| Anafjfj a întrebat:

Bună TPU.
Credeți că ar fi o idee bună să folosesc ob, având în vedere că sunt virgină(am 16 ani)?

3 răspunsuri:
| Felissa13Eden a răspuns:

Am mai auzit intrebarea asta de multe ori.Mare prostie din partea celor care spun ca exista ob-uri de virgine.
Aveam eu o prietena de zicea cand a facut sex prima oara ca a intrat "doar putin", asa si cu ob-urile de virgine, intra "doar putin".
Ob-urile nu sunt sanatoase pentru flora vaginala, in general; nici sa te speli in interior nu e benefic pentru flora vaginului.
Foloseste absorbante, sunt atatea modele noi acum...cu aripioare, fara aripioare, subtiri, de noapte, de zi, de petrecere.Ai de unde alege.
Stiu prea multe femei, nu virgine, care au facut infectii vaginale de la ob-uri.Gandeste-te ca ob-ul ala sta in tine imbibat de lichid(imi cer scuze, stiu ca suna urat, dar asta e adevarul) si se umfla.Nu e nici confortabil, nici practic.
Daca vrei sa mergi la plaja, ia-ti pantaloni scurti si poarta absorbant.E mult mai important sa ai grija de corpul tau.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu zic ca nu e o idee buna, nu neaparat pentru ca exista riscul sa te dezvirginezi.
Eu nu am folosit niciodata si nici nu imi doresc. E mai comod cu absorbant

| Andreeush a răspuns:

Nu sunt recomandate dacă ești virgină.