| Rapp_Andrew_1999 a întrebat:

ieri mi-am achizitionat un S4 mini, si mi-am cumparat o folie protectoare... Azi dimineata, telefonul era pe canapea iar cainele meu a sarit pe el si a lasat cateva zgarieturi... Daca aveam folie, s-a zgariat ecranul telefonului, sau doar pe folie au ramas zgarieturile? Dau FUNDITA persoanei care-mi poate spune ceea ce am intrebat... Multumesc

2 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Telefonul are Gorilla Glass care este rezistenta la zgarieturi dar nu imbatabila.Ia folia de pe ecran si vezi daca s-a zgariat

| SweetChildOAxls a răspuns:

Asta depinde de cat de adanci sunt zgarieturile. Daca sunt superficiale, atunci s-a zgariat doar folia. Oricum, fiind un S4 mini, ar trebui sa aiba acel ecran special foarte rezistent care nu se zgarie.
Daca totusi nu e atat de rezistent, vezi daca la atingere se simte ceva. Daca simti zgarietura, e in ecran. Daca nu, atunci e doar folia happy