| Yng a întrebat:

Imi puteti da detalii despre Facultatea de kinetoterapie? Cum se face admiterea? Multumesc! Funda happy

Răspuns Câştigător
| Ollykaa a răspuns:

Pai nu exista facultatea de kinetoterapie. Aceasta este o ramura a facultatii de medicina, sau a facultatii de sport.

2 răspunsuri:
| Yng explică:

Asta stiu. vreau sa intreb detalii despre admitere. si o ramura a facultatii de sport.

| Alina_Ramonik_1994 a răspuns:

La kinetoterapie admiterea este in felul urmator: proba sportiva la alegere, atletism handbal si multe altele, la care esti admis/respins, dai un test grila de anatomie cl aXIa, si media de bacalaureat, si media se calculeaza 50% test grila si 50% media de bac. happy