| Locaa a întrebat:

In orasul vostru profesorii fac greva pentru ca nu le-au platit salariile pe luna februarie? In Suceava la scoala mea greva a inceput inca de joi si pana vineri nu se stie daca mergem la scoala.Ma rog sa le dea salariile dupa vreo doua saptamani pentru ca afara este cald si soare mai tot timpul zilei si profitam si noi de "vacanta" si stam toata ziua afara ori lenevim.big grin

2 răspunsuri:
| ImmortalQueen a răspuns:

Ce misto de voi. La noi se face scoala.

| Fifylici a răspuns:

Sa stii ca nu e bine cum gandesti.Si bietii oameni au salarii, gandeste-te ei din ce traiesc? din ce isi platesc datoriile si alte nevoi.Sa stii ca noua elevilor ne este usor sa vorbim dar daca tu ai fi in locul lor nu ti-ar place.
Ca fiica de cadru didactic stiu cum e sa iti taie 25% din salariun care de fapt cred ca erau 50% sau sa nu iti dea salariul pe luna respectiva.
Asa ca nu mai vorbi prosti.