| ge0rgya a întrebat:

Am o intrebare legata de lucrarea de licenta. Daca preiau o diagrama dintr-un articol, iar ceea ce scrie in fiecare patratica a diagramei este in limba engleza, eu trebuie sa traduc? Sau pot sa copii acea figura, bineinteles cu sursa cu tot...

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

Daca faci lucrarea in romana mi se pare de bun simt sa le scrii in romana. Daca faci numai o referire la acea diagrama spunand ceva in genul :" cercetatorul american a elaborat urmatoarea diagrama " o poti lasa in engleza.
Cred ca daca ai sa scrii sursa diagramei nu are sa-ti scada ceva chiardaca este in engleza, dar ar fi mai bine sa le traduci