| Ochiialbastrii a întrebat:

am si eu o problema cu Yahoo messenger:( Cand vreau sa vorbesc cu cineva imi apare alb asa :http://i.imgur.com/trduql.jpg
Adica daca vreau sa scxriu ceva imi apare tot alb. cine stie ce se intampla? am dezinstalat yahoo messenger de 3 ori si tot nu a mers

3 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Pfff... din pacate singura solutie o constituie reinstalarea sistemului de operare. (a windows-ului)

| Justin4Blackskye a răspuns:

Am avut si eu aceasta problema
Uite rezolvarea
1. Închidem Yahoo! Messenger şi apoi, apasam Start si apoi in dreapta "Run". Scriem acolo : regsvr32 jscript.dll
2.Se va deschide o fereastră ce ne va confirma că librăria a fost reînregistrată cu succes!
3.Acelasi lucru facem si cu :regsvr32 vbscript.dll
4.Şi de data asta ni se va confirma că operația a fost realizată fără incidente!
i cam atât. În principiu, la următoare rulare a Yahoo! Mesenger vom vedea că problema a fost rezolvată. În caz contrar încercam și soluția a-2-a:
1.Din nou Start-Run unde scriem "regedit" si apoi apasam tasta Enter!
2.Se va deschide Registry Editor. În acesta urmăm ruta indicată de săgeţile din imaginea de mai jos (de la 1 la 6):HKEY_CURRENT_USER > Software > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Internet Settings
Uite o poza sa te ajute
http://img.forwindows.net/2010/11/In-Registru.jpg
Pe Zones (indicat de săgeata 7 în imaginea de mai sus) facem click-dreapta şi alegem Delete (sageata 8), din meniul contextual. În cazul în care ni se va cere să facem asta, confirmăm că dorim realizarea acțiunii.
Închidem Registry Editor şi repornim calculatorul. Dacă nici după repornirea sistemului problema nu s-a rezolvat, cred că singura soluție rămâne formatarea, din păcate…

| YOopGirl a răspuns:

De obicei cand iti arata asta nu poti suna fiindca esti chiar tu adica din cate vaad in imagine apelul e tot la idul tau.Nu poti accesa webul sau videocall la persoana la si daca nu iti merge nici la altcineva inseamna ca nu ai Adobe flash player-ul instalat si optiunile de la microfon. Adica nu ai facut trstul de voce pentru instalarea microfonului