| Siracuzia a întrebat:

E o poveste lunga, multumesc celor care au rabdare sa citeasca:
Deci eu am 13 ani si cred ca sunt prea micuta sa simt asta:anul trecut, la inceputul anului, pe cand eram in a 6-a, a venit un coleg nou la noi in clasa.La inceput nu mi s-a parut nimic important, dar el este mai timid(sau cel putin era). Asa ca vazandu-ma si pe mine la fel(cred) am inceput sa ne apropiem unul de altul si sa discutam.Asta a durat vreo cateva luni. Apoi, am devenit prieteni buni ca doar suntem colegi si ne intelegeam bine.Adica observam si observ ca se poarta putin diferit cu mine fata de cu m se poarta cu celelalte fete. O colega mi-a spus azi ca se uita diferit la mine, dar mie nu mi se pare. Din clasa, doar ea stie ca il plac.Amandoi suntem premianti, acum suntem pe cale sa terminam clasa a 7-a.Am incheiat anul trecut cu aceleasi medii.De fiecare data cand intra pe mess imi bate inima, iar cand ma baga in seama simt fiori in tot trupul si simt ca uit de toate.Cand se uita la mine, aproape ca ma intimidez.Simt ca ma scufund in ochii lui verzilove struck
Acum intrebarea este:ce se intampla cu mine, ce poate fi acest sentiment, poate fi iubire adevarata de la o varsta atat de frageda?
Daca da, oare el ma place? Prietena mea ma sfatuieste sa-i zic, dar mi-e frica sa stric totul, sa cad prost in ochii lui, sau altceva. Ce sa fac? Ce simt pentru el?
Va rog frumos am nevoie de un expert care chiar se pricepehappy
Nu voi uita sa acord funditawinking
Multumesc.happy

Răspuns Câştigător
| Sabyynna a răspuns:

Sa stii ca iubirea o poti simtii la varsta ta si da, il iubesti. Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| anna9999 a răspuns:

Ar trebui sa il intrebi daca te place, este cea mai buna cale sa afli ce simte pentru tine.

| 凸florina凸 a răspuns:

Esti mica dar vad ca stii cum sa-ti exprimi sentimentele fata de un baiat. daca iti cere prietenie acceptai-o.

| Genuitoarea a răspuns:

Iubirea e un cuvant puternic si plin. Il placi.si mie mi s-a intamplat mereu asa. cu foarte multi baieti. cand intrau pe mess era cum esti si tu si dupa aia mi-a trecut.Viata e frumoasa. spune-i ca il placi. pe mess sau nu stiu. spune-i in fata ce simti. atunci vei vedea ce simte si el. FI TUPEISTAA!:*