| AndreeaCristina1992 a întrebat:

Din ce se da admiterea la facultatea de desen Cluj? Este ușor? Ce s-a dat la admitere?
Sunt la filo.
Cei care sunt sau au habar de această facultate, imi puteti da detalii.

1 răspuns:
| eckblume a răspuns:

Nu stiu daca vei gasi aici pe cineva care sa fie la facultatea respectiva. Iti dau o sugestie. Intra pe un grup de Facebook care sa tina de aceasta facultate. De ex: admitere desen 2019, Cluj sau admitere UBB.
Intreaba acolo in ce consta admiterea si sunt mai multe sanse sa gasesti pe cineva care stie.
Cand eram la liceu am mers la facultate sa intreb cum e, ce materii sunt si cum e admiterea. Am aflat de la studenti tot ce voiam sa stiu, iar cand am fost sa dau examenul de admitere deja eram pregatita. Ar fi si asta o solutie. Cred ca sunt,, zilele portilor deschise,, la facultatea aceea.