| andrada a întrebat:

Buna!
Ere un status gen "s-a schimbat si acum e asa cum nu ai crezut tu ca va fi vreo data" (doar atat imi amintesc din el laughing ) stiti ceva statusuri ca asta, sa fie de schimbare happy
Funda la cele mai multe :*

Răspuns Câştigător
| elisabethia a răspuns:

E atat de schimbata...Exact cum tu ai zis ca nu va fi niciodata.

.`atatea` motive mi-ai dat` sa Te las`! cand lacrimi amare imi curgeau Pe` obraz`. E vina tA`. ca mi-am pierdut increderea`!"

|| Si noi stim c-a trecut mult timp. va trece inca pe-atât presimt...Dar nu-i nimic... ||?

Te cred pe Cuvant cand te aud. Spunand` ca nici Nu sunt Sfanta..asa e.` da` ce Sa faC. asta`i firea. doar nu credeai ca in Viata Te inseala doar privirea

DaCa` ai impresia` ca totul` va Dura La nesfarsit`. Bun venit in Realitatea` cruda`. Gandesti gresit`

|| v-am trezit atentia`. sau inca` nu vaTzi venit in fire`.` continuati` sa fiti Fraierii`. pentru` cA o0` faceti bine`

Stii` ca Viata` e ca zarul.`! se rostogoleste.`! Cine e mai prost`.aLa` se Parleste.`

Cand iti intorci privirea spre el, te luminezi de bucurie!

Poate n.am aratat ce simt, imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme toate visele se fac scrum,a fost un episod frumos, asa.i zis si tu, insa prezentu.i cam dureros, nu poti spune NU.

Mama` ce copila`.Ce tupeu`.C ochi c picioare :O Te.am bagat` in pat` si-apoi la reanimare Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mine baby ai cazut in pacat :-xX DeLiCiOuS`!"

Sentimentul nu dispare ca vacanta de vara. Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o tigara. :-X""

aud vorbe` parsive despre mine`.si continua barfaa`.da cand vorba ajunge la mne.ishi cere scuze tarfaa`!"

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa? Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!

Fetele aU inceput sa faca ce vor! totul e show.`! Sii baietii vor din nou`!

Si acasa a ei 0o stiu de fata cuminte’ ca’ joaca binee teatru si pe aman2 ii minte’!

la bisericim`roG pentru tne.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU mie.ca La cate a vazuT ca-mi FaCi.o sa`Ti dea muLTe sa tragi!"

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree! Cand unu`l o da si celalalt o cere!

stii.n'Ai decat sa vorbesti singuraa.imi gasesti atatea defecte! retinee.sunt printesa lui si asta e toot ce conteaza!"

Si` cand lumeaa` se vA daramaa` va ramane eAA`!

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`!"

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA!"

• Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va. ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi, dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.Hai lasa`ma pe mine sa-ti arat cum sunt de fapt.; x ]?

E o diva si-asta toata lumea-o stie, Din pozele de pe hi5 unde ea scrie, Ca e barfita pentru ca e talentata, Cand o barfim noi ea e cea mai castigata

nu cred ca e ceea ce vrei tu dar...macar sper ca te-am ajutat cat de cat

CeI care ma critica si Ma invidiaza ~[phbbbbt]~___Vor doar sa ma scHimBe___PenTru cA vad in mine ceea cE Ei nu vor Fii niciodata

3 răspunsuri:
| Anny1 a răspuns:

1. Ce` m0rtii maTii vrei ? Ce` nU t`e claRr ? Ai crEzutt ca stA 0 viatSsA da` n`a tRecuTt un aNn .
2. Te uiTi la miNne ca reTardatU` . Nu înTelegi ca în l0cu` tAu acuMm e` alTuu ?!`
3. BaA` :-o eSti neb0uNn `?
4. Eo` sTrig spRe tiNne tuu` n`auZi...unDe eStii uNndee` te aSscunZi `?
5. E uRa multaa` , mulTaa luMme nU te aScultaa sii` dinTr`0 suTa e d0ar un suFlet caRee` te ajuTta .
6. Nuu` lasa tiMpu` ramAs sa te faCa sa deVii un suFlett` falSs`.
7. Ea` nu te-a salVat meReu sau` pu0ate nici0data , dar stii pRea bine ca penTru tine ar fii` în stAre sa laSe t0tu` balTa.
8. E pliCtisealA , 0 staRe geneRala . Dacaa nU pUi punCt pu0ate deveNni 0 bu0ala !`
9. Estee peRfecta luMea din viSselee` mele , dA ceLl mai graVv e ca suNt pieRduTaa prinTree` ele
10. [Nu`Ss `].PlecatA` uNdeva` deParteee

1. Vad , ign0r si ... 0ricum nu c0nteaza , întelegii `?
2. Spui ca t0tu` între n0i s`a terminatt `? De cee` într3bi mer3u de minee `? P0ate pentru` ca ti se face doRr sHi nu` te p0ti abtinee ?!`
3. Maa pis pe tinee` de departee . Ejti un simPplu proSstanacc` ce creDe ca le stiee` pe tu0atee
4. M0rtSsii`matii , Nu vreau sa stai langa`mine doar pentru`ca imi faci cadOuri sau ejti baiatul de pe scena`care fake showurii`
5. OriunDe` ! . OricUm !` Tsi`o dau iin bOt` !` DuOar pentru. simPlu` fapt ca Pot` !
6. N`am inteles , nu întelegg` si nu v0i intelegee` , de unDde m0rtii tai stiai ce se vA petreCee `?
7. Flyin` thr0ugh th3 sKy ;x
8. Unul din`tRee putinii ce ti-au ramaSs apr0ape !` Pretuieste`l si iubeste`l pânaa la mu0artee !` 9. Aa` creSsut ca pu0atee` face diamAnte din n0r0ii !`
10. Maa suPer piSh pe tinee` Adu`Ti amiNte ca si tuu` ai facut`0 când am avUt suPer nev0ee` de tinee
11. GânDuri` binNe ascunSse într`Un suflett triSst .
12. Nuu` uit nici0dataa când îmi facii` un biNne , daa` si când îimi faci rau sa te feResti de miNne !`
13. VisSam ca 2 copii , pacatt` ca te`ai schiMbat , acuma` stralUcesti ca uN diamaNt falSsificat !` 14. AcuMm ai laa` figuri ... Si estii plina de tinee !` Te r0g uiTe`te binee esti un falSs print`Re rubinEe !`
15. Uite`Te bine si analiZeaza la recee . Ca miNe nu gaseSti mai mUltt` de 10 !` [geNn : 3ditie limiTata fra3ree`]
16. Am Sii e0` un fraTiu0r , m`e lUminaa 0chil0rr` :O;x Mai sUnt fraTi daa` nu cA n0i , se duSmanesc întree` eii ;x
sauu` -->
Suriu0araa` ca la miNne nu mai vAd Thu0amnee` la nimeNi !` ShIi 0rice` s`ar întâmplA nU maa` laSs de soRa meaa !`
17. RecUn0scc` ca nU m`e binee , preFer sa ducC luptA împreUnaa cu tiNne !` ;x
18. Dacaa te-a inTeresat vre`0datTa de minee` sA sTii caa mi-a f0st biNne si când ai reFuzaTt sa mAi fii` lângA miNnE .
19. Tee` diStrezZi , te simTI binee` ; Daa` ti se rUpe sufLetuu` cand tE gÂndeSti ca nUmaii` esti cUu` mine.
20. ZâmbeTu` meu faLs , se piSa pee` zâmBete`lee vu0asTre penVersee` ;x

Hai l0ve iubirea mea . Tu esTy` t0aTa viatSa mea >;d < !
Helauuu`. Snt bibelaww ;x !
Hai . Tacii . Nu mai spune . Ls'maa . N ma mai freca la mel0diee . Am inteles ma iubesti `!? Dar nu vreau prin cuvinte .
Sa plang eu pentru voi :-s ? . Va mai zic dIn nou `... Nu ma inteReseaZa` ce spuneti voi . !
N-am sa uit ce a fost . N-am sa uit trecutul` ! Am dat uitari kteva lucruri ;x . Dar`pe asta nu [-x !
Tu krezi ca eu am sa pLanG ` ?! . Srry ... x_X . N prea s p0atee . Dar nici sa zambesk nu p0t .

-Cat as vrea sa stiu azi ce n-am vrut sa stiu ieri
-Am vrut sa uit tot ce a durut,sa intorc pagina si sa spun "a trecut"nu`mi pasa ce a fost candva,alta sunt acum,si alta e viata mea
-E de ajuns sa am incredere in mine . In ce pot sa fac ca sa fie bine .Poate intr-o zi iti vei aminti . Ca am avut grija de tine,macar o zi
-E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit.
-Nu credeam ca'mi va fi rau.am fost noi.acum sunt eu
-Impartim aceleasi ganduri,dar nu si aceleasi vise
-Stii ce-i frumos? Nici macar nu stiu daca am vorbit serios
-Desi traim si luptam impreuna,fiecare moare singur
-Si chiar iti multumesc . Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc !
-Nimic nu se uita ! Totul se simte !
-Nu traiesc pentru iluzii, Viitorul pentru mine inseamna un simplu maine.
Te bucuri ca ma vezi ? Eu ma bucur ca te bucuri ! Dar timpul a trecut ! S-au schimbat mai multe lucruri "
?`aTaTeA` mOtive mi-ai dAt` sA Te lAsS` ! cAnd lAcrimi AmAre imi curgeAu Pe` ObrAz` . E vinA tA` . ca mi-am pierduT incredereA` !"

vreau s planG pentru`. n0i sa imi cer iertare` `.in fata ta am f0st un c0pil si` ma d0are.`.:-xx!

|| Si noi stim c-a trecut mult timp . va trece inca pe-atât presimt ...Dar nu-i nimic... || ?"

FoOrmeAza` NumaRuL` meUu` Ori De caTe oRi vRei Sa` vOrbim` . Cheama`ma Sh o sa vyn`!

Deja iUbirEa`i dem0data` Baietii v0r aSaa` de0datA. PaRem 0 prAda` prEa us0aRa ! fEtel0r` Sa nu cEdatsii din priimA sEara!"

Te creD pe CuvanT canD te aUd .SpunanD` ca niCi Nu sunT SfanTa . .asa e .` da` ce Sa faC . aSta`i firEa . d0ar nu credeai ca in Viata Te inseaLa d0ar privirEa"

DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA` .Gandesti greSiT` !"

|| v-am treZit atenTziia` . sau inCa` nu vaTzi veniT in fire` . .` cOntinuatZi` sa Fitzi Fraierii` .PenTruu` cA o0` faceti bine` . =x

|| Jtii` ca ViatSaa` e ca zaRuL .`! se rOstOgOleSte .`! Cine e mAi prOstt`.aLa` se ParLeSte .` =x "

Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !"

Regret mereu cand ne certam d0ar din pr0stii,caci suntem amand0i ir0nici si plini de 0rg0lii!Ca.s tulburata,t0ata ziua.s rece ca un vant.Insa,seara ma linistesc,ad0rmind cu chipul tau in gand.""

P0ate n.am aratat ce simt,imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme t0ate visele se fac scrum,a f0st un epis0d frumos, asa.i zis si tu,insa prezentu.i cam dureros,nu p0tsi spune NU.""

Mama` ce cOpila`.Ce tupeu`.C ochi c piciOare :O Te.am baGath` in pat` si-apOi la reanimare Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mne baby ai cazut in pakt :-xX DeLiCiOuS`!"

Sentimentul nu dispare ca vacantsa de vara.Une0ri e mai n0civ ca fumul tras dintr.0 tsigara . :-X""

aUd vOrbee` pArSivee despre mnee`.si kOntinuaa barfaa`.da cand vOrba ajunge la mne.ishi cere sKuzee tarfaa`!"

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa? Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!

Fetele aU inCepUt sa faKaa ce vOOr ! tOtul e show.`! Sii baietii vOOr din nOu`!

Si akasã a ei 0o sTiu de faTãã cuminTee’ ca’ j0oakã binee teatRu si pe aman2 ii minTee’!

la biSeRici m`roG pentru tne.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU mie.ca La caTe a vazuT ca-mi FaCi.o sa`Ti dea muLTe sA tRaGi!"

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree!Cand unu`l o da si celalant o cere!

stii.n'Ai deekt ssa vOrbesti singuraa.imi gaseskti atatea defektee!retinee.sunt printsesa lui si asta e toot ce conteaza !"

Si` cand lumeaa` se vA daramaa` va ramane eAA`!

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`!"

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA!"

• Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va.ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi,dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.Hai lasa`ma pe mine sa`ti arat cum sunt defapt .;x ]?

E o diva si-asta toata lumea-o stie, Din pozele de pe hi5 unde ea scrie, Ca e barfita pentru ca e talentata, Cand o barfim noi ea e cea mai castigata

CeI cAre mA cRiTica si Ma inVidiAza ~[]~___Vor dOAr sa mA scHimBe___PenTru cA vAD in miNe cEEa cE Ei nU vOr Fii niCioData
1)nu ma intereseaza ce crezi tu ,nu te cunosc e o tara libera deci e liber sa fi prost! 2)nu ma suporti?e problema ta ma copiezi? nu-mi ajungi nici pana la glezne falsa? doar cu cine merita te deranjez? iarta-ma dar chiar nu-mi pasa. 3)Extraordinara si de ce nu?pentru unii sunt superficiala m`am saturat sa ma criticati intruna acum e timpul SA VA TINETI DRACU` Gura . 4)As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele .5)Am facut greseli si n mai vr sa le repet nu mai am de gand sa pierd.Nu sunt un model si nici n`am de gand sa fiu,ce am fost sunt si acum,voi si mai tarziu
6)Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza 7) FyTzE GeSTuRyY sH tUpEu AsTa E taLEntUL mEu Pe EcRaN dA FOarTE bN o PRInteSA ajEA cA mN sTyu Sa'N vaRT toTUl pE loK doBOr pRosTY dinTR'uN fOk sUnT FEtyta smeCHErita Hai fA paSI sH guRA mik
8)Pe ascuns ma admiri, ma dai in judecata ne vedem la stiri. 9)Nu incerca sa ma cobori pe mine la nivelul tau daca tu nu poti sa urci la nivelul meu .
Fundita?

| dreamgirl16 a răspuns:

Spui ca nu mai sunt la fel, ca m`am schimbat, dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat.
m`am schimbat sau poate doar m`am saturat
Nu te schimba. Urmeaza'ti visele.Nimeni nu te poate opri, Nu ceda orice'ar fi.
Lumea vorbeste ´ prostii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte;-j ´, Numai ´ tu poti ´ vedea dincolo ´ de cuvinte!;*
Nu sunt perfecta, dar de ce m'as schimba cand prietenii ma iubesc si asa?
Este asa de schimbata, este exact cum spuneai tu ca nu va fi vreodata!

101) Viata este ca o ora de matematica in care inmultesti si scazi, imparti si aduni, iar la un moment dat iti dai seama ca ai gresit si ai vrea s-o iei de la inceput dar s-a sunat
Tocmai d` aia 0 s` schimbam foaia, d` unde atata optimism? Nuu` stii ca dup` soare vne ploaia? Sh s` anunta potop, s` nu`ncerci s` schimbi umbrela
Sa poti sa fii acelasi cand totul e schimbat! Sa poti sa fii indiferent cand totul te-a marcat!
Eu Asa Sunt. Asa Voi Ramane. Daca Ma Placi E Bine. Daca Nu. Obisnuieste`te
Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce
Au fost momente in care am fost gata sa renunt la tot. Mi s-a zis ca n-o sa pot. Ehhh, uite ca inca pot!
Imi impui prea multe, Chiar daca sunt chestii marunte! Crezi ca ma vei schimba?! Asta` i doar parerea ta.; d`; x
Mă super pis pe tinee` adu`ti aminte ca şi tu` ai facut`0 când am avut super nevoiee` de tinee!
sper ca ti-am fost de folos scumpha!:* Daca e vb de schimbare, cred ca cineva ori te-a subestimat, ori jignit.te pup:*

| Anny1 a răspuns:

Ti-am dat mai multe dar las`oh go on