| Loxy2012 a întrebat:

Cum se face fisa de lectura a romanului Romeo si Julieta si Amintiri din copilarie. Adica ce trebuie sa scriu in fisa daca se poate si niste exemple, am nevoie la scoala va rog.

Răspuns Câştigător
| DomnishoaraPisicutza a răspuns:

Buna! Fisa de lectura simpla cuprinde:titlul, autorul, editura, editia, nr. pagini, idei principale (foarte pe scurt), 2-3 citate care te-au atras pe tine. Fisa de lectura mai lunga o gasesti aici : http://www.scribd.com/doc/48906946/Fisa-de-lectura
Succes!