| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.Cum as putea sa ma ingras si eu mai repede?crying. Am 1.57 si 40 kgcryingcrying vreau si eu sa ma ingras mai repedecrying. Le multumesc foarte mult persoanelor care ma ajuta.:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa consulti un nutritionist, nu te apuca sa manaci tot felul de prostii, dulciuri si din astea. Apoi te trezesti cu celulita si te lupti sa scapi de ea.Nutritionistul stie sa-ti dea exact o lista cu alimentele recomandate, eventual plus ceva vitamine. Dulciurile in exces sau junk food-ul sunt oricum numai sanatoase nu. Daca nu vrei sa mergi la un medic, cauta si tu informatii, site-uri utile pe internet, mergi la o librarie si cumapar-ti ceva carte despre tema asta, mergi la biblioteca...cum vrei tu.Eu iti doresc succes happy mai caut acum ceva link-uri, daca gasesc unul bun, ti-l trimit

38 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu...mareste-ti numarul de mese pe zii.nu mult ci des.eu aveam 170 si 55 kg.acum am 170 si 70 kg dupa 4 5 luni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Majoritatea aveti 14-15 ani, fete in general. Sincer, la varsta asta si la inaltimea pe care o aveti 1. 55-1. 60, sunteti tocmai bine. Nu va indopati cu dulcuri. Va ingrasati ce-i drept, dar nu-i sanatos. Nu dupa ora 21:00 ( 19:00 la adulti). Fast-food -urile ingrasa, dar nu sunt sanatoase. Cel mai bine asa cum sunteti. Sunteti in crestere, nu e nicio graba :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da mananca mult da nu baga in tine toate prostiile.winking si eu vreau sa ma ingras si cu mancare gatita in casa am pus pe mine in 2 saptamani aproximativ 2 kg. si chiar daca se spune ca legumele nu ingrasa gatite sunt foarte bune si te pot ajutawinking...cu fast food-urile las-o mai usor pentru ca de la mancare de acolo te ingrasi foarte repede dar nu si sanatos, iar pe urma vei vrea sa scapi de kg acumulate. si inplus cand vei fi mai mare vei vrea sa arati din nou ca acumwinking...hai sa nu ne facem o dilema din astawinking. te pop si ai grija de tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 53 kg si 1, 67 (12 ani)si sunt multumita de cum arat.si eu am vrut sa ma ingras si am pus prea mult, am mancat cam la fel dar am mai adaugat dulciuri(nu ma prea omor dupa ciocolata dar ingrasa)si am mai renuntat la activitatile gen sport si alergat tot timpu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exact aceeasi problema am si eu si nu stiu ce sa mia facsad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau si eu sa ma ingas cel putin pana la 55 de kg acum am 44 si am inaltime de 1. 65 logik nu ar trebui sa a 55?happy vreau un sfat va rog mult :*

| expertulflorin a răspuns:

Mananca multa carne

| ForHim a răspuns:

Si eu ma aflu in aceeasi situatie, aproximativ.Ma refer la faza cu ingrasatul, mi-as dori sa mai pun cateva kg in plus.Un sfat este sa nu te apuci sa bagi in tine mancare cu tona, si apoi sa lenevesti cu zilele in pat, k de pus nu pui nimic, dar de iti stricat organismul til striciwinking. Poti incerca sa mananci mai multe lactate, dar in fiecare zi cel putin unul dintre aceste produse[exceptand zilele de post], ciocolata iarasi iti spun dupa propria mea experienta da randament, dar sa nu fie in exces! Si incearca sa ai un meniu cat mai diversificat. Dimineata incearca 5 minute inainte de a manca, sa faci cateva exercitii fizice, care iti vor da pofta de mancare.Succes!:*