| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata, scriu aceasta intrebare la ora asta deoarece nu am mai putut dormi de la 3
Acum o luna si ceva de cand cu 15 mai eu si cu un prieten cu care ma stiu de un an, o sa il numim Y ne-am facut o gasca de 8 membri formata din colegii nostri de clasa. Totul bine si frumos pana ieri cand s-a iscat o cearta urata (cauzata de barfe, minciuni etc ), grupul s-a despartit in alte doua grupuri.
Eu am decis sa tin legatura cu ambele parti, adica sa ies cu ele, dar aseara sa il numim X a zis "Tu iesi maine cu grupul lui Y ne spui unde esti, noi venim si "discutam" cu ei
Eu am spus ca nu vreau sa ma bag.
X a spus :"Bine dar o sa fie vai de fetele voastre cand o sa va gasim (a spus-o intr-un mod mai vulgar).
Adica daca ii spun unde sunt ii bate doar pe ei dar daca nu, ma bat si pe mine.
X face karate daca nu ma insel, stie sa bata bine am vazut cateva filmari cu el in actiune la concursuri (picioare in cap la ficat, trante ).
Acum nu stiu ce sa ma fac va rog urgent!
Mai bine fara viata sociala decat asa cum eram in vara anului 2018 crying.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce aș face eu.
Aș merge cu gașca Y în locația A.
Acolo le-aș spune ce-i așteaptă.
Și le-aș spune povestea.
Și le-aș propune să se mute pe căi ocolitoare în altă locație B. Tu mergi cu ei.
Apoi aș anunța pe X asupra locației A.
Ei merg acolo și nu găsesc pe nimeni.
Tu închizi mobilul pe acea seară.
A doua zi vei contactat de x să îți ceară explicații.
Tu spui că după ce l-ai sunat, ai plecat de acolo că nu ai vrut să asiști la discuție.
Și îl anunți că refuzi categoric să te mai amesteci în așa ceva, indiferent cu ce te amenință.

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Cheama politia.