| YumYumKid a întrebat:

Buna! As vrea sa invat sa ma dau cu skateboard-ul si am observat cum ca ar exista skateboard-uri de marimi diferite. Ce fel de skateboard ar trebui sa-mi cumpar avand in vedere ca sunt incepatoare? Unul mai mare sau de marime medie? Multumesc anticipat ^,^

36 răspunsuri:
| AlexBots a răspuns:

Ba ma dor ochi de ce incompetenti in afara de Skate_Tavy_1998 depinde daca esti incepatoare ia-ti un sk8 de marime 7.75 axele sa fie de marime cam sa nu fie foarte aproape de sol sa fie mai inalte de ex ia-ti un oxelo e ff bun de exersat trckuri iar dupa viziteaza site-ul BMX Magazine sper ca ti-am fost de folos

| Ghoul_Lussy_1986 a răspuns:

Hey, daca vrei skateboard trebuie sa-ti iei mai intai o marime pentru tine. Dar marimea se alege dupa cat porti tu la incaltaminte :
Pentru 38-40 (US) este recomandata o marime intre 7.5″ si 7.7″.
Pentru 40-43 (US) este recomandata o marime intre 7.7″ si 8.0″.
Pentru 43-45 (US) este recomandata o marime mai mare de 8.0″.
ok, sper ca ti-am fost de ajutor.

| Skate_Tavy_1998 a răspuns:

Depinde cat porti la picior.mai bine iti cumperi un skateboard rco de incepatori.si mai devinde de cati ani ai!

| salbaticul a răspuns:

Frate,ti dau niste sfaturi! mai intai daca vrei o placa cu care sa te dai mai usor la inceput uita-te pe,, bmx magazine''da la placi complete si ia-ti una cu marimea 7.5, 7.6 si rotile nu prea conteaza da eu ti-as spune sa iei albe ca alea colorate is mai moi si gripul sa nu aiba multe desene ca atunci cind vrei sa dai un trick te concentrezi mai mult pe desene, ok pace omule si bafta.,).,(