| madalina_5020 a întrebat:

Buna TPU.am si eu o problema va rog ajutati-ma. azi mi s-a descarcat telefonul(samsung b3310). si am avut un incarcator vechi in casa.care avea rupta o chestie.asa ca l-am descafut si am l-am bagat in telefon apoi cele 2 fire le-am bagat in priza, si a facut o flama de aia.pentru cateva secunde a ramas acolo aia. apoi l-am scos. dar era "prajita gaura" aia unde bagi incarcatoru dupa 1 minute am incercat sa aprind telefonul sa vad daca merge. si mergea. scria sa-mi reincarc telefonul si s-a stins-. ei de atunci nu s-a mai dechis am tot incercat sa-l deschid da nu se mai deschide. e posibil sa-mi fi bulit telefonul? va rog ajutati-ma

1 răspuns:
| crisssexee a răspuns:

Foarte tare!
In primul rind ce chestie era stricata?
Daca era defectat ceva in incarcator si prin telefonul tau au trecut 220 e adio.
Dar daca s-a pornit dupa inseamna ca nu a ars nimic in el.
Oricum singura nu il repari daca a ars gaura.
Cred ca stii unde te adresezi; )