| anonim_4396 a întrebat:

Eu fac karate. Sunt la centura galbena. E cam greu. Facem secerari(trante). Si am la karate o colega... fata aia e mai mica ca mine. Bine, are centura portocalie. Dar face secerari de geoaza. Pur și simplu te trântește. Nu ati vrea sa fiti in pielea mea.
Deci i-am zis la sensei dar nu a spus nimic.
Ma puteți ajuta? Ce sa ii zic la Karina? Asa o cheamă. Nu pot sa tip la ea.
PS. Mama spune că fac karate ca sa fiu mai baietoasa. Si merge un pic. Deci ma ajutați? FUNDA O DAU DUPĂ CE TESTEZ CE ATI SPUS. ASA CA NU VA BATETI JOC. FUNDA! CE SA ÎI ZIC? FUNDA

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Buna! Mai asteapta 1-2 saptamani, si daca tot face asa colega ta, ii mai spui sensei-ului, dar daca tot nu spune nimic, cand ajungi acasa nu dai buzna sa ii spui imediat mamei despre asta. Peste ceva timp (o ora-doua) intri in discutie cu mama, o intrebi de ceva de la scoala, de exemplu si apoi aduci subiectul despre karate si colega ta, si ii spui sa vina intr-o zi sa vorbeasca cu sensei-ul. Daca nici asa nu merge, te muti in alta parte la karate, sau te lasi, spunand ca nu-ti mai place. Sper sa iti fie de ajutor. Funda?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tranta nu inseamna secerare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine, dar nu am știut cum sa o numesc. Poate nu toti stiu ce înseamnă(nu ma refer la tine). Dar cred ca ai înțeles ce am vrut sa spun. (pentru neutrino)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

(pentru coco112). Faci karate?

| coco112 a răspuns:

Da i o piedica. laughing)