| hatzul a întrebat:

Vreau sa stiu daca este adevarat ca inotul este un sport care te dezvolta super bine pe plan muscular, dar te ajuta si sa te inalti. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| P4rAd0x a răspuns:

Buna seara.
Da, este, dar asta ar insemna sa fie practicat destul de regulat. E dovedit stiintific ca are ambele caracteristici si avantaje, pe langa multe altele, insa daca e practicat suficient de des.

2 răspunsuri:
| Xdreaper21 a răspuns (pentru P4rAd0x):

Cu inaltatu nu chiar mai mult sa nu mai cresti

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Eu sunt sceptica la afirmatia ca te inalta. Maica-mea a practicat inotul in fiecare vara de la 10 ani incolo, e foarte dezvoltata la trunchi/spate/umeri pentru o femeie dar de crescut n-a crescut, doar jumatate de centimetru peste 1.60, bunica-mea avea 1.64 iar bunica-miu cam 1.68-1.70.