| LoveMusic a întrebat:

Am o întrebare. Poate că e mai mult din curiozitate, dar chiar trebuie să aflu.

Sunt pe cartelă, reţeaua COSMOTE. Mi-am activat opţiunea cu 3 euro (400 de minute în reţea+400 de SMS-uri+30 de minute naţionale/internaţionale şi fix). După nu ştiu câte luni de când am reactivat opţiunea mi-au dat în plus pe lângă cele 400, 100 de minute şi SMS-uri în reţea. Acum am pe lună 500 de minute şi SMS-uri în reţea. Problema este că am apelat la numărul unde pot să aflu câte minute naţionale/internaţionale/fix mai am. Şi am primit mesaj înapoi:

"Opţiune activă până la 20Jul2010 din care mai ai ____ min şi ___ sec în reţelele naţionale şi internaţionale plus 9c/min după ce le consumi."

P. S: Acolo unde am pus "___" mie mi-a arătat numărul de minute şi secunde, dar nu am vrut eu să le scriu. Bun. După ce aţi aflat problema, întrebarea e: ce înseamnă 9c/min? Este cumva 9 cenţi pe minut? Şi asta cum vine? După ce-mi consum minutele naţionale. cât mai pot vorbi cu aceşti 9c/min? Cât îmi ia? Câte minute mai pot vorbi? Chiar nu am înţeles problema. Mulţumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| EUUNURADUDINCRAIOVA a răspuns:

Pai 9c/min inseamna 9 centi pe minut, iar de ex daca tu ai 90 centi ramasi, mai ai 9 min nationale, dar poti sa ii vorbesti si in retea cu 2c sau 1c / min, eu am minute si nu folosesc credit, cand consumi min se plateste prin credit sper sa te ajute asta! te rog da-mi fundita!

2 răspunsuri:
| scumpika201093 a răspuns:

9c inseamna 9centi pe minut in alta retea. sper ca team lamurit.bye bye

| EUSIATIT a răspuns:

Pai cit credit mai ai pentru ca din aceea iti ia 9 c. Dece nu incarci 5 euro si activezi optiunea cu 500 min 500 s ns si 60 nationale si iti retrage 4. 5 euro e mai buna ai nationale mai multe