| XX_4289 a întrebat:

Aş dori şi eu nişte statusuri mai interesante. Nu mă interesează statusuri prea fitoase.
As dori ceva gen:
Cand ei Cred Ca ai renuntsat da din cap.zambeste si treci la linia de start.
N'am averi, am doar prieteni care suna sa-mi spuna: Ai grije de tine, te pup, Noapte buna!

37 răspunsuri:
| вυттєяƒℓу a răspuns:

El pleaca, culorile incep sa devina gri.Fiecare moment pretios acum e sters

Ma prind de mana ta, te aduc in lumea mea love struck

Cat as vrea sa stiu azi ce n-am vrut sa stiu ieri

Trec toate, asa se spune, insa nimic nu trece fara sa lase urme

As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

Am vrut sa uit tot ce a durut, sa intorc pagina si sa spun "a trecut"nu`mi pasa ce a fost candva, alta sunt acum, si alta e viata mea

E de ajuns sa am incredere in mine. In ce pot sa fac ca sa fie bine. Poate intr-o zi iti vei aminti. Ca am avut grija de tine, macar o zi.

Tell me where is the love. Or I belived in a lie? Tell me what do you feel when you look in my eyes

All this time in love with you was cry

E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit.straight face

Nu credeam ca'mi va fi rau.am fost noi.acum sunt eu

Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat. Fac tot posibilul sa uite ce s-a intamplat love struck

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima, pe care nu le poti pronunta;(

Impartim aceleasi ganduri, dar nu si aceleasi vise happy

Stii ce-i frumos? Nici macar nu stiu daca am vorbit serios

Desi traim si luptam impreuna, fiecare moare singur

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

Mereu cu zambetul pe buze. Nu se streseaza. Nu prea o intereseaza ce urmeaza

Cel ce ieri nu te-a iubit.nu te va iubi nici azi.

E felul tau de a fi, sa ma faci sa te iert mereu!

Si cand ne`o fi mai rau! sa ne mearga asa de bine

Si chiar iti multumesc. Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc!

Eu raman cu amintirea ta, iar tu cu zambetul meu

Stiu ca ii datorez atat de multe, Ca uneori imi schimba viata`n cateva secunde

Nu stii, te-nvatam. Nu vrei, te obligam smug

Daca tot te schimbi, schimba`te cum erai la inceput!

As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu
macar ca sunt greselile mele

Iubesc oamenii incepand cu mine love struck

Nimic nu se uita! Totul se simte!

Nimeni nu poate sa ma acuze ca iti provoc zambetul pe buze

Imi spui ca ma iubesti asa cum sunt.hee hee sincer. te-as iubi si eu din cand in cand

Te mai astept o zi sau poate doua si daca vii ma fac ca ploua

Prefa-te ca esti trist si…. bucura-te de viata!

Nu conteaza distanta, cat conteaza ce simtim!

Nu conteaza cât ai, ci cu cine împarti

Urasc sa te vad plangand.Zambetul tau e o minciuna frumoasa

Vreau sa ne fie bine, dar simt ca nu te mai pot tine langa mine

Iubim fara sa stim ce e iubirea, iar atunci cand stim nu mai reusim sa iubim

Let me feel your love

Aici sunt si voi ramane numai pentru tine

Si ma intreb, de ce nu au niciun rost regretele sad

Uneori ti-ai dori sa fie doar cum a fost candva

Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri

E doar o fata normala, sunt zile in care parul nu`i sta bine, zile in care poate se comporta banal, dar cele mai multe zile sunt cele in care arata extraordinarbatting eyelashes

Zambesc pentru momentele frumoase, zambesc pentru ca iubesc, zambesc pentru cei ce imi ofera un alt zambet!

Dor te tot ce am pierdut! Dor de clipele frumoase! Atat de dor imi e de trecut!

Just gonna stand there and hear me cry? Well that's alright because I love the way you lie.

Nu`i nimic. Te iubesc!

If you cry, I`ll be fine

Spune`ti`mi voi secrete noi.Chiar crezi ca-mi pasa?raised eyebrows

Ai o lume a ta. Caut`o. Eu am gasit`o

Dincolo de orice. e speranta

I love the way you smile

I want to be a part of something I don`t know

Ramai aici.Nu ma intreba ce simt

I care about you. I care about me, no more worry.Yes,i`m able to be free

Hei tu ce iti doresti, de ce imi zambesti cand te uiti la mine?

Stii ce e frumos? nici macar nu stiu daca am vorbit serios

In fine.ar fi bine sa zambesti doar pentru mine

Vreau sa ne fie bine, dar simt ca nu te pot tine langa mine

Spun tot ce`mi da prin cap, chiar si cand ai vrea sa tac

I'm very sorry for not saying " i love you"

Decat sa spun ceva gresit, mai bine nu mai spun nimic

Your love is for free!

I`ve got love and many reason to love

Ia cu tine numai slipu` hai sa numaram nisipu`

Si spune`mi. ma iubesti mai mult ca ieri?

Tacerea a raspuns in locul tau straight face

Alearga`mi in minte si rataceste`te in suflet

Nu sunt singura in ploaie si vant, am cei mai buni prieteni de pe pamant!

I need you here with me. Cause music makes me free love struck

Totul pare absurd si la fel sad

Iubesc din nou, zambesc din nou.Este ceea ce conteaza happy

Nu o lasa sa plece, tu o iubesti si ea te iubeste love struck

Eu raman cu amintirea ta iar tu cu zambetul meu love struck

Sunt doar niste cuvinte ce imi aduc aminte de ceea ce spuneai cand ne-am cunoscut.Si inca alte cuvinte care imi intra-n minte cand cu tine sunt si imi place sa le aud

Like fire and rain, you can drive me insane!

Te iubesc.Incerc sa te uit, e greu!

Zeci de gesturi, mii de vorbe. Orice ai face vei ramane in sufletul meu

Suferi? Nu`mi pasaoh go on

| вυттєяƒℓу a răspuns:

O mie de cuvinte nu-mi ajung sa-ti spun ce simt

Iar el mereu va spune : tu m`ai inselat. Iar eu voi raspunde, tu m`ai provocat!

Cu toate ca a trecut.langa tine am invatat sa zambesc unui nou inceput

Nu e un vis si nicio fantezie E ceea ce se numeste copilarielove struck

Urat, da` bun rau love struck

Si cu toate astea. tu stii cel mai bine ca orice ar face, tot la tine vine

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp : zambeste si e dulce.

Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul, tu esti doar personajul, eu fac tot filmul.batting eyelashes

Spune-mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa-mi pese.:*

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste. Cand destinu-ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!happy

Poate m-am schimbat sau poate doar m-am saturat.straight face

Chiar nu e treaba ta!

In sufletul ei te iubea, dar nu iti spunea.

Nu am chef de tine, e chiar asa de greu de priceput?raised eyebrows

Because your love is my drug love struck

Nu cred in povesti, dar cred cand imi spui ca ma iubesti

Prea multe certuri prostesti. M`am saturat sa te crezi ceea ce nu esti!

Acum stiu.Tot ce e frumos repede trece!straight face

Vreau sa te vad din nou cu zambetul pe buze.nu vreau sa am ultimul cuvant. vreau doar sa`mi cer scuze sad

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum.am suferit prea mult ca sa te iert si acum oh go on

Prietenia e un ocean ce multi ar vrea sa-l treaca. dar pana la malul celalalt, multi se ineaca straight face

Are o aura ce te atrage.Stie ca o placi si de aia nu te lasa in pace smug

Viata-i doar un text.Morala e aceeasi, o stii. Fa`o pana la capat.Maine nu stii ce va fi smug

Ma intreb daca o sa regreti ceva tot ce n`ai facut sa ma poti pastra?raised eyebrows

Ce simt cu tine nu am simtit niciodata. E un sentiment ce incepe sa`mi placa smug

E special ce se intampla cu noi. Avem si soare, dar avem si ploi love struck

Te voi iubi chiar si in aceasta lume nebuna! big hug

O vrei asa cum este ea.Esti norocos ca e a ta!

Zi de zi, pas cu pas, te gandesti ca si el te iubeste si tu il iubesti

Nu te-as schimba pe nimic, esti numai bun de iubit love struck

Inca te uiti la poze de mult facute.Si realizezi ca sunt doar amintiri pierdute oh go on

Mai tii minte cand visam si desenam "i love you" pe trotuar? day dreaming

You are the only, the only one love struck

Hai tipa cu toata puterea ta " te iubesc coaiee.esti viata mea " love struck

Nu am nevoie de prieteni falsi.Detest sa tin langa mine numai oameni lasi! straight face

Zambeste, maine poate fi mai rau

Stii bine ca o porti in inima ta.Sunt mai multe ele, dar e o singura EA

Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, ci punct love struck

Te iubesc cum nimeni, nimeni nu ar putea love struck

Hai sa mintim ca e perfect happy

Cand vei suferi, langa tine voi fi love struck

Adu`ti aminte.Stii bine.am fost mereu alaturi de tine

De ce nu simt ploaia? Pentru ca tu esti umbrela mea love struck

I wanna see how you lose control

Pentru ca meriti love struck

Have fun baby :*

A trecut prea mult timp.Numai stiu sa spun ce simt straight face

It's getting to be an obsession.

It`s magic love struck

E bine sa avem grija de ceea ce luam cu noi din viata.

Si stii ca niciodata nu o sa fie cum a fost.Si multe lucruri acum nu mai au rost straight face

In viata mea doar ai fost.Sa mai fii. n`are rost oh go on

Sincer.nu mai vreau sa stiu nimic.Vezi-ti de drum si fii fericit happy

You found somebody who does it better than he can

I said is too late to apologize, is too late sad

Tell me why does hurt so bad

I think I`m in love with you baby love struck

You drive me crazy

Aproape tot se iarta dar nimic nu se uita oh go on

Iti multumesc ca ma inveti sa iubesc love struck

Impreuna vom zbura, tu ma inveti ce-i dragostea

I wanna be loved to youbatting eyelashes

Nu lupta pentru cineva care nu iti da motive sa o faci happy

I think I fall in love day dreaming

I give you my love.

Si poti sa`mi iei ce vrei, cand am langa mine toti prietenii mei happy

Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul

Simt nevoia sa iti amintesc : te iubesc!

You used to call me, just to say "i love you baby " love struck

Sper ca te'am putut ajuta!
Bye bye!

| kamy_9063 a răspuns:

De azi am doar un singur scop sa pun fericirea mea pe primul loc...imi place foarte multhappysper ca te ajuta

| FloryInnaflorina1234 a răspuns:

N`avem ce să vedem la televizor Mai bine facem noi un film in dormitor Pun pariu c`o să ne placă Dacă nu mai încercăm o`dată :X

Sentimentele nu pot fi puse pe balanţă [-x Nu ne poate despărţii nici`o distanţă :X Suntem suflete pereche mereu in zbor Am nevoie de tine, ingeru` meu` păzitoor. :X:X

• Cea mai bună metodă pentru a nu ţi se mai rupe inima vreodată este să te prefaci că nu ai una.

• Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •

• Mulţi oameni ar învăța din greşelile lor dacă nu ar fi atât de ocupaţi să le nege!

• Daca planul A a esuat.Nu uita, alfabetul mai are 30 de litere!

Te voi pune pe primul' loc indifierent de ce se va intampla. pentru ca tu esti doar al meu, iar eu mereu a ta. :X

Vrei o fată perfectă? Cumpără-ţi o papuşă barbie

• Ştii care este partea bună atunci când pierzi sau îţi este luat ceva? Că vei fi atât de orgolios sau atât de scârbit, încât nu îl vei mai vrea înapoi.

• Viaţa mea e un haos total, dar pot să jur că-mi place aşa!

Si acum zâmbim amândoi si privim în fata. Când ne avem unul pe altul, restul nu are importanta

• E greu când îţi repeţi în gând:„Capul sus, trebuie’ să zâmbeşti!"şi subconştientul îţi dictează: „Când plângi, să nu te mai opreşti"

Aşteaptă-te la orice de la oricine. Până şi diavolul a fost un înger.

• Fac ce vreau nu-i treaba ta, nu-mi da sfaturi, nu te băga. Nu vreau prieteni falşi: AM DEJA!

• Deși am trecut prin multe,suntem încă împreună,căci nu poți să cazi când ții pe cineva de mână!

• Păreţi frumoase, aproape culte. Atât de proaste şi din ce în ce mai multe!

Mi-e greu să vorbesc de tine la trecut, oricât de mult rău mi-ai făcut, nu pot să uit.

Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu`! =]]

Vi ● Pleci ● Mi`e totuna ● O sa fie altu`n locul tau intotdeauna ●

• Ştii ce? Poţi să te evapori. Îmi faci un bine.

• Viaţa merge numai în şuturi. Ai căzut, te-ai ridicat, înveţi noi moduri sa te scuturi!

• Dacă judeci o carte după copertă, ei bine.
Vei avea de pierdut o poveste minunată

• Ea nu e O păpuşică s.o manevrezi cum vrei Vezi că fata asta mică are în cap o mie de idei.

• Eu am crezut în tine,tu ai făcut doar ce ai vrut şi poate ai ţinut la mine, dar să-mi arăţi nu ai ştiut!

• # Deci dacă pleci închide uşa că-i curent.

• Vrei atenţie?! Fă-te semn de circulaţie!

• Un om de succes este acela care poate construi o fundaţie cu cărămizile pe care alţii le aruncă în el!

• Iartă-mă că te credeam atunci când îmi ziceai:"Eşti importantă!

‎ De multe ori, persoanele care te judecă – sunt cele care-şi doresc să fie în locul tău.

• Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea. ♥

• Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

• Am prea multe defecte, in fata acelora care se cred "PERFECTE"

Oamenii iti spun că te-ai schimbat atunci cand nu te mai porti cum vor ei.

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prieteniilaughing.

Cand auzi: ''putem ramane prieteni''. e ca si cum ti-ar spune maica-ta ca ti-a murit cainele, dar poti sa il pastrezi.,.

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa.Zambeste chiar daca treci printr`o pasa proasta!

E o nebunie sa urasti toti trandafirii doar pentru ca te-a intepat un spin...

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!

De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie...

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau

Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles.

Am invatat ca oricat ai plange...lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta

Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat. Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat. Ea m-a ajutat incet, incet sa devin ce sunt acum. Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea, cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

De cele mai multe ori, iertarea e primul pas catre fericire!

Din durerea altora...nu vei face fericirea ta!

Nu mai sunt fetita ce-o stiai tu mai demult. Poate nici n-ai observat. De la un timp am mai crescut!

Daca mi-ai fi spus de la inceput. Astazi nu am fi ajuns doi straini sub acelasi cer.

Persoanele de neuitat din viata ta sunt acele persoane care te-au iubit atunci cand erai de neiubit.

Nu sunt perfectă! Nici n-am zis că sunt. Doar că persoanele ce ţin cu adevărat la mine mă vor accepta aşa cum sunt.:X

O singura luna intr-o mare de zori, un singur soare peste-o mie de nori, mii de iluzii intr-o singura minte... 1000 de ganduri in doua cuvinte...

Un barbat se indragosteste de ceea ce vede, o femeie se indragosteste de ceea ce aude.

Daca stai sa judeci oamenii, nu mai ai timp sa-i iubesti.

Nu poti controla cine sau cum intra in viata ta.Insa poti decide pe ce fereastra/usa sa ii alungi pe cei care nu o merita.

Trebuie să suferi, așa înveți. Acei oameni puternici, cei ce au mereu acel zâmbet pe fața sunt oamenii care au trecut prin cele mai grele lupte.

Învaţă să apreciezi ceea ce ai. înainte ca timpul să te forţeze să apreciezi ce ai avut.

Am ajuns si la capitolul asta...Sa zambesc chiar si cand inima imi plange si sufletul e terminat, dar stii cum e? Ce nu te omoara te face mai puternic!

Nu plânge pentru un băiat decât atunci când ești sigură că îți merită lacrimile!

Cand esti singur, asta nu inseamna ca esti slab - asta inseamna ca esti destul de puternic ca sa astepti ceea ce intr-adevar meriti!

Zambetul celei mai mici fiinte de pe pamant, poate inveseli pana si cea mai posomorata zi din viata ta!

Bine că mi-am făcut lecţiile. Zi-i lui cupidon să lase jos săgeţile!

Viata nu ne invata sa fim puternici, ea ne obliga!

M`ajuti sa trec peste momentele grele.Tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele

Coincidentele sunt doar caile destinului, de a ne arata inca o data cine suntem si ce putem.

Cel mai frumos zâmbet este acela pe care nici nu realizezi că l-ai dăruit.

Dacă sunt drăguță cu oamenii care nu mă suportă, nu înseamnă că am 2 fețe, înseamnă că sunt matură.

Nu te uita in trecut, ai fost deja acolo.

Dacă viața îți oferă doar zile posomorâte, atunci colorează-le cu un zâmbet!

Viaţa nu înseamnă să aştepţi ca furtunile să treacă, ci să înveţi să dansezi în ploaie!

Un creion şi-un vis te pot duce oriunde, nu te ascunde. Într-o lume în care totul e cu susu’ în jos, tot ce trebuie să faci e să întorci totul pe dos. :

O lacrima nu inseamna TRISTETE asa cum un zambet nu inseamna FERICIRE... poti PLANGE cand esti fericit si poti sa RAZI cand inima iti plange

El e langa mine si ma intelege mai bine ca oricine...si doar el poate citii tristetea din ochii mei cand ma prefac fericita...

Atâta timp cât încă mai poţi zâmbi, nimic nu e pierdut. Atâta timp cât încă mai ai un loc unde poţi să te întorci mereu, nu ai cum să te pierzi.

Intr-o lume alb si negru, am tupeu sa visez in culori!

Când plângi îți dai seama de adevărații prieteni. iar când alții plâng îți văd adevărata față

Cand o femeie iti spune sa faci tot ce vrei, sa nu te puna dracu sa faci ce vrei!

Nu meriti nici macar sa-mi ard caloriile pentru tinelaughing

м-aı υıтa-тe øđaтa ła мıиe [;;] ¢ħıaя ¢яezı ¢a 2 νøявe мa ρøт ađυ¢e łaиga тıиe؟![raised eyebrows] am đe υиđe ałege [call me] тυ иυ ešтı υиıκaт[ρøт gašı вaıaт ¢a тıиe ła fıe¢aяe мeтяυ ρaтяaт!

Cuvintele ranesc insa tacerea omoare incetul cu incetul.

Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare…

Imi place ca esti unic.Imi place ca esti aparte.Imi place ca te simt aproape chiar daca esti departeee.` :-X

| a răspuns:

Stiu ca sunt multe, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate!

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

9. Vrei atentie? Fa-te semn de circulatie.

10.O data cu magia. dispare si misterul!

11.Traiesc o poveste si visul e culoare!

12.Educata de destin, simt multe si arat putin!

13.Relax domnisoara, nu esti decat o tarf* ordinara!

14.Degeaba ma privesti confuz acum! Oricum raul e deja facut!

15.Am o vorba de la tata:''Intro zi se-nvarte roata''!

16.Pentru mine sunt niste amintiri care vesnic o sa doara! Pentru tine e doar o poveste de seara.

17.Am intrebat multe.Insa raspunsul tau va fi cu puncte puncte!

18.Cand am avut toate raspunsurile, intrebarile s-au schimbat!

19.Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, primiv inainte si ironic le zambim!

20.Sa-ncepem cu inceputul:'De azi promit sa uit trecutul!

21.Hai Bye`Bye! Ramai cu bine.Vezi ca-ntreaba c*rvele de tine!

22.Profita de fiecare clipa.Ca in fiecare paradis exista cate o ispita.

23.Beau bere..Sa-l fac sprits pe Jack Daniel's.

24.Sentimentele sunt cea mai dura arma!

25.Pastreaza copia, dar nu uita originalul!

26.Ai curaj sau doar tupeu ca sa intrii in jocul meu!

27.Acum zi, ce faci? Vii mai aproape sau te retragi?

28. Facem tot ce simtim si nu ne oprim. Tarim viata din plin!

29.Inainte iubeam sa te ador.Acum iubesc sa te omor!

30.Il iubesc.dar prostul nu-si da` seama!

31.Te gandesti, aberezi, trezeste-te..Prea frumos visezi!

32.Nu-mi place sa-mi spui [PA]! Nu uita..asta e replica mea!

33.Inselatul nu e o greseala, ci o alegere!
Funda?smug

| KIKIROOSSEEDIVIN123 a răspuns:

-Poate lumea minte sau poate nu. Dar trebuie sa tii minte: EU NU SUNT TU!

-Dozeaza-ti esenta in cuvinte, cedeaza-ti orgoliul si nu-i purta trecutului doliu.

| KIKIROOSSEEDIVIN123 a răspuns:

-Poate lumea minte sau poate nu. Dar trebuie sa tii minte: EU NU SUNT TU!

-Dozeaza-ti esenta in cuvinte, cedeaza-ti orgoliul si nu-i purta trecutului doliu.
:*

| Elenutza44 a răspuns:

Şi cine te vrea diferit, nu te vrea deloc.

Nu are rost sa uiti in oglinda si zici:" bha esti prost " bha cum ai putut bha s o lasi sa plece?
cand tu o iubesti si ea t iubeste?

Unde am fost eu, n-o sa ajunga niciodata. Iar daca crede asta, e o proasta

Sunt unele persoane care-mi raman mereu in suflet, oricat ar gresi si mar jigni

Nu sunt rea sunt jmecherita de baieti eu sunt yubitha! Nu ma crezi hai
la.ncercare! Sa vedem care pe care!

Si cand esti cu pr tai tot dupa mine te uiti, fraieree!

E greu cand baiatul pe care-l iubesti pe zi ce trrece tot mai mult nu-ti
da atentzie el stie ca mori dupa el
ca il intalnesty in viecare vis, susipini, si nu ramane decat sa visezi ca intr-o zi v
ei simti din nou ca vei traii
dar e si mai grew cand acelasi el se indragosteste de ea de prietena ta cea mai
buna momente de chin de teroare noptzi nedormite regrete
lacrimiile necontenite atunci cand afli ca si ea il iubeste acum ce sa
mai faci se iubeskk poate ca intr-o zi ii vei vedea impreuna
visele tz-i se naruie orice fel de speranta dispare si nu ramane decat
un gust amar nu ai vrea sa dai ochii cu ea x( si totusi se intamplat
pentru ca toate se intamplat pentru ceva anume ea nu vrea ea te iubeste
desii asta inseamna sa-si sacrifice iubirea tine la tine mai presus de orice
si desii e distrusa de sentimentul vinovatziei te alege pe tine ei bine
asta inseamna prietenie adevarata ¦ iar astfel de incercari sunt pentru
a realiza cat de mult contam pentru unii prietenii ¦ si ca o prietenie
adevarata ramane indiferent de orice.:X::*:X:*

"Chiar daca eL nu o sa`Mi sp0ona " nOapTe bUna! ", sau pe sTrada " buNa! ".
am o pRieteNa care ma suNa ca sa`mi sp0ona "
faTa esti de 1000 de ori mai buna deCat aia pe care eL o suNa`

Plec. dar o sa ma intorc[ candva ] Plang o sa rad[ candva ] Nu`mi
pasa dar mi-a pasat[ candva ] Nu mi`e bine ¦
dar o sa`mi fie bine [ candva ] ¦¦

Îmi place parfumul tau ˘ îmi place cum te îmbraci •
îmi place când râzi >:d< ¦ imi place cand zambesti ˘ dar acum taci

Te iubesccc! Cat? Cat vrei tu! Cand? Cand vreau eu!

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! De aia fereste-te
de ziua in care o sa prind tupeu

. Esti incredibil baietas… incepi sa-mi placi! Orice-ai face doar sa nu te lasi!

Sunt fata de pus in rama nu ca orice panarama!

Intre noi era chimie, acum e matematica, imi faci numai probleme!

Mi-am pus ochelari de soare ca sa nu ma bronzez,
fraierii/el sa nu ma vada cand ma benoclez!

DAI ASTEA LU CRISTINAAA!

‹¦›Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara…
cu un cuvant te baga`n Boala…
pozeaza pozitii proprii… iar voi TARFELOR dati Copy‹¦›

Am avut o zi proasta si intodeauna zambetul unui baiat dragut ma inveseleste.
Vrei sa imi zambesti?

.Hai Uita-te La Mn K Mereu Imi Merge Bn…Hai Uita-te Incoace.Nu`s Figuri De La Versace, Nici Arfe
Originale, Ci Doar Fitze Mondiale…""

.o•® ca tine intr-o zi vad 10…stilul tau ma lasa rece…
nu esti primul care incearca cu vrajeala sa ma fac…din grupul pustoaicelor…
tu te-ai dat la SEFA LOR.®•o

| DanyelaDanyela1988 a răspuns:

Sa mori in chin si-n iad
asta nu-ti doresc
chiar de mai ranit
eu inca te iubesc

| Anonim000000003333 a răspuns:

Zambeste si arata-le ca nu iti pasa, asa viata ta va fi mai frumoasa! love struck

E atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata

Nu mai e fetita ce tacea, azi iti spune PA ieri poate-i pasa

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati nu pleaca niciodata.

Orice ar fi, voi fi aici mereu
Stii bine te poti baza, ai sprijinul meu!

Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine prietenii mei •"

Peste toate trecem cu capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.

De-as afla ca maine mor sau peste o ora. Viata merge inainte cu mine sau fara!

Educata de destin, simt mult si arat putin!

Sper ca te-am ajutat!
O zi buna! :*

| anduta13 a răspuns:

Iti dau ew un site cu multe feluri de statusuri http://www.statusbun.com/? cat=10

| LexuDeea a răspuns:

Ot raul spre bine!

- Ca sa te regasesti nimic nu e mai bun decat sa fii uitata.

- Nimic nu doare mai tare decat lucrul pe care l`ai inteles prea tarziu.

- Chiar daca nu sunt prima, sunt singura care conteaza.

- Nu voi fi o fata obisnuita pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara.

-Traim sub acelasi cer dar niciunul nu avem acelasi orizont.

- In viata este ca la bal mascat, cand lumea isi scoate masca se duce veselia.

- Invidia dezleaga limbi, dupa cum admiratia le amuteste.

- Zambeste orice ar fi, mergi mai departe oricat de greu ti-ar parea ca e.

- Esentele tari se gasesc in sticlutele mici.

- O simpla melodie, un sentiment placut.

- Sunt chiar aici si tu nu ma vezi pentru ca nu vezi ceva in care nu crezi.

- Inchid ochii` sperand ca intr-o zi toata tristetea va disparea.

- Zambesc mereu, glumesc mereu dar ce e in sufletul meu doar eu stiu.

- Tot ceea ce am iubit m`a dezamagit.

- In spatele oricarui invingator sta cineva care spune : 'am incredere in tine'.

- Am intotdeauna cate un raspuns caci trebuie sa tin capul sus.

- Marea arta a vietii nu consta in a kadea niciodata ci in a te ridika de fiecare data cand cazi.

- Sa ai curajul sa risti pentru adevarul din inima ta dar sa nu te minti cand il asculti.

- Nu te lasa invins de rau dar nici kuprins de bine. nici tu nu te cunosti...candva vei fii surprins de tine.

Am nevoie de tineeeeee!

Si-mi aduc aminte cate vise aveam, ce copii eram`!

Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara

dc ne indragostim apoi nu mai iubim? si spunem adio fara sa gandim

. Ea nu e ca restul ea e pur si simplu ea...

din cand in cand te aud razand, atat mi-a mai ramas si iti multumesc pentru tot tu mi-ai fost antidot.

Nu uita ca se intoarke roata)) si sa vezi atunci ce n`ai mai vazut!

Sunt persoane pe care nu le pot uita`, persoane care mi-au oferit zambete si lacrimi, persoane de care am fost dezamagita! cand esti bun esti luat de prost!

| RoRoRoXy1999 a răspuns:

Totul trece, asa se spune. Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

Tine minte ca... o lacrima adevarata e rece...

♥Merg mai departe si le las pe toate`n spate. Fapte consumate si vise spulberate

Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

» E aşa minunat când cineva îţi cunoaşte defectele şi te place tocmai pentru ele! ♥

• E aşa frumos când călătoreşti noaptea şi este cineva care stă treaz doar ca să te aştepte. ♥

♥Dacă voi cădea în incercarea mea de a-mi îndeplini visele...Nu-i nimic. Pentru că voi invăţa din nou să zbor.

» Dacă-ţi zâmbeşte, nu înseamnă neapărat că te place.

♥Ca sa fi fericita iti trebuie putine lucruri, Important e sa le ai!

Unii oameni nu realizeaza uneori cat de mult ti la ei si ca ai fi dispus sa iti dai viata ca ei sa fie fericiti.

♥Cand iubesti pe cineva nu e pentru ca asa vrei, ci pentru ca asa simti...

Am fost ce nu voi mai fii niciodata! Acum sunt asa cum nimeni nu se asteapta!

Stiu nu sunt perfecta! Am o gramada de defecte. Dar n`am obligat pe nimeni sa ma accepte.

E atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.

Spui ca e pustoaica si nu-ti place asa, dar asa cum e ea ti-a furat inima. Cat vrei tu sa pari de gigolo cand ii vezi ochishorii iti piere chefu` de`a face misto.

De obicei te duci in cluburi de noapte.crezi ca masina ta ma da pe spate? parfumul greu pluteshte in aer, acesta este portret robot de fraier.

. Ai vrea s-o ai mereu cu tine, Stii bine ca prea mult nu tine, E pustoaica rau, e greu. Vrei s-o faci de casa, ai tupeu!

Si zi de zi isi rujeaza pe buze zambetul ei minunat dar nici azi nu s-a inventat un baiat care merita tot ce are ea de dat!

♥Nu mai e Ea Fetita ce tacea! Astazi iti spune PA, ieri poate'i pasa.

TotsSi baietii dupa` tine zbiaraa Ca ai cu ce esti criminala?

Ştie să danseze, ştie...

| andy9988 a răspuns (pentru RoRoRoXy1999):

Ok bos

| LexuDeea a răspuns:

Sincer, nu pot spune ca nu imi e dor... Cand o aud pe mama cum striga: "Ce-ti mai face baiatul ala cu care vorbeai pana si-n somn?"
Ce faci? Plec. Unde? Undeva departe. Cum te voi vedea? Umbre pe cer. De unde voi sti ca esti tu? Sperante. Cat va dura? O secunda. Daca imi va fi dor de tine unde te gasesc? In mintea ta. Si dupa? Viseaza
Ai s-o gasesti intr-un album demult uitata, ai s-o privesti, si ai sa te gandesti: "Indiferent cum a fost ea, A fost odata a mea!"
Mi'e dor sa te strang in brate, sa te sarut... Mi'e dor sa imi vorbesti, mi'e dor sa te ascult!

| Andreyutza202 a răspuns:

Am vărsat lacrimi pentru tine.Ţie nu ti.a păsat deloc de mine si oricat as vrea sa uit de tine, vei ramane in inima la mine... sad

| Rallu3 a răspuns:

Eu am o pagina anume pentru statusuri. Poate o sa te ajute https://www.facebook.com/pages/Statusuri/554571784594702

| Shac0 a răspuns:

Capul sus ori cat ti-ar fi de greu, da-le tuturor peste bot cu cat mai mult tupeu.

| Roxy_RoXyy_1998 a răspuns:

Povesti sunt destule in lume sad
cateva au aparut fara nici un nume :*
unele de groaza, altele de ras crying
la cateva-i zambit, la altele ai plans :* ♥♥♥

| addelyna2014 a răspuns:

Http://statusbun.com/? gasesti aici tot ce te intereseaza. fundita :o3?

| Rallu3 a răspuns:

Gasesti statusuri pe aceasta pagina https://www.facebook.com/pages/Statusuri/554571784594702 :).
Sper ca te-am ajutat.

| Apartirdehoy a răspuns:

Daca prostia s-ar plati multi ar fi bogati.
M-am nascut in ciuda ta, sa suferi in urma mea, Cand vorbesc eu, tu sa taci ca oricum n-ai ce sa-mi faci.
Pe botic cand m-ai pupat, mi-ai dat mintea peste cap, si m-ai patat cu ata iubire si nu scapi usor de Mine.
Is putine dar sper sa-ti placa, o zi buna love struck

| pupsika23 a răspuns:

1.Jorik îi zice mamei:
- Mama, eu astăzi am ucis 5 muşte - 2 masculi şi 3 femele.
- Foarte bine Jorik, dar cum ţi-ai dat seama ce gen au?
- Foarte simplu: 2 muşte erau pe paharul cu vin, iar 3 erau pe oglindă! big grinD
2.- Dragule, eu am ceva sa-ti spun!
- Bine iubito, dar imi zici: scurt, clar si lamurit!
- Doua mii lei! laughing
3.- Scumpule, ce ai simţit dupa prima întîlnire cu mine?
- Un gol în portofel! happy
4. Bunica îi spune nepoţelului de 4 ani:
- Costel uita-te vine "bi-bi-ca"
- Dumnezeu cu tine mîcai aista'i BMW 325 M 4x4:-D:-D:-D
5.- Wai Andrii, da vaca ceea a ta,
care o murit anul' trecut. Mai
trăieşte? laughing

| AndreeaRaspundeProstilor335 a răspuns:

Daca sunt subiect de Barfa Tu cretino esti o tarfa! love struck

Draga mea nu mă privi cu ură! Te iubeşte dar eu sunt mai bună`!

Si daca te urasc, e pentru ca te-am iubit.

Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Dar fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

| Giulia_Giuliia_1999 a răspuns:

Inimile frante nu se vindeca.Doar la acea potiune se poate face bine ♥.

Nu uita, candva, dusmanul tau ti-a fost prieten.

Lumina e a ta, ochii sunt ai tai, inima tot la tine.

Nu uita, lumea asta e plina de buni.Ieri,poate-mi pasa, azi iti spun PA!

Si credeam in tine, ca un iubit, dar mai parasit.

Linistea e dusmania mea, un cosmar = un vis frumos. Te rog, nu mai dormi!

Dragul meu iubit, cand te vad cu aia, ma fac eu singura mai sexy pentru ca te-am parasit :*.

Comoara mea esti tu! Nu pleca, nu stiu cum sa iti spun sa te dai drum!

Mintea tot la ea, sufletul la ea, fericirea la ea, iar la mine tristetea.

| Darksoul_Stely_1991 a răspuns:

De exemplu : copii numarau' o bila laughing)

| Roxy_Awwr_1998 a răspuns:

E de ajuns sa am incredere in mine. In ce pot sa fac ca sa fie bine. Poate intr-o zi iti vei aminti. Ca am avut grija de tine, macar o zi.

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Vreau sa te vad din nou cu zambetul pe buze.nu vreau sa am ultimul cuvant. vreau doar sa`mi cer scuze sad

Fac ce vreau nu-i treaba ta, nu-mi da sfaturi, nu te băga. Nu vreau prieteni falşi: AM DEJA!

• Deși am trecut prin multe, suntem încă împreună, căci nu poți să cazi când ții pe cineva de mână!

• Păreţi frumoase, aproape culte. Atât de proaste şi din ce în ce mai multe!

Mi-e greu să vorbesc de tine la trecut, oricât de mult rău mi-ai făcut, nu pot să uit.

| Alessia01 a răspuns:

Happy

| Macovetchi_Octavian_1991 a răspuns:

Salut, nu știu dacă îți recomand ceva perfect pentru tine insă cu sigutanță poți găsi ceva aici --> http://status-nou.com/statusuri-noi-2015/

| SDana a răspuns:

Daca vrei statusuri de fite eu de aici ma inspir http://www.socializeaza.net/statusuri-de-fite/