| MaRyUkK a întrebat:

Buna TPU Povestea mea e un pic cam lunga deci: imi doream foarte mult un Nintendo DSi de 1-2 ani iar mama este plecata in belgia si nu avea posibilitatea sa ia unul pentru ca costa mult asa si a zis ca mi-a cumparat si m-am bucurat de-am sarit in sus, a 2-a zi am vorbit cu ea iar si mi-a spus ca trebuie sa cumpere incarcator, am ramas masca pentru ca daca iti cumperi Nintendo DSi iti da si incarcator, apoi am luat-o la intrebari si mi-a spus ca a luat-o de la o persoana la 80 de eurstraight faceA fost oribil mi-a spus ca-i alb si ca e un pic zgariat(Mda un pic mai mult poate) si ca l-a lasat copilul persoanei de la care l-a cumparat in ploaie si ca a ramas o pata neagra pe el si cica acum s-a mai luat, am inceput sa plang la telefon dar mai in soapta sa nu ma auda(ma simteam groazic pentru ca toate prietenele mele au si sunt noi ale lor si ft curate) iar eu sincer acum numai am nicio bucurie, am plas 2 ore in sir ce-o sa le zic lor, sunt de incredere dar mi-e rusine cand o sa ma vada ca e zgariat ce-o sa le zic? l-a stricat mama? l-am stricat in 2 min eu? sau chiar si asa o sa zica ca sunt iresponsabila si nu cred ca o sa ma mai lase cu lucrurile lor. Si eu sincer dupa ce-am auzit toate acestea nu-mi mai arde pofta de Nintendo. Mi-am dorit ft mult si inca-mi doresc, dar unul nou.sa pot avea eu grija de el sa raspund eu pentru zgarieturi sau chestii nu sa zic: mi l-a luat de la un baiat si el l-a zgariat, m-as fi simtit aiurea.si nu stiu ce sa fac vreau si eu un lucru bun... nou nu orice panarama am luat foarte multe concursuri si am doar 11 ani, si. as fi meritat si eu un Nintendo dsi nou... dar nici odata nu se poate. CE SA FAC? funda+vot(poate ca voi credeti ca sunt alintata dar imi doream unul nou mai mult ca orice)

1 răspuns:
| AdinnaAdinna a răspuns:

Pai esti alintata daca parintii tai nu au posibilitatea sa iti cumpere unul nou... bucura-te de ce ai! fundita!