternut visele la picioarele tale. Păşeşte încet, calci pe visele mele." - William Butler Yeats.

119. ,,Amintirile nu ne mai pot omorî; cel mult pot face o rană să doară şi să sângereze din nou." - Octavian Paler.

120. Acum totul e doar o amintire vie, scrisă în timp pe foi de hârtie.

121. • E de ajuns să am încredere în mine • În ce pot să fac ca să fie bine • Poate într-o zi îţi vei aminti • Că am avut grijă de tine • Măcar o zi •

122. Spune-ţi doar atât: "nu-mi pasă", oricărei lovituri ce se iveşte-n viaţă. Învaţă că sentimentu-i pur când e reciproc. Că dragostea e foc, stinge şi uită acest joc.

123. N-am să rup în 2 pozele în care ne îmbrăţişam, fiindcă îmi e dor de băiatul pe care mai de mult îl iubeam. Acum ochii ce mă privesc îmi par străini şi răi, dar ei nu mă mai ating chiar dacă ştiu că sunt ai tăi.

124. Cearta şi împăcarea erau obiceiuri de zi cu zi; nu puteam ştii, nu trăgeam concluzii prostit de iluzii şi cuvinte false gen "Te iubesc". Comportament copilăresc, ăsta a fost un test.

125. Au rămas amintiri bine păstrate în mintea mea şi nu mă deprimă. Te port în inimă acum când totul se termină cu o lacrimă.

126. Cazi, te ridici, tot ce zici e "răbdare". Plângi, te distrugi, vrei să fugi şi te doare. Dai tot ce ai şi ce n-ai, totuşi pare că nu te descurci să îi pui lumea la picioare.

127. Nu vei ştii niciodată ce s-a întâmplat de fapt: dacă te-am uitat sau doar mă prefac! ♥•

128. Fiecare lacrimă are povestea ei...

129. Nu aşa se termină toate poveştile de iubire? Unul pleacă, celălalt rămâne. Rămâne prinsă în trecut, blocată într-o iluzie pe care ea o numeşte "poveste de iubire".

130. Vezi tu? Momentan nu am chef să privesc în jur, pentru că te văd pe tine şi îmi vine să înjur !

131. Îţi zic adio printre lacrimi şi te las în drum. Am suferit prea mult ca să te iert şi acum.

132. Când ai trăit iubirea vieţii tale şi cineva te părăseşte cu cuvintele "nu mai suntem iubiţi, dar totuşi rămânem prieteni", e ca şi cum ţi-ar fi murit câinele şi mama ta ţi-ar spune că poţi să-l mai păstrezi, dacă vrei.

133. Teoria zâmbetului: Îngerii nu plâng.

134. Chiar dacă unii nu ne lasă să trăim, privim înainte şi ironic le zâmbim.

135. Când cuvintele eşuează, muzica vorbeşte.

136. Ai pătruns vreodată dincolo de curcubeu ca să vezi dacă e colorat şi-n partea cealaltă?

137. Un prieten vede tristeţea din ochii tăi, în timp ce ceilalţi se lasă păcăliţi de zâmbetul tău.

138. Cel mai bun motiv să mergi la şcoală: prietenii.

139. Sunt înconjurată de îngeri. Îi numesc simplu: "PRIETENI".

140. Educată de destin, simt mult dar arăt puţin.

141. Hai să refuzăm orice rol pe scena regretelor!

142. #º Hai să privim cu ochii închişi ce nu am avut curaj să privim vreodată ! º#

143. Spui că nu mai sunt la fel, că m`am schimbat; dar de fapt n`ai ajuns să mă cunoşti cu adevărat.

144. Nu am păcălit niciodată pe nimeni. Eu i-am lăsat să creadă ce vor . S`au păcălit singuri .

145. Decât să le dau satisfacţie
Celor ce vor să mă vadă căzând,
Mai bine mă dărâm singură :]
Şi’o să cad râzând ! =]

146. Nu mi-am atribuit un rol care să le placă. Mereu când am fost tristă am zis că o să treacă!

147. Am doar câteva prietene pe care mă pot baza. Căci ştiu că dacă voi cădea, ele îmi vor ţine perna. Ele’s lângă mine atunci când problemele sunt multe şi tot ele sunt singurele ce au răbdare să mă asculte.

148. Nenorocită la propriu, nebună la figurat, irascibilă câteodată, ironică de plăcere, ipocrită de la mama natură.

149. Trăiesc în ţara minunilor şi toţi se întreabă: ''unde? vrem şi noi!''. Păi asta, bă nebunilor !

150. Parfumul tău în bluza mea • Şi stilul meu în mintea ta

151. De ce zâmbesc şi de ce cred iar în tine? Oare chiar mă minţeam că pentru tine nu mai simt iubire, ci o obsesie apăsătoare când de fapt te iubeam din ce în ce mai tare?

152. În ambiţia mea vorbeşte ca ea, nu ştie ce să mai zică, crede că mă oftic. Ia dă`i fata mea de jurat de cine are drag, pentru cine a făcut nopţile zile; pentru mine sau pentru tine?

153. Îmi place parfumul tău, îmi place cum te îmbraci, îmi place când râzi, când plângi, când taci.

154. Şi realizez că pot să uit tot, ca şi cum n-ar fi existat deloc. Întorc privirea peste umăr, întâlnesc un altu` în drum. Poate am pierdut ce aveam. pentru altceva mai bun…

155. Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

156. •I →♥: Nu judeca fără să cunoşti, nu cere fără să ştii să dăruieşti, nu te supăra fără să ştii să ierţi, nu spune că iubeşti dacă nu eşti în stare s-o ierţi! big hug

157. Vreau să simt din nou că pot să zbor. Am încercat dar nu te pot uita aşa usor... Mor încet, simt cum totul mă doboară. Hai să o luăm de la început, suferinţa să dispară.

158. Am învăţat că nu contează ce ai în viaţă, ci pe cine ai. Iubeşte-mă când o merit cel mai puţin. Atunci am nevoie cel mai mult!

159. Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scântei în ochi care nu ştia ce-nseamna vina căutând iubirea şi stima. Şi cum nu ştiam să lovesc, viaţa m-a lovit prima...

160. Lumea vine, lumea pleacă, nu te aştepta ca toţi să te-nţeleagă şi ţine-i aproape doar pe cei de care chiar ceva te leagă.

161. Eşti doar un tânăr actor plin de talente, excelezi la capitolul "lipsă de sentimente".

162. A început ca o glumă, la un suc, prostii. Nu credeam că o să vreau să te văd în fiecare zi.

163. Vreau acea privire, vreau acel glas care mă iubeşte şi mă scoate din impas.

164. Lacrimi nu or să mai curgă pe obrazul meu. Dă-i în morţii mă-si pe cei care mi-au vrut rău!

165. Hai învaţă să treci peste, viaţa nu e o poveste. Când destinu`ţi joacă feste, nu trebuie să plângi: zâmbeşte !

166. Am prieteni foarte mulţi, care-mi sunt duşmani tăcuţi! Cine e deştept să-nveţe: prietenii au multe feţe!

167. Înainte să plec am suflat aburi peste imaginea ta şi am scris cu degetul "DISPARI".
Mereu s`a vorbit, s`a criticat despre trecut. Conteaza ce vei face azi, nu ce ai făcut! [♪♪♪]

168. Nu te uita înapoi, nu te mai pierde printre vise! Priveşte înainte, sunt cu braţele deschise şi cu ploapele închise. Din nou simt că mi`e dor, îmi doresc să fiu cu tine împotriva tuturor. ;x

169. Şi te`nţeleg sau măcar încerc să mă prefac . M`am săturat să aud mereu "Îmi pare rău, n`am să mai fac." •

170. E atât de simplu, da' lucrurile simple sunt cele mai complicate.

171. Sunt aici, pentru că acolo unde vreau să fiu NU SUNT !

172. Mă gândesc că până la urmă, în morţii ei, viaţa e frumoasă !

173. ♥ Te rog să nu ma faci să zâmbesc fără motiv, nu mă face să cred că e ceva dacă nu e nimic!

174. Ce e o amintire? Nu e nimic. N'o poţi vedea, n'o poţi auzi, n’o poţi atinge şi totuşi e atât de mare încât n'ai puterea de a o distruge sau a o uita.

175. Nimic nu e mai scump decât o şansă ratată! .

176. Nu există plăcere mai mare decât să fii fericit în faţa persoanelor care te-au rănit peste măsură !

177. Fă-ţi timp să iubeşti tot ce e sub soare.

178. Nu`s ca voi şi nu am fost niciodată. Nu`s ca voi, vă repet înc`o dată. Nu am vrut, nu am nevoie de mila nimănui. Prietenii pe care`i am deocamdată`mi sunt destui.

179. Toţi banii n`ar putea cumpăra o zi de vară pe strada mea. E locu` de unde n`aş pleca. Poţi să`mi dai şi un bilet de America.

180. Orice ai face ştii că tu nu poţi să fi ca mine. M`arunc să iau mai mult decât pot obţine. N`am bani, dar arma mea se cheamă 'mândrie'.

181. Câteodată pur şi simplu îţi vine să renunţi. Îţi vine să pleci dracu’ şi să uiţi să mai anunţi. Ai vrea să te ascunzi dar ştii că lumea e mică şi niciodată nu poţi să scapi de ceea ce ţi`e frică.

189. Şi încă o dată am ajuns de unde am plecat: am iubit ce nu trebuia.

190. Tu ştii prea bine că ai avut de ales. Ai ales... Măcar nu-mi mai sună telefonul’ atât de des.

191. ♥ Promisiuni uita-te, nepăsate; amintiri şi vise destrămate; vorbe sincere ce au trecut pe lângă noi; imagini derulate cu amândoi.

192. ♥ Ţi'am fost şi soră, şi iubită, şi mamă uneori; ţi'am dovedit că te iubesc de mii şi mii de ori!

193. ♥ Nu înţeleg de ce eşti atât de încăpăţânat; Ţi'am arătat că pentru mine nu există alt băiat!

194. Uitarea vine în timp. dar niciodată definitiv.

195. Ai grijă, prietene, prietenii nu-ţi sunt prieteni.

196. Ăsta-i un monolog. Prietene, nu-ţi bag în rană un cuţit, îţi bag un ciob.

197.Prietenul să merite şi apoi să vrea.

198. La nimic nu ne decidem mai iute ca la despărţirile pe veci.

199. Sunt momente în viaţă în care oricum ţi-ar sta corpul, sufletul e în genunchi!

200. Îţi spun: Să nu mă întorci iarăşi din drum … happy.

201. Ei mi-au spus că timpul trece tic-tac...tic-tac. Că treaba se răceşte.

202. Şi n`am de gând, să te mai las curând... Şi totuşi mă crezi pe cuvânt, chiar dacă o iei razând. :-x

203. Am să.i iert pe toţi care decid să plece din viaţa mea pentru simplul fapt că au făcut parte din ea şi şi.au pus amprenta atât de adânc în sufletul meu încât nu o să.i pot uita niciodată.

204. Dacă nu haleşti ce facem , taci şi ne laşi în pace.

205. Încă te uiţi la poze de mult făcute şi realizezi că-s doar amintiri pierdute.

206. N`am timp să ascult vorbe de la toţi proştii aruncate-n vânt ... !

207. Îmi amintesc cum ne jucam în ploaie. nu ne păsa de nimic, deşi problemele curgeau şiroaie; deşi lumea băga strâmbe între noi, mergeam mai departe şi îi ignoram pe cei răi. Certurile şi împăcările deveneau chestii banale, că ne iubeam ca nebunii călcând orgolii în picioare.

208. When I was born, devil said "Ooooh fuck, competition !"

209. Nu mai bag mâna în foc pentru nimeni că mă ard. Am văzut cât de mulţi mă uită după ce cad.

210. Aş vrea să ţină capul sus şi să ştie că la greu o să fiu cu ele. Nu lăsam lanţul strâns dintre noi să ruginească. Nu se bagă între noi vreun băiat sau vreo proastă !

211. Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios, indiferent şi, logic, într-un final, un prost. Şi-un clasic adevărat: ţi-ai dat seama ce-ai avut exact când s-a terminat !

212. Râsul ei copilăresc ţi-a rămas în adâncu' sufletului . e inocentă , dementă , dulce când vrea . şi ar fi putut fi . doar a ta !

213. Şi spui : "Gata! De dragul ei mă potolesc, că e prea mică şi o iubesc !’’

214. Şi n`am timp să mă gândesc a mia oară.Da.Rămâi doar visul unei nopți de vară

215. Şi câteodată mi-e teamă că aş uită motivul pentru care îmi mai pasă. !

216. Poate într`o zi mă vei căuta Şi vei spune tuturor „lipseşte ea" !

217. ● Ea nu se compară cu restul`, e tot ce ai visat. Ai o viaţă normală ? O să ţi-o dea peste cap ! ●

218. Dacă ai nevoie să ştii că sunt aici. Strigă-mă şi vin, nu-ţi face griji.

219. Răzbunarea nu-mi aduce satisfacţii, însă indiferenţa mea ţi-o dăruiesc cu multă dragoste.

220. S-a trezit la realitate; a zis că vrea să se pună pe fapte. smug

221. Ştii… dorinţele sunt pe gratis. Eu nu ! ;x

222. Oriunde ai fi, oriunde te-ai afla … Nu vrei decât o domnişoară care seamănă cu Ea !

223. Chiar dacă` zâmbetul tău durează o clipă, tu ştii. că în spatele lui au rămas` o mie de amintiri vii. ;x"

224. Rămâi cu ea, asta ai ales, merg pe drumul meu. Al tău ?! Scumpule , e în celălalt sens !

225. ◘ Spui că e o copilă... dar aşa cum e ea, ţi`a furat inima! Arată`i că o iubeşti,nu fi prost . Pune`ţi şi tu o dată inima în folos`! ◘

226. ○ N`am uitat ce ţi-am spus şi cum era înainte, n`am uitat că te iubesc; doar că nu`mi aduc aminte! ○

227. ☺E o altă zi în care mi-am pierdut ideea, moralul e la pământ şi marijuana e cheia !☺

228. ◙ Nimic nu este mai scump decât o şansă ratată. ◙

229. ♪ Ce să vezi ?! Ai întâlnit o fată simplă dar care te fascinează doar cu simpla prezenţă
Sunt o fată normală! Ceilalţi sunt cei care mă fac să mă simt specială. ♪

230. ♫ Şi dacă te urăsc , e pentru că te-am iubit... ♫

231. ☼ Ezita să crezi că viaţa e tristă! Sunt lucruri frumoase ce stau încă pe listă .☼

232. ► Draga mea, nu mă privi cu ură ! Te iubeşte dar eu sunt mai bună` ! ►

233. ◄ Deşi trăim în alb negru , Nu ne împiedică nimeni să visăm în culori...◄

234.↕ Multe bârfe, multe târfe. Asta`i viaţa ! Când te gândeşti la ele te apucă greaţa! ↕

235. N`o să`ţi zic că nu pot să trăiesc fără tine, pentru că pot, da`nu vreau!

236. ☼ Şi totusi ... visele devin realitate [(:] ☼

237. ¶ Ea e Ea . N`o compara cu toate zdrenţele din viaţa ta . ! ¶

238. § Ea nu-i ca restul`, ea e pur şi simplu ea! §

238. ♥ Domină ca să nu fi dominat ! ♥

239. ▬ Când totul ţi se pare greu şi lumea te bârfeşte, ascultă sfatul meu: trăieşte şi iubeşte! ♥

240. ↑ Băieţii au balansu` lor fenomenal . Dar întotdeauna fetele au rolu` principal .↑

241. ↓ E greu să iubeşti şi să nu fii iubit. Să arunci în trecut tot ce ai simţit! ↓

242. #. Timpu` se scurge`n [RELUARE] #

243. → Sunt doar realistă , ştii bine cuvântu` "noi" nu mai există .→

244. •Cei slabi nu vor putea niciodată să ierte. Iertarea este calitatea celor puternici!←

245. ∟ Deşi trăim şi luptăm împreună, fiecare moare singur. ∟

246. ▲ Toate trec, aşa se spune , Dar nimic nu trece fãrã sã lase urme .▲

247. ▼Zâmbeşte chiar dacă ai să cazi ! Chiar dacă soarele apune şi azi ! ▼

248. Şi`mi aduc amintee . Cum îmi zâmbea şi mă priveaa . şi`mi spunea "Nu te lua după lumeaa asta reaa!

249. ♣ Să poţi să fii acelaşi când totul e schimbat,să poţi să fi indiferent când totul te-a marcat.♣

250. ♠ Lumea asta te distruge, Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge, Te răneşte şi te doare!♠

251. • Ştiu, am un talent nativ: să folosesc un zâmbet fin pe post de sedativ ! •

252.Hai să fugim , să evadăm. Hai să ne ascundem de adevăr!

253. ◘ Nu mai sunt cum eram...Acum zâmbesc, atunci plângeam. Nu te mai cred, e prea bizar...Povestea e la final!◘

254. Nu ştii, te-nvăţăm. Nu vrei, te obligăm !

255. Eu nu sunt geloasă când îl văd pe fostul prieten cu alta, mama mă învaţă că jucăria veche trebuie să o dau celor mai nevoiaşi.

256. Să ai parte de iubire şi de tot ce ai visat, şi de multă fericire; hai pa-pa, eu am plecat.

257. Dragă, ai grijă de tine că altul acum are grijă de mine.

258. Paharele sus ! Şampania să curgă ~ … Respect pentru fetele ce i-au făcut pe fraieri să plângă!

259. Bărbaţii înşeală mai mult, femeile mai bine!

260. Dumnezeu a făcut cerul, pământul, apele, te-a făcut pe tine… eh, cu toţii facem greşeli…

261. Ştiu că ţi-e dor de mine, ştiu că-ţi lipsesc de când te-am părăsit... Cu drag, CREIERUL TĂU!

262. Priveşte în jur, eşti unică. Găseşte unicul şi nu mai privi în jur !

263. Decât în RAI singură, mai bine în IAD cu tine.

264. Iubeşte-mă, urăşte-mă, mi-e indiferent. Oricum în ambele cazuri ţi-e gândul la mine!

265. ●Vorbesc urât da` fac numai lucruri bune. Mă piş pe târfele care mă umplu de spume !

266. ● Eşti dulcee ca zahăru`. Dacă ma piş pe tine te fac ceai xD

267. ●Oricine-ar încerca să`mi vorbească urât, oricine ar încerca nu poate să o facă prea mult , pentru că ştiu şi eu bine`n gura să vă f*t.
268. ● "Taci !" e un cuvânt potrivit pentru tine. Păi de când vorbeşti, bă, tu de mine? Închide-ţi gura, stăpâneşte-ţi ura...Foloseşte-ţi gura doar atunci când sugi pl!

269. ● Mânuţele sus, Guriţa mareeeee ! Mă piş pe voi, doamnelor zdrenţe bârfitoare !

270. ●• Tai`o! Pleacă! Cară`te! Dispari!
Zbori! Şterge`o! Calc`o! Evaporă`te!
Mori!
Dă`ţi foc. Fă`te scrum, arzi în culori.
Stinge`te şi suflă`te singur că îmi dai fiori !•

271. ●Am încercat să găsesc persoane mai proaste pe pământ, dar mai proaste ca tine încă nu s`au născut. Nu ştiu cu ce să`ncep lista de defecte, când în tramvai toţi te confundă cu compostoru` de bilete!

278. ●Nu vreau decât să îţi vezi în **** mea de treabă, Recunoaşte că nu mă cunoşti când cineva te-ntreabă !

279. ●De ceva timp e şi la mine cum e vorba aia: viii cu viii, morţii cu morţii... Aşa că, eu cu viii mei, el/ea cu morţii lui/ei.

280. ●Garsonieră în pământ îţi fac la mişto... Minte-mă în mm că te mint şi eu.

281. ●Farduri şi tocuri, alcool şi droguri, depresii la ordinea zilei, nu sunt jocuri. E realitatea , mă doare la pl de toate !

282. ●Îmi vine să-ţi f*t una,de-abia pot să mă abţin
Hai pleacă-n p*la mea ,du-te,că nu te mai reţin
Ce se-ntâmplă nu realizez,încă,mă uit în gol
Parcă sunt într-un film şi-am cel mai trist rol.

283. Unde am fost eu, n-o să ajungă niciodată. Iar dacă crede asta, e o proastă ;;]

284. Fără griji şi fără gânduri negre. Toată lumea e pe caterincă şi se vede .

285. Cu siguranţă n`are nevoie de motive că zdreanţa`i zdreanţă. Zice că`l iubeşte dar se poartă de parcă nu`i pasă, pe târfă n`ai cum s-o faci femeie de casă.
286. Sunt fracţiuni de secundă când simt că te dispreţuiesc, ce trist că în rest sunt proastă şi te iubesc. Şi te tot cert, da`ncep să obosesc; deci plec. Nu.mi doresc, da’ nu-mi dai de ales.
287. Aş vrea să uit sau să dau timpul înapoi. Da`regret că m`am născut şi că acum sunt printre voi…
288. Îmi dai mesaje, ştiu, adevăru.i crud. De câte ori să.ţi spun? Nici nu-mi lipseşti, nici nu mi.e dor să te ascult.
289. Sunt genul de fată ipocrită, Genul de fată care ştie să mintă că e fericită.
290. Azi îmi las îngerul să plece la o plimbare, îmi aprind o ţigare şi mă rog să fie soare.
291. Probabil poza ta din ramă ţi.ar şopti "Ştii, nu eşti ce îmi doream să fi".
292. E iar octombrie şi plouă mărunt, Am mai pierdut o vară sperând.
293. Nu te lăsa prostit de cei din anturajul tău, ei poate te vor uita. Dar ea te va iubi mereu.
294. 2 paşi, aruncă.te de la înălţime. Aruncă.te în amintiri când simţi că nu ţi.e bine!
295. Nu o să rup pozele în care ne îmbrăţişam
Căci mi.e dor de băiatul pe care îl iubeam.
296. Uite ce mare am crescut! A trecut mult timp de când nu m.ai văzut.
297. Şi ea poate simte la fel, nu vrea pe nimeni decât pe el.
298. Şi acum că.i al tău, te întreb "Eşti fericită?"
299. A fost greşeala ta. Ai preferat să crezi că se va schimba.
300. M.am educat singură când a venit vorba de sentimente. Am realizat că.n cea mai mare parte sunt doar regrete.
301. Priveşte.o în ochi şi observă că nu minte. Învaţă să o cunoşti după ceea ce simte.
302. În realitate ştii că simt că te prefaci,
Cum să fie bine când tu ai ales să taci?!
303. Am obosit, la fiecare pas te simt!
304. Dacă eşti fată mare şi vrei să.l pui la punct; Măcar priveşte.l în ochi, nu mai privi în trecut.

305. Atunci fă.o geloasă, rupe.i inima; fă.o să plângă, nu o căuta, nu o privi, fii fiţos. Dar atunci când o vei vedea de mână cu altul, Taci!

306. Nu am realizat dar am înţeles că s.a sfârşit; Că acel "te iubesc" a devenit un "te.am iubit".
307. Dacă îi asculţi pe alţii, Nu poţi să te asculţi pe tine. winking
308. Sufletul meu vrea să moară pentru ultima oară
Mai am de tras vreo 3 vise din ţigară.
309. Bine arăt, bine mă port; nu-s puştoaică de export.
310. Te maturizezi prea greu. Să ştii că nu`s mă-ta să te iert mereu.
311. N-am vrut să mă nasc prinţesă, bine că m-am născut perversă. xD
312. º Nu contează cum ne-am împrietenit, contează că suntem de nedespărţit º
313. º Să pierzi cu eleganţă înseamnă victorie º
314. ║`☺`Da¢ă ai ηevσie de мiηe` ηu`s ai¢i` :X! Cheaм`σ pe zdяeaηţa †a♥Că pσa†e ea`smug aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtø®c αutøмat!`smug
315. Loveşte direct, asigură`te să fie perfect! Ascultă tot , nu crede nimic … Aşa câştigi respect .
316. Dacă vrei sa pleci să ştii că nu e vina mea. N`o să mă convingi, nu e vina mea. batting eyelashes.
317. "♥ Poţi să ajungi repede sus! Cu un compromis în plus smug! ♥"
318. Nu e nimic de iertat când ştii că ai chemat la tine toate experienţele din viaţa ta. De ce te.ai încrunta la cei care îţi aduc ceea ce ai cerut ?
319. După anumite nopţi ar trebui să ne schimbăm numele, căci cu adevărat nu mai suntem aceleaşi persoane. (:
320. Ramân pasivă faţa de ce se spune despre mine, sunt o tonă de vorbe.n vânt, niciuna nu.i de bine. Oriunde merg sunt câţiva care mi.ar sparge faţa şi câteva pe care le.apucă greaţa.
321. Minciuna doare, gesturile îndepărtează, atitudinea produce ura, greşelile nasc regrete şi persoanele. schimbă persoane.
323. Someone’s changed me, something’s saved me and this is who I am. Although I was blinded my heart let me find out, that truth makes a better women. Te iubesc enorm.
324. Am nevoie de singurătate, că e destul sa ma gândesc la un chip omenesc ca să.mi vină să urlu.
325. Uneori te simţi cel puternic – eşti tu, îi ai pe ei, ei sunt acolo. Tu eşti cine ţi.ai propus sa fii. Îţi vei aminti de ei.Dar ea ? Vezi tu .pe ea n.ai cum s.o uiţi.
326. Într`o oarecare măsură e tare… Să crezi măcar pentru o secundă că ai lumea la picioare.

327. Ştiu ce ai vrut de fapt , şi ştiu ce simţi exact , pentru că şi astăzi eu rămân motivul care te-a schimbat.
328. Te sun să îţi spun c-ai uitat parfumul tău in pat
Şi-ncerc să îl îmbrac să-i ţină sufletului de cald.
329. Am făcut greşeli dar nu am făcut din asta un secret, tocmai pentru că nu le regret! Ştiu că nimeni nu e perfect, sunt doar perfect atentă să nu le repet!
330. Şi vezi.
Că prin viaţa asta doar o dată treci,
Deci pe unde mergi, profită până pleci.
331. ...la urma urmei, tu nu ceri atât de mult. O viaţă fără griji , că timpul este scurt...
332. Iar dac-ai să-ntrebi ce-a rămas la mine,
În inima am urme de la tine.
333. Are puţini ani şi nu ştie ce simte. Azi te iubeşte, mâine te minte! Dar să nu încerci s-o schimbi, aşa e ea…Daca e a lui, Nu poate fi şi a ta!
334. Povestea mea, continuă la nesfârşit. ; în stilu' clasic, foarte fericit. ;d
335. Lasă tot aici, chiar dacă a durut.
336. Sunt clipe din trecut, care au trecut. Au fost momente în care chiar m-a durut.
337. E fără tine de mult, pare că s-a obişnuit, aproape ca-şi doreşte azi să nu te fi iubit.
338. Căci unde dragoste nu e, rămân doar sticlele.
339. Poveştile-s poveşti, sentimentele vin şi pleacă.
340. Măcar priveşte-mă în ochii, nu mai privi în trecut.

341. Uite-mă încă zâmbesc, deşi nu-i zâmbetul meu.
342. Everything I touch turns into stone.
So wrap your arms around me, and leave me on my own.

343. Dacă azi e naşpa, mâine vom trece peste! Dacă-s uşi închise, nu-i nimic, intrăm pe ferestre.

344. Probabil poza ta din ramă ţi-ar şopti: "Ştii, nu eşti ce îmi doream să fii".

345. Daca pozele-ar vorbi
Amintirile ar fi vii
Am stii iar ce gandeam cand eram copii
Probabil poza ta din rama ti-ar sopti :
'Stii, nu esti ce-mi doream sa fii.'

346. Se intâmplă în viaţă să mai fii şi confuz
Că nu ştii pe cine să alegi şi pe cine să acuzi.

347. da' ai putea oare? să recunoşti odată că eu-ţi sunt lumea toată

348. Ea: Care e primul lucru pe care îl observi uitându-te la o fată?
El: Că nu eşti tu.

349. Aşa că fă ce trebuie să faci şi nu mai fi naivă ; din inima lui nu ai plecat , habar nu ai că eşti captivă !

350. Vezi? Unele amintiri cu el îţi apar în minte pur şi simplu. Îţi aduci aminte cât l-ai iubit. Şi te oftici pentru că nu ştii de ce v-aţi despărţit.

351. Căci nimeni nu poate să înţeleagă vreodată , ce poate băiatul ăsta să-ţi facă .

352. Cine ţi.a iertat de toate? Cine pentru tine poate să-şi piardă sufletu'?

353. Să devii drogată, alcoolică şi curvă e foarte simplu. E suficient să nu saluţi o dată bătrânele din faţa blocului!

354. Am o colecţie impresionantă de greşeli şi de persoane pierdute din orgoliu ! happy

355. Cu un cuvânt trebuie să ai curaj să spui ''da, am pe altcineva'' . Oricum el nu o să facă altceva decât să-ţi dea cea mai stupidă replică: ''aha'' .smug

356. Viaţa mea e frumoasă, dar am un moment nasol !

357. Şi ţi-am spus ... Detest fiecare clipă când nu eşti lângă mine !

358. N`am crezut că e normal s'ajungem şi noi cândva la final . sad

359. Mă uit la el, nici măcar nu îmi pasă. Poate totul ar fi fost altfel dacă ar fi ştiut să iubească !

360. E mai greu decât a fost, şi ai simţit pe pielea ta...Cum e să-ţi arate când o sarut-altcineva.

361. Spui că adori şi că iubeşti, dar nu ştii să preţuieşti.

362. Că sunt proastă , ştiu , şi o afirm cu dispreţ că pe toţi fraierii din viaţa mea am pus preţ !

363. Cui îi pasă, rămâne acolo chiar şi când greşeşti.

364. Cine te iubeşte cu adevărat, nu te înşeală niciodată!

365. De câte ori văd o persoană că zâmbeşte îmi amintesc că , acolo , undeva , el încă mă iubeşte !

366. Ce vroiam ?! Totul ! că era vorba de tine , nu de alţii ! straight face

367.Ai fost odată aerul pe care-l respiram. Acum mă sufoc, nu mai vreau să-l mai am!

368. Era ciudat. Dar începeam să mă obişnuiesc . oricum , de răzgândit nu mă răzgândesc!

369. Şi îţi promit că-n viitor,o să uiţi ce-nseamnă să-ţi fie dor.

370. Spune-mi că mă iubeşti , şi totul va fi perfect ♥ !

371. Şi tot aud un replay anost "Dă delete la tot ce a fost".

372. Spune-mi "du-te dracu", dar măcar spune-mi din inimă...

373. Nu pot spune că sunt singură , pot spune că n-am iubit. Prietenii sunt mereu cu mine , el era doar un tâmpit .

374. Că acum mă blestemi de parc-aş fi ultima fată . Presupui că nu m-ai cunoscut vreodată .

375. Mă mulţumesc c-un simplu „te iubesc„ , şi dacă o spui din suflet , îţi mulţumesc .

376. Atâtea propoziţii ce încep cu „ îti aminteşti „ .

377. Tu nu mă cunoşti şi nu e provizoriu... Lumea mea se-nvârte între vise, iluzii şi orgoliu.

378. Ai simţit vreodată cum e să cazi în gol? Pe drumul care l`am parcurs mi s`a părut uşor.

379. Obişnuieşte-te cu faptul că nu vei avea ce îţi doreşti !

380. Spuneai că vrei să schimbi lumea. Întreabă-te mai întâi dacă se merită.

381. Se ştie că dacă te pierde , nu te va uita !

382. Totul ne desparte: distanţa, faptele, poate chiar şi destinul. Atunci de ce să lupt cu ceva ce îmi rupe sufletul? straight face

383. Şi timpul trece, mintea uită .dar inima ţine minte !

384. ♥ Cand ea e furioasa si pleaca: du-te dupa ea!
♥ Cand se uita atent la buzele tale: doar sarut-o!
♥ Cand te respinge: tine-o in brate si nu-i mai da drumul!
♥ Cand te jigneste: sarut-o si zi-i ca o iubesti!
... ♥ Cand e furioasa: spune-i ca e draguta!
♥ Cand e tacuta: intreab-o ce are!
♥ Cand te ignora: atrage-i atentia!
♥ Cand iti arata partea negativa: spune-i ca e frumoasa!
♥ Cand incepe sa planga: imbratiseaz-o!
♥ Cand isi pune capul pe umarul tau: apleaca-te si sarut-o!
♥ Cand ea iti spune ca ii placi: ea vrea de fapt sa-ti zica mai multe decat poti tu intelege!
♥ Cand iti zice un secret: pastreaza-l!
♥ Cand se uita in ochii tai: o doare sufletul!
♥ Cand iti zice ca totul s-a sfarsit: ea inca mai vrea ceva de la tine!

Daţi-mi un bilet spre nicăieri şi către tot . Şi daţi-mi doar de dus . . Nu ştiu când mă mai întorc.

Eşti nevoit să strângi din dinţi, să fii rece ...Când vezi că în jurul tău nimeni nu te inţelege .

Adu-ţi aminte de primele cuvinte învăţate în doi, uităte apoi, de jurăminte şi primele instincte dezlegate de noi, pierdute in noroi !

Ce se spune despre aparenţe? A, da, că pot fi înşelătoare . Dar de cele mai multe ori, ce vezi, aia primeşti .

Mai trag un fum . Incerc să mă relaxez . Mă las pe spate . Şi fumez . Şi deja visez . !

Priveşte-mă-n ochi să-nţelegi sentimentele pe care nu ştiu să ţi le spun !

După uşa asta e un alt început... Las tot aici chiar dacă a durut...

Putem să ne batem, să facem...revoluţie! Să ne luăm inima în dinţi e unica soluţie .

Pentru ea a fost un joc, a dat ultima cu zaru' ,ai câştigat mult timp să bei, deci goleşte paharu'!

Şi râd şi plâng şi strâng din dinţi . Iar dacă spui că n-o iubeşti atunci tu minţi !

Nici sticlele de alcool, nici fumurile, nici alte femei, nu te vor face să uiţi ce a fost între tine şi ochii mei.

În ziua în care m-am iubit cu adevărat, am încetat să doresc o viață diferită și am început să înțeleg că tot ceea ce mi se întâmplă, contribuie la dezvoltarea mea personală. Astăzi, știu că aceasta se numeste … Maturitate.

Femeile sunt dădacele voastre în copilărie, tovarăşele voastre în vremea maturităţii, sprijinul vostru la bătrâneţe, consolarea voastra în nenorociri şi victimele voastre în toate timpurile.

Nu m-a interesat de unde vii si al cui esti, atat timp cat, de fiecare data cand erai cu mine, te simteam al meu .

Deodata ea pleaca , deodata promisiunea de iubire a disparut , deodata a respira pare atat d greu de facut

Încrederea este acolo unde este iubire ; bârfa este acolo unde este invidie . Lacrimile sunt acolo unde există sentimente !

Cea mai bună metodă pentru a nu ţi se mai rupe inima vreodată este să te prefaci că nu ai una.

Cand fluturii se indragostesc, oare simt oameni in stomac?

Nu trădăm şi nu lingem unde am scuipat, Nu vorbim ce nu ştim şi e adevărat, A trecut atâta timp, cineva poate-nţelege… Nu este ceva să facă să uïtăm cum merge…

Sa nu astepti sa revin iar, sa-ti mangai sufletul de gheata. Caci n-am sa bat a doua oara la usa ce mi s-a inchis in fata.

Continuă să colecţionezi trupuri, gemete şi fiori. Ştiu că asta faci - îţi place la nebunie să fii colecţionar, dar nu proprietar, nu vrei să-ţi aparţină nimic din ce aduni.

I wanted to kill the sexiest person alive, but suicide’s a crime XDDD

I still repeat the things you said to me in my mind.

If I had a dick I would pull it out and piss on ‘em.

10 years deep and the same, still getting it.

A joke is a very serious thing.

All life is and experiment. The more experiments you make the better.

Pain was always my favorite pleasure.

I want you horror, I want you design
Cause you’re a criminal as long as you’re mine.

I thought it was over, but then I remember, that love lasts forever and we’ll be together.

Love always takes , two souls on fire.

I have the cutest daydream about you today.

But I keep your memory, you visit me in my sleep. My darling, who knew?

But tell me now where was my fault, in loving you with my whole heart?

I’m so gone off your loving I don’t know why
Maybe it’s the way you love me, hold me, kiss me.
Because I love you.

I miss your smile, but I miss mine more. (:

With the lights out, it’s less dangerous.

Dear world, I’m right here. Why can’t you see me?

Even something really beautiful can be broken sometimes.

Friendship is not a big thing – it’s a million little things.

I’m sick of words, If you love me, show me.

No, I don’t believe you when you say you don’t need me anymore.

Hell is empty and all the devils are here.

Waiting is the hardest part.

I hate it when you think your dream is real and then you wake up, you’re all dissapointed.

People change, and often, they become the persons they said they’ll never be.

Stop assuming that you know what I’m feeling.

I will respect those who respect me.

Sleeping is nice, you forget about anything for a while.

I’m not si. I just don’t like to talk when I have nothing meaningful to say.

You’re sorry? Oh, really? I’ll show you fuckin sorry.

Three words, eight letters: GO TO HELL!
Somewhere between all our laughts, long talks, stupid little fights and all our jokes, I fell in love.

3 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Http://www.status-uri.tk/ Găsești câte vrei.

| inna15 a răspuns:

1.Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi
2.Am tot respectul pentru băieții care nu își ascund sentimentele și nu spun "te iubesc" rânjind după altele
3.Rau cu rau, dar mai rau e fara rau. Cine l-ar putea inlocui pe dobitocul tau!?
Pwp :*

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute