| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.Cum as putea sa ma ingras si eu mai repede?crying. Am 1.57 si 40 kgcryingcrying vreau si eu sa ma ingras mai repedecrying. Le multumesc foarte mult persoanelor care ma ajuta.:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa consulti un nutritionist, nu te apuca sa manaci tot felul de prostii, dulciuri si din astea. Apoi te trezesti cu celulita si te lupti sa scapi de ea.Nutritionistul stie sa-ti dea exact o lista cu alimentele recomandate, eventual plus ceva vitamine. Dulciurile in exces sau junk food-ul sunt oricum numai sanatoase nu. Daca nu vrei sa mergi la un medic, cauta si tu informatii, site-uri utile pe internet, mergi la o librarie si cumapar-ti ceva carte despre tema asta, mergi la biblioteca...cum vrei tu.Eu iti doresc succes happy mai caut acum ceva link-uri, daca gasesc unul bun, ti-l trimit

38 răspunsuri:
| Andreeagen a răspuns:

Mananca multe dulciuri si stai cat mai mult timp posibil... inceaca sa nu faci prea multa miscare... Eu una cred ca functioneazatongue

| Andreeagen a răspuns:

Poate ca asa e metabolismul tau nu stiu ce sa zic incearca sa mananci k calori multe cartofi prajiti bea sucuri k acid... nu stiu sau daca chiar iti doresti chiar foarte mult consulta un nutritionist happyMult Succes

| catalina_2916 a răspuns:

Nu e nevoie sa te ingrasi.esti bine cum esti! la copii (pana la18 ani) se scad 20.adica 1.57-20=37kg ...deci n-ai motive sa te ingasi. pup

| just4fun_8801 a răspuns:

Whey - pro, creatina + pepsi... te ingrasi rapid dar vara o sa slabesti extrem de mult happy

| gyanina a răspuns:

straight face la inaltimea ta esti bine asa laughing cat vrei sa ai 100 de kgstraight faceomg

| turist a răspuns:

De ce vrei neaparat sa te ingrasi? E greu de carat kgmele in plus... Daca te simti bine (nu esti bolnavicioasa etc.) eu iti propun sa inveti sa te iubesti si sa te accepti asa cum esti... Nu cred ca esti "slabanoaca"! Pentru inaltimea de 1.57, 40kg e OK! Cine zice altfel ii propun sa care tot timpul 5-10kg in spinare sau legate de glezne sa vada ce inseamna surplus!
Bafta!

| Sony8998 a răspuns:

Trebuie sa mananci mai mult seara.
Cel mai recomandat ar fi sa faci un sport.Iti va creste pofta de mancare.

Baga multa painita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stau mult timp fara sa fac nimic... iar vb sa mananc fff mult... e chestia ca o vreme mananc bine.pe urma nu mai am pofta deloc de mancare...parca nu intra nimicstraight facestraight facestraight facehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Msi mult de tot:*:X.Eu chiar tin neaparat sa ma ingras... da nu stiu poate asa sunt eu...de ex...in a 4-5 aveam 29 de kg la 1.40 si cv inaltime...pe urma nu mai stiu ce vitamine am luat ca am luat in cateva luni 6-7 kg ...insa din clasa a 5 ma tot chinuiesc sa pot sa iau si eu in greutate...eu acum de fapt am 37-38 kg ...de cand ma stiu am fost slaba...pffff...Oricum eu va multumesc fff mult:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maninca nu te sfii! dar nu te indopa cu multe dulciuri(nu de alta dar sa nu te strici la cutiuta) carne, bea bere, lasa-te de fumat(daca fumezi) deci grasimile si dulciurile in exces= colesterol, diabet, accidente vasculare etc., maninca ce este sanatos si contine multe calorii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai .sioncer si eu am aceeasi problema.straight face.am 14 ani /...cam 1.55 si 39-40 de kg .si eu mananc de rup dar nu se pune nimci pe mine poate ca asa este organismul.eu zic sa nu te ambalezi .fiindca ai tot timpul inainte sa te ingrasi .gandeste-te ca sunt alti oameni care ar da orice SA SLABEASCA.si noi ne kinuim sa ne ingrasamlaughing .eu zic k este foarte bine cum esti acum si sa nu iti mai faci griji! te pupwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu vreau sa bag in mine numai dulciuri etc... k nu vreau sa dau pe urma in diabet...La mine e chestia ca eu o perioada mananc bine... dar pe urma cateva zile nu straight face...mai e problema si cu caldura asta ca parca nu am pofta de mancare .pfff...mie analizele mi-au iesit bine...nu am nicio problema

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei.si eu am 41 de kg si vreau sa ma ingras si eu mai repede. Thx celor care vor sa ma ajute

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mananca la ore fixe si3-4 mese pe zi, o sa te ajute.si eu am probleme cu greutatea, am 18ani, 1, 61 si 49 kg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mananca dulciuri multe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te mai gadi in asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 14 ani si 30 de kg...lumea ma judeca pentru felul cum arat si toata lumea imi da sfaturi fff proaste chatterbox si pur si simplu nu ma pot ingrasa am incercat de toate de TOATE nu mai stiu ce sa fac.Parerea mea e ca u esti buna mai bine ca tine decat ca mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bah eu am 14 ani si 1. 70 si vreau sa ma ingras pentru. ca am numai 50kg sad sunt o slabanoagabig grin mananc mult da nu se pune pe mine...la dracu ca nu stiu ce sa mai fac...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

The same problemstraight face 1, 55... 41-42-43 kg depinde...
41- cand nu mananc
42- cand mananc cat sa nu mor de foame
43- cand mananc de sparg! laughing
oricum... cica ar fi bine...si da intreadevar multe ne invidiaza smug!
si sa stiti ca faza cu "daca mananci mult bla bla bla chatterbox " nu prea e adevaratahappy am incercat-o si euhappy si nu a mers, nu merge si probabil nu va mergehappy daca mananc de sparg ma fac "butoias" laughing nu se pune nimic pe Cur straight face sau un alta partefrustrated! sad

Uitasi sa mentionez ca nu mananc salam (de care o fi), cremvusti etc. deloc! pentru ca nu-mi plac nu are rost sa mananc ceva care nu-mi place pentru ca mie mi se face rau straight face!
Si cartofi prajiti extrem de rar! nu-mi plac straight face!

Sunt "fitoasa" la mancareblushing!

Vreo solutie ca sa ma ingras?! ca n-am de gand sa ma fac fotomodeala! laughing deci no stress daca ma ingras!
astept raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am aceeasi problema ca si tine.am 1, 56 si am 40 de kg...si eu caut retete si chestii de'astea stupide ca sa ma ingras dar degeaba! Nu gasesc nimicstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau si eu sa ma ingras...am 1. 68 si 50 kg dar nu imi place cum arat le multumesc celor care ma sfatuiesc ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Sport
2. Mananca la ore regulate
3.Carne si fructe

Te vei dezvolta intr-un mod sanatos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e o idee buna sa mananci multe dulciuri pentru ca poti sa dai in diabet. e o idee buna sa te duci la un nutritionist. succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. 57 si 40 si te plangi laughing eu am 1. 65 si 40 de kg. si andreea parerea mea e : nu e bine sa mance mullte duciuri si ce mai zici tu peacolo sa stea si din astea rolling on the floor lol... e bine sa mannci cat de cat sanatos si incearca multi carbohidratzi. si iti recomand sportul bagi acolo o ora pe zi... si faci si muchi nu numai burta laughing asa fac eu si se obsera deja dupa numai o jum de lunahee hee hai ca poti. baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

May eu am 14 ani, 1. 57 si in jur de 47-48 kg., Poate ca voi credeti ca sunt numai buna dar nu e asa ca.toty ma judeca dar nu le dau atentie. oricat as manca de mult tot nu se pune pe mine.intra 4 aveam 35 -38 kg. Oricum daca mananci multe dulciuri dai in diabet. stiu cum e. e nasol rau! Astept un sfat de la voi cum m-as putea ingrasa. vreau macar sa ajung la vreo 55 kg dar sa se vada ca esti dezvoltata si in alte parti a corpului! va pup*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu...mareste-ti numarul de mese pe zii.nu mult ci des.eu aveam 170 si 55 kg.acum am 170 si 70 kg dupa 4 5 luni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Majoritatea aveti 14-15 ani, fete in general. Sincer, la varsta asta si la inaltimea pe care o aveti 1. 55-1. 60, sunteti tocmai bine. Nu va indopati cu dulcuri. Va ingrasati ce-i drept, dar nu-i sanatos. Nu dupa ora 21:00 ( 19:00 la adulti). Fast-food -urile ingrasa, dar nu sunt sanatoase. Cel mai bine asa cum sunteti. Sunteti in crestere, nu e nicio graba :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da mananca mult da nu baga in tine toate prostiile.winking si eu vreau sa ma ingras si cu mancare gatita in casa am pus pe mine in 2 saptamani aproximativ 2 kg. si chiar daca se spune ca legumele nu ingrasa gatite sunt foarte bune si te pot ajutawinking...cu fast food-urile las-o mai usor pentru ca de la mancare de acolo te ingrasi foarte repede dar nu si sanatos, iar pe urma vei vrea sa scapi de kg acumulate. si inplus cand vei fi mai mare vei vrea sa arati din nou ca acumwinking...hai sa nu ne facem o dilema din astawinking. te pop si ai grija de tine