| raluqtza92 a întrebat:

Stiti si voi niste statusuri frumoase... de iubire, plictiseala... orice? Nu mai am idee ce sa mai pun la status! la cele mai bune funda!

10 răspunsuri:
| buterfly a răspuns:

Uite aici cate vrei:http://www.lipiciosii.ro/? do=Forum&cat=2&topic=4129&page=166
;):P

| UnUrsuletsMaiMic a răspuns:

Nu e un vis si nici o fantezie. E ceea ce se numeste "copilarie". Un episod din serialu` vietii tale. Care contine clipe dulci, da` si amare...

Pentru ca e viata mea! Pentru ca nimeni nu mi-o va lua! E in culori si putine noduri! E artistica prin unicitatea ei! Asa ca Pa!

•Si tot ce am sperat, placut, urat sau parasit.s-a terminat ca cica totul are un sfarsit.]

( Poate sa mute si muntSii din loc. Pentru ea e prea tarziu sa mai c0nteze vreun efort. )

"`Nu Sunt Pe Bucati`Si Daca Nu`ti Convine`
`Stanga`mprejur `Ma Doare Fixx In Cot De Tine"

E bine sa stii ca nu poti sa fugi de tine, Si ca doar in filme actorii supravietuiesc printre ruine!"

"ciuudath spune-am mereu ca nu vreau n`am timp dar acum observ c`am inceputh s ma schimb; x"

"Un singur lucru bun am invatat de la tine, sa-i dau dracu` pe toti daca mie imi e bine!"

• Tu nu ma cunosti si nu e provizoriu... Lumea mea se-nvarte intre vise, iluzii si orgoliu.

| tpuareproblemetehnice a răspuns:

ØDaca veti fi corect, testul va va dezvalui adevarul.

ØScrieti raspunsurile voastre pe o foaie de hârtie. Nu trisati !

ØRaspunsurile le veti gasi pe pagina urmatoare.

1. Scrieti numele unei persoane de sex opus.

2. Ce culoare preferati între rosu, negru, albastru, verde sau galben ?

3. Prima voastra initiala ?

4. Luna voastra de nastere ?

5. Ce culoare preferati între alb si negru ?

6. Numele unei persoane de acelasi sex cu dvs.

7. Cifra preferata ?

8. Ce alegeti între Sydney sau Brisbane ?

9. Ce va place în general : lacul sau oceanul ?

10. Scrieti o dorinta (realist!).

Odata terminat testul, coborâti-va privirea pe pagina urmatoare ... (Nu trisati !)

Puneti-va în gând o dorinta !

Raspunsuri

1. Sunteti nebuneste îndragostit(a) de aceasta persoana

2. Daca alegeti :

•Rosu: sunteti viu(e) si viata va este plina de dragoste

•Negru : sunteti c si agresiv(a)

•Verde : Sufeltul va este destins si stiti când sa va deconectati

•Albastru : sunteti sp si va place sa primiti dovezi de dragoste si afectiune din partea celor care va iubesc si apreciaza

•Galben : sunteti o persoana fericita si bun sfatuitor pentru cei cu moralul la pământ.

3. Initiala dvs este între:

•A-K : Aveti o mare capacitate de a darui multa dragoste si afectiune prietenilor dvs.

•L-R : Încercati sa apreciati viata dvs la maximum si viata dvs amoroasa va înflori în curând.

•S-Z : Va place sa ajutati pe ceilalti si urmatoarea dvs dragoste o sa se profileze într-o buna perspectiva.

4. Daca sunteti nascut între :

•Ianuarie-Martie : anul va fi foarte bun pentru dvs si va veti îndragosti de cineva într-un mod neasteptat.

•Aprilie-Iunie : veti avea o relatie amoroasa foarte puternica care va dura mult timp si pentru care veti n-o veti uita niciodata.

•Iulie-Septembrie : veti avea un an excelent si va interveni o schimbare majora care va ameliora viata dvs.

•Octombrie-Decembrie :viata dvs amoroasa nu va fi extraordinara, dar veti gasi poate sufletul pereche.

5. Daca ati ales :

•Negru : viata dvs va lua o noua turnura ceea ce va fi un lucru bun pentru dvs si veti fi multumit de schimbare.

•Alb : veti avea un prieten care va avea încredere totala în dvs care va face orice pentru dvs.

6. Aceasta persoana este cel(a) mai bun(a) prieten(a).

7. Este numarul de prieteni apropiati din viata dvs.

8. Daca ati ales :

•Sydney : va place aventura

•Brisbane : Stiti când sa va opriti.

9. Daca ati ales :

•Lacul : suntei loial(a) fata de prietenii dvs si sunteti îndragostit(a) ; sunteti o persoana rezervata.

•Oceanul : Sunteti sp si va place sa fiti admirat(a) de ceilalti.

Aceasta dorinta se va realiza numai daca veti trimite acest mesaj

la 5 persoane într-o ora.

Daca le trimiteti la 10 persoane

si se va realiza înainte de propria dvs aniversare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai un status care mie mi se pare amuzant:
"ma droghez cu mentosane"
e o poveste lunga...
funda kiss?

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| Scream_9815 a răspuns:

Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine:X

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Nu privi in spate,lasa-n urma tot ce-a fost.Tu incercai sa te ridici….el te tragea in jos.Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti,ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!

Cum poti dormi stiind ca visele tale sunt la mine in brate? cum vrei sa pot sta fara sa te tin in brate ? si sa dorm… fara sa te visez in somn? si sa plang… fara sa ma faci fericita?

Imi va fi dor…

Imi va fi rece…

Dar timpul nu va vindeca…

Ci doar va trece…

Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA.DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA: daca eu exist tu ce rost mai ai?PRIETENIA raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima…

Poate incerc prea mult sa m-amagesc… ca te pot uita, dar si-acuma simt pe buze… uneori… sarutarea ta!

Un carbune aprins

E usor de stins

O dragoste adevarata

Nu se stinge niciodata :X

Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt… azi toate astea ma streseaza. as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…

Ai fost fructul interzis din care am muscat… Acum fara tine totul e schimbat

M-am mutat pe strada inimilor frante, in blocul suferintzei, la etajul dezamagirii, in apartamentul lacrimilor…

Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta… iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta

Tine-ma aproape caci s-ar putea intr-o zi sa realizezi ca ai pierdut un DIAMANT in timp ca colectionai pietricele.

Pe-o petala de lalea,iti trimit adresa mea: ORASUL DORULUI,

STRADA AMORULUI,

JUDETUL IUBIRII,

BANCA INTALNIRII

Intr-o noapte o stea m`a intrebat:"De ce nu il lashi daca te face sa plangi?"….i-am raspuns:"Stea tu tzi’ai parasi cerul?"

* Daca cineva va scrie cu un cub de gheata pe soare sa stii ca te VA IUBI mai mult decit mine

Atunci cand iubesti pe cineva, deseneaza un cerc in jurul numelui acelei persoana in loc de o inima, pentru ca inimile se pot frange, insa un cerc nu se sfarseste niciodata.

As vrea sa fiu un nor, sa ma transform in ploaie, pe trupul tau s-ajung siroaie. De cate ori ma vei privi de-atatea ori sa-ti pot sopti "iubeste-ma, te pot iubi."

O sa-ti ascund buzele pe fundul marii sa nu ti le sarute nimeni. Ochii sub un crater de vulcan sa nu ti vada nimeni, iar inima ti-o leg de-a mea sa ramanem uniti!

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde ca sufletul ma doare…

Iubesc 3 lucruri: soarele, luna si pe tine. Soarele ziua, luna noaptea si pe tine non-stop!

De ce ploua azi? de ce plange cerul? eu cred ca plange pentru mine… oare?

sau pentru tine… asa sa fie? dar ploua prea mult, cred ca plange

pentru amandoi, pentru ca inca nu ne-am gasit, maine daca e soare ,

ce zici ne intalnim?
"Fericirea e ca un ecou: stii ca e acolo dar nu`ti raspunde"

"Viata merge inainte, bine sau rau, ea merge"

"Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu"

"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"

"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"

Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.

- Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.

- Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.

- Fericirea este precum pisica, daca incerci sa o ademenesti sau sa o chemi, te va evita cu indarjire, nu va veni niciodata. Dar daca nu ii acorzi nici un pic de atentie si iti vezi de treaba, o veti gasi frecandu-se de picioarele tale si sarindu-ti in poala.

- Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber…

- Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru, ele sunt.

- Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot.

- Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.
De ce te uiti asa la mine… cu ochi tristi si goi?… nu crezi c-ar fi mai bine… SAI SCOATEM PE-AMANDOI?

Cand am fost cu tine m’am simtit bine acum ca ai plecat ma simt minunat

In gradina casei mele satu cu capul aplecat .si gandindu-ma la tine mi-a cazut o tigla’n cap

Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand ochii tai sa fiu… cea mai importanta fata.

Am citit ca fumatul dauneaza, si m-am lasat de fumat, am citit ca bautura dauneza si m-am lasat de baut, am citit ca sexul dauneaza si m-am lasat de….citit

Pentru tine poate e prea greu sa iubesti, La fel de greu cand ma gandesc, Ca poate n’o sa reusesti…

Incepusem sa cred ca imi va merge bine, incepusem sa cred ca vei venii langa mine, incepusem sa cred ca incep o noua viata, dar tu nu ai vrut, lasandu`mi inima GHEATA…

Ingeras din cer picat , ochii tai m-au fermecat, dintr-o singura privire , s-a ivit a mea iubire!

Tu esti femeia visurilor mele…nu stiam de ce visez urat de la o vreme.

Ai o voce asa frumoasa,dar nu stiu de ce o irosesti vorbind

Decat o dragoste ce nu mai are rost.mai bine sa uitam ce intre noi a fost

Dragostea e o sageata care face rani de foc,sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "

: " Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "

: " Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape "

: " Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea"
" Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar ptr tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu! "
: " E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU ! "

" In intuneric tu esti lumina care imi da viata singura mea sperantza sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata "

" E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie "

: " Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand! "

" Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici "

: " Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin "

: " Ploua acum Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie atat de mult imi este mie dor de tine! "
: " Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile ptr mine nu vor mai exista,atunci dar nici atunci eu nu te voi uita "

: " Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata dar se pare ca nu o v-oi avea "

" Nu-mi stricatzi praosta dispozitzie "

: " In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta "
: " Am visat prea mult ce nu trebuia am vrut prea mult ce nu trebuia acum toti sunt fericiti iar eu plang printre zambete si rasete "

: " Tu de vei iubi pe altul eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC! "

: " Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine . dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine "

: " Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm "

: " Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile "

: " Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang! "

: " Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma! "

Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul… "

" Stau in camera mea rece Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea Inchid ochi si incerc sa uit de tot "

" Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva… "

: " Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!? "

" Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine… "

: "Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea… "

: " Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu… "

| bylutza a răspuns:

La inceput n-o iubeam, acum o iubesc ca la inceput!
Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti capra! Mai stai o data... big grin
Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu? i?
pumnul este partea de vorbire care iti muta maxilarul si iti pune intrebarea MAI VREI?
If you ever dream of beating me, you'd better wake up and apologise.
Crezi in dragoste la prima vedere ...sau trebuie sa mai trec o data!
iubi cand intri... dati 2 palme si iesi!
dai cu praf de mers ca pierzi serialulaughing
daca nu ai auzit de mine inseamna ca nu ai cultura generalawinking
Sa inventat pizza EMO, avantaj...se taie singuralaughing
Better to lose a lover, than love a loser!
stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur imi revin...
am plecat la peste ca sa prind apa.
stau si ma gandesc, oare ce voi face maine!?

Sper ca-ti plac kiss

| Pga_Shytza_1989 a răspuns:

Ieri nu am facut nimic, iar astazi continui ce-am inceput ieri... laughing)