| PandacornMaria87658 a întrebat:

Bună am o mica mare problema la scoala ..sunt a 8-a si e vorba despre pozele de sfarsit de an. Au venit la noi o echipa din cluj (eu sunt din bistrita nasaud ) cu o oferta cam scumpa sa zicem dar acceptabila, aveau claritate, albume dragute si doamna era draguta (majoritatea elevilor de accord ..doar 2 nu voiau sa faca deoarece sunt frati si au o situatie financiara mai nah ) si diriginta a spus ca sa se intalneasca parintii si sa discute ei si despre poze si despre banchet tot ce tine de finalul nostru. Asta nu se v a intampla din 18 cati suntem noi (putini stiu) au venit 6 parinti la ultima sedinta... Ce sa facem noi elevii? Pentru poze n am mai primit oferte ...imi e frica ca n o sa avem poze si nici banchet sad

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Chiar nu e niciun fotograf în Bistrița, de trebuie să vină unii din Cluj?!?

| PandacornMaria87658 explică (pentru mihai69):

N-am spus ca trebuie din cluj, ei au venit cu o oferta dar nu mai vine nimeni nici din bistrita n au venit. crying

| Notmyaccount a răspuns:

Pffff... Ce problema existentiala. Da-ti seama ce drama. Stai calma ca mu ramaneti fara poze si banchet din cauza celor doi frati, care n-au bani. Daca vreti sa faceti un act de caritate puneti voi mai multi bani, ca sa acoperiti si cheltuielile lor. Dar sa fim seriosi. Deabia a inceput anul, nu crezi ca ar trebui sa ai alte preocupari. Nu de alta, dar ar fi frumos sa apari o singura data in pozele de a 8a...

| mihai69 a răspuns (pentru PandacornMaria87658):

Nici eu n-am spus că *TREBUIE* - ideea ar fi să căutați voi acolo în oraș, nu să așteptați să vină cineva la voi.
Faceți ceea ce se cheamă „cerere de ofertă" spuneți ce vreți și cereți o ofertă de preț, eventual alternative la ceea ce vreți voi, până găsiți ceea ce aveți voi nevoie. Nu mai așteptați doar „să vină" cineva, fiți proactivi!

| PandacornMaria87658 explică (pentru Notmyaccount):

Cam ai dreptate. Dar na. e ceva nou chestia cu pozele, banchetul laughing sunt putin entuziasmata ..de invatat invat nu e problema momentat am note okwinking

| Notmyaccount a răspuns (pentru PandacornMaria87658):

Nici nu ma indoiam. Acum cativa ani eram si eu a 8a. Si stiu ca te ia valul. Dar totusi... Sa ne pastram calmul.