| Pufuh a întrebat:

Cine ma ajuta sa-mi explice si mie la biliard ce se intampla cu bila neagra adica ce trebuie sa faci cu ea? funda.:X:X

Răspuns Câştigător
| push2gl a răspuns:

Sa o bagi ultima. Iti alegi un colt daca ultima din culoarea ta o bagi la mijloc sau daca o bagi intr-un colt esti obligat sa bagi neagra in cel opus

3 răspunsuri:
| Loka a răspuns:

Trebuie sa o bagi in gaura si atunci vei castiga. fara sa mai bagi si alte bile, sau de exemplu daca bagi alte bile si cea neagra ai castigat sau doar pe cea neagra. Funda?:->

| Patricia a răspuns:

Dupa ce bagi toate bilele, trebuie s-o bagi pe cea neagra pentru a castiga
Daca pe parcursul jocului ai bagat bila neagra si mai aveai alte bile de bagat inseamna ca ai pierdut

| aditimus a răspuns:

Sunt bile pline si bile goale, cele goale au o dunga pe ele, dupa ce bagi ori toate plinele ori cele goale depinde cu ce joci tu cand incepi cine ce baga, pe urma bagi neagra in coltul opus unde ai introdus ultima bila, daca jucati la regula!