| r0biricaa a întrebat:

Salutare tuturor! Deci am un telefon Samsung U600, de 2 ani! Dar telefonul arata foarte bine, din toate punctele de vedere, nu are nici o zgarietura nimic nimic. Si nici nu am avut probleme cu el, pana ieri! Deci ma pusesem sa ma culc se l-am bagat la incarcat, totul bine si frumos pana dimineata, cand ma trezesc sa il aprind numai mergea. Am incercat sa il bag la incarcat, degeaba. Nu aparea nimic! Apoi mai tarziu am bagat cablu de date in PC si in telefon si imi arata ca se incarca telefonul, l-am bagat la incarcat cu incarcatoru si mergea! Dar tot degeaba, mai tarziu cand ma uit mi-a facut aceiasi faza! sad
Oare ce are? Incarcatoru, bateria, priza nu cred ca are nimic! O fii ceva de la Soft oare? Dau fundita! :-

Răspuns Câştigător
| madalicious a răspuns:

Probabil ca l-ai lasat prea mult la incarcat si de aceea bateria a facut un lapsus, si arata ca se incarca incontinuu din cauza socului.

Asa am patit si eu dar cu un telefon mai prostut putin, care pana la urma a inceput sa mearga din nou dar, avea totusi probleme la incarcare.

Sfat: lasa-l putin fara sa incerci sa-l deschizi si fara sa-l fortezi, si incearca sa-l redeschizi dupa acea pauza[dupa o zi].

Daca tot nu merge, mergi cu el la un magazin pentru telefoane, ca sa-ti zica cei de acolo ce probleme are.

3 răspunsuri:
| r0biricaa explică:

Merci mult madalicious, chiar functioneaza din nou! Am scos o zi bateria si o bagai azi din nou! Si vad ca merge! Ai fundita! tongue

| dynamick007 a răspuns:

Am avut un telefon la fel, dar nu pe mult timp, s-a ars ceva la placa. Nu mai zic de cate ori am schimbat de banda de legatura dintre placa si ecran... Poate ca era pentru mine un telefon prea finut happy Eu unul nu am incredere in telefoanele astea.
Incearca sa-i scoti bateria pe o clipa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu un u600...de la un tmp nu mi se mai incarca...cand il opresc se incarca daca introduc mufa intr-o anumita directie am preferat sal incarc la cel universal dar totusi ce sa-i fac?crying