| anonim_4396 a întrebat:

As avea o intrebare legata de licenta, cine a dat-o si mi-ar putea explica, mi-ar fi de mare ajutor.
Deci eu acum sunt la partea de abordare teoretica, adica iau tot felul de informatii din engleza, le traduc cu cuvintele mele in romana, trec sursa, etc. Insa am o nelamurire la partea cu sursele. Daca eu introduc sursele in word, la referinte, ca sa imi poata face bibliografie automata si in ordine alfabetica, este ok? Sau ar trebui sa fac eu o bibliografie si sa le trec intr-o anumita ordine dupa cum le-am introdus? Sau trebuie sa fie prima oara cartile, apoi articolele, apoi conferinte si asa?
Si cum e cu plagiatul? Compara toate lucrarile de licenta din ultimii ani si nu trebuie sa semene cu a mea sau?
Din pacate nu se prea explica detaliat ce si cum.
Multumesc mult.

1 răspuns:
| Apokales a răspuns:

Am dat-o anul trecut, personal am scris bibliografia la finalul lucrarii, doar site-urile. In cazul tau baga si cateva site-uri de la tine precum wikipedia si mai gaseste tu cateva. Acel program de plagiat nu le corecteaza prea bine, este o zdreanta de program. Totusi intreaba profesorul la care ai lucrare de licenta sa vezi cum sta treaba, trebuie sa te mai consulti cu el din cand in cand.