| alexandraandreea09 a întrebat:

De ceva timp mai exact 6 luni nu mă simt bine. Am 17 ani, în curând voi avea 18. Am avut o relație de un an de zile cu un băiat, care s-a terminat în septembrie.L-am înșelat. Și nu am putut să continui să fiu cu el știind că i-am făcut asta așa că imediat m-am despărțit de el. El nu a putut să îmi ofere s*x din anumite motive iar eu nu am mai rezistat după o pauză de doi ani și am făcut-o cu alt băiat. Regret ce am făcut și simt că nu pot trece peste asta. Acum e fericit cu altă fată și mă bucur pentru el dar realizez ce am pierdut. Și el se pupa cu altele când eram împreuna doar că eu am avut contact sexual cu alt băiat și mi se pare că am greșit foarte mult regret și nu mai vreau să fac în viața mea așa ceva. După despărțire el m-a făcut in toate felurile pe rețelele de socializare, a fost ofticat. Între timp m-am îndrăgostit de un băiat din liceu, asta se întâmpla prin octombrie. Am început să vorbim totul era perfect.Eu nu mă mai puteam uita la vreun alt băiat, îl vedeam perfect pe el și simțeam că în sfârșit sunt fericită. E un băiat deștept,frumos, era respectuos.Totul a fost perfect între noi ( timp de 2 săptămâni) pana când am fost la un majorat cu el majoratul fiind destul de departe de casele noastre, înafara orașului. După majorat a doua zi băiatul l-a sunat pe tatăl lui să vină să ne ia de acolo cu mașina. Tatăl lui a venit ( in mașina era toată familia băiatului, mama lui, frații lui ). Eu și băiatul ne-am urcat in mașină. Când m-au adus acasă, am coborât toți din mașina iar familia băiatului a spus că le-ar face plăcere sa intre în casa sa îmi cunoască părinții. In acel moment nu am gândit și am acceptat. Am intrat toți in casa. Când mama și tata au văzut acea familie, i-au dat afară din casă. Deoarece sunt țigani iar tata este rasist.Totuși băiatul așa cum e el mereu s-a purtat frumos nu avea comportament de țigan.Era foarte simțit dar tata fiind rasist i-a dat afara din casă pe toți.M-am simțit groaznic.Tata era sa facă infarct nu îi venea să creadă ca fata lui umblă cu un țigan.Și aproape i s-a făcut rău. Părinții m-au certat foarte rău.Doar că eu nu sunt rasistă. Niciodata nu m-a interesat chestia asta la un om(culoarea),consider că doar caracterul poate defini un om nu culoarea sa. După toată această fază i-am dat mesaj băiatului și mi-am cerut scuze el a zis că nu este nicio problema.A doua zi am mers la școală. Am ieșit să fumez o țigară și am rămas mască în momentul in care am văzut că nu mă bagă in seamă. Nu pot exprima in cuvinte ce am simțit. Am simțit ca mi se rupe inima. Am tot încercat să îl întreb ce mai face dar nimic.M-a ignorat o lună, până când am aflat că are o relație cu o fată mai mare cu un an decât noi(clasa a 12-a)care este în liceu cu noi.Atunci am simțit că mor,am plâns foarte mult, am urlat.Am vrut să o bat pe acea fată dar nu i-am zis nimic niciodată pentru că știu că nu este normal, îi vedeam zilnic împreună.Mi se rupea inima.M-am apucat de băut și am ținut-o așa până pe la sfârșitul lunii decembrie când mi s-a făcut rău de la băutură și am încetat.Până la urmă cei doi s-au despărțit. Băiatul mă ignoră în continuare iar eu în momentul de față m-am obișnuit și nu mai aștept nimic de la el.Ideea este că mă ignoră de 4 luni fără sa ne fi certat,fără să îmi fi spus motivul, fără să fi clarificat ceva.A plecat pur și simplu.Și-a schimbat și numărul nu mai dau de el.Mă doare faptul ca nu mi-a zis nimic.Pur și simplu a încheiat orice legătura cu mine când eu eram maxim de îndrăgostită de el.Se laudă că am făcut s*x deși nu e adevărat. Am auzit că vorbește despre mine in felul următor : " Am fost cu una care a plâns după mine. " Ma doare. îl văd zilnic. E cu mine in liceu. Nu mai suport. Acum nu prea mai sufăr pentru că mi am dat seama ca nu am pentru cine. Dar am rămas cu o trauma de când l-au dat afara părinții mei din casa.
Între timp mi-am pierdut și colega de bancă. S-a certat cu mine dintr un lucru minor și ma ignora și ea de 2 săptămâni.
Aveam un cel mai bun prieten care la fel ma ignora pentru ca am încercat sa ma sinucid și m-am tăiat pe mâini.
Știu ca sună copilăresc. Dar singura soluție pe care am găsit-o a fost să încerc sa îmi iau viața. Nu reușit.
In momentul de față nu mai socializez. Am pierdut multe persoane in ultima perioada. Mai am foarte putini prieteni și nici cu ei nu ies. Nu mai am chef. Stau in pat toată ziua. Nu am chef de nimic. Eu nu eram așa.
Nu mai am încredere in nimeni. Am avut multe alte dezamăgiri in trecut pe care nu mai are rost să le spun. Simt că s-au adunat prea multe și nu mai pot face față. La liceu stau singură in bancă. Nimeni nu vrea să stea cu mine. Ies in pauza la fumat și îl văd zilnic pe tipul de care am fost îndrăgostită și mă doare. Mi se pare ca el se bucura ca nu mi-e bine. Simt ca nu am prieteni. Simt ca nu voi ajunge nimic in viață. Nu mai pot să îmi fac o relație. Îmi este frica de relații îmi este frica sa nu pățesc ce am pățit in trecut. Îmi este frica sa ma îndrăgostesc deoarece devin vulnerabilă și ajung mereu rănită. Am început să caut Singurătatea. urasc sa văd ca toți sunt Fericiți și eu sunt trista. Singurul loc unde ma simt bine este sala de dans. Pasiunea mea este dansul iar acolo îmi descarc toți nervii și toată ura față de oamenii care mi-au făcut rău. Tind să exagerez orice stare. Sunt foarte emotivă. Sunt timidă. Uneori ca să scap de timiditate beau și exagerez si ajung sa fac chestii pe care nu mi le doresc. Simt că am trecut prin prea multe pentru vârsta mea. Nu mai sunt virgina de câțiva ani. De multe ori simt nevoia să fac sex dar mă abțin nu vreau sa ajung rău. Îmi doresc iubire. Dar când dau de un băiat care ma iubește îl resping. când dau de unul mai indiferent ma îndrăgostesc de el și sufăr ca proasta. In trecut am fost înșelată.Mi a fost înșelată încrederea. Simt ca nu mai pot avea o relație. Nu mai cred in ele.
Am împresia ca am înnebunit. Ma simt singura. Nimeni nu ma poate înțelege. Sa merg la psihiatru? Sau la psiholog? Ce pot face?

2 răspunsuri:
| munteanuionvictor a răspuns:

Da, poți să mergi la psiholog.

| chichappens a răspuns:

Da, e tipic happy Și eu recomand psihologul. Dacă vrei să vorbești cu cineva îmi poți scrie un mesaj privat. Înțeleg ce gândești.