| Mirela1402 a întrebat:

Buna, știe cineva dacă la Liceul Național Mihai Eminescu din Iași la proba de la bilingv engleza se intra instant dacă ai luat peste 6 la probe ca la limba franceza? Vreau sa întru la engleza

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cate vad eu mediile de admitere in 2023 la Mihai Eminescu_ Iasi, pentru cei cu engleza a fost considerabil mai mare decat la cei cu franceza, adica 9.34 si respectiv 9.50.
Si bineinteles ca nu se poate intra instant, ci dupa examenul de admitere, unde este concurenta serioasa, odata ce intra numai ei cu medii foarte mari.

Uite aici:
https://imgur.com/a/3zyYjid

| sierra1 a răspuns:

NU se intră instant! E vorba de concurență, intră primele medii

| LisaJulie a răspuns:

Trebuie sa ai medie mare la Evaluarea Nationala