| Șhoghetăn a întrebat:

vreau si eu niste statusuri frumoase si adevarate.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Iubeste-L pe Iisus cum te iubeste El pe tine!

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| CichasEmo a răspuns:

Cand ti se umple inima, ti se goleste mintea...

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| scumpika89 a răspuns:

Fericirea sa te imbratiseze in fiecare noapte cand sufletul o cere, dragostea sa-ti incalzeasca inima, blandetea si bunatatea mea sa te insoteasca mereu

Doresc sa fiu pentru tine lumina, visarea, implinirea, fericirea, viata. Doresc sa imi impart existenta in doua jumatati egale: una sa ramana aici, la cei ce au nevoie de mine si cealalta sa te intregeasca pe tine, pe veci, sufletul meu pereche, dragostea mea

Te iubesc, un singur te iubesc, mai multe cuvinte nu isi au rost.

M-ai intrebat ce imi doresc, ce caut? Caut caldura iubirii, a iubirii pure ce-ti da acea privire "tampa" cand il privesti pe celalalt ca si cum ar fi ultima ta legatura cu realitatea, cand il privesti divinizandu-l, adorandu-l, iubindu-l, acea iubire care-ti face inima sa bata in ritmuri nebune, doar cand te gandesti la glasul celuilalt acea iubire care te invaluie si te-nfioara, nu te lasa sa dormi, nici sa stai treaz, nu te lasa sa stai departe, care face aerul irespirabil fara prezenta celuilalt, acest lucru il caut.

Duplicitatea, tradarile si toate minciunile tale nu-mi mai pot face rau, am devenit imuna. Lacrimile tale? Nu cred ca sunt sincere.’Ele’ stiu ca dupa mine curg?
Daca ochii tai sunt precum cea mai minunata stea; daca zambetul tau e ca soarele ce straluceste ziua; daca sarutul tau e ca mierea si daca TU esti UNIVERSUL meu ce-as mai putea sa-i cer lui Dumnezeu? TE IUBESC!

Nu esti langa mine, dar esti in gandurile si inima mea. mi-e dor de tine.

Mie greu sa zambesc atunci cind nu esti linga mine!

Fluturi traiesc doar o zi pe paman... as vrea sa ma fii nascut fluture sa petrec acea zi alaturi de tine, ca mai apoi sa mor fericita si sa ma inalt la cer, sa le spun celor de acolo ca si pe pamant exista Raiul IN BRATELE TALE!

Cand ma gandesc la tine, inima imi bate atat de tare tind sa cred ca vrea sa-mi fuga din piept si sa vina langa inima ta... sa-i spuna cat de mult te iubesc!

De ce ploua azi? de ce plange cerul? eu cred ca plange pentru mine... oare? sau pentru tine... asa sa fie? dar ploua prea mult, cred ca plange pentru amandoi, pentru ca inca nu ne-am gasit, maine daca e soare, ce zici ne intalnim?

Cand ingerasii in rai se jucau, pentru ca unul era tare dragut, ceilalti l-au aruncat pe pamant! Ups! te-ai lovit?

In noaptea trista care ne desparte, de vei simti in jurul tau suspine, sa nu te sperii e dorul meu ce vine s-adoarma langa tine
Adio de acum-ti spun de-acum nu-ti voi mai fii o piedica in drum destul am plans destul am tanguit ca sa constat ca tu nu m-ai iubit.

As vrea sa-ti spun ca te iubesc, dar ar fi prea banal. As vrea sa-ti vorbesc despre dragostea mea, dar cuvintele nu pot descrie ce simt.

Dragostea nu e niciodata aceeasi. Uneori e tumultoasa ca o cascada, alteori e linistita ca un lac intr-o pestera, uneori e vesela ca o zi de primavara, alteori seamana mai mult cu o zi de toamna.

Hai sa ne iubim ca doi nebuni. Pe mine ma gasesti la Balaceanca!

Te iubesc atat de mult incat nu pot sta nici o clipa fara tine. Orice moment petrecut departe de tine e ca o eterninate plina de durere. Te iubesc si singurul meu gand este de a fi mereu alaturi de tine.

Pentru cea mai buna fiinta din viata mea!

Viata e mult mai frumoasa cu tine in ea! Te iubesc!

As vrea acum sa ma trezesc cu un sarut, cu tine, sa-ti spun ca te iubesc, sa ma atingi, sa nu conteze vreun prieten ci numai tu si eu. Te iubesc!

Te iubesc cu ochii, te iubesc cu gura, cu buzele, cu mainile si atingerea lor, cu trupul meu si caldura lui, te iubesc cu tot sufletul, pana si ratiunea mea TE IUBESTE.

simt ca ma topesc ca un cub de gheata, ca ma transform intr-o alta stare naturala, in fapt sunt aceeasi, invaluita de iubire...

Te-a ales inima, nu stiu dupa ce criterii. Nu stiu cum ai reusit sa o deschizi, sa-i dai aripi, sa o faci sa rada fara voia mea. Te iubesc.
Aseara am privit cerul, au cazut 200 de stele, dar nu mi-am pus 200 de dorintze; ci mi-am pus una de 200 de ori'sa ma iubesti asa cum te iubesc eu...
Te-am cautat atat de mult...dar sunt fericita ca in sfarsit te-am gasit. Doar tu esti ingerashu` meu mic si scump pentru care as face orice...te iubesc si doar tu esti viata mea

Te iubesc ca-n prima zi, cand raze de soare aurii, cadeau usor purtate de vant, asupra noastra pe Pamant. Te iubesc, te voi iubi, si chiar daca soarta ne va desparti, iubirea noastra va sta acolo sus scrisa-ntr-o stea

As iubi vantul dar el mereu fuge, as iubi fulgerul dar el ma va strapunge, as iubi ploaia dar ea ma va stropi, te-as iubi pe tine dar tu ma vei iubi?

Daca vrei sa afli cat de mult ne iubim iesi afara in ploaie si intinde mainile, cate picaturi prinzi, atat ma iubesti, cate picaturi scapi, atat te iubesc!

Te iubesc cu pasiune si iti fac un juramant ca esti singura fiinta ce-o iubesc pe-acest pamant!
Te iubesc cu totul, cu nasul, cu gura, cu ochii cu buzele...cu totul

As vrea ca iubirea noastra sa reuseasca si sa fie un exemplu de loialitate si daruire, te iubesc!

Iubirea este ceea ce vad in zambetul tau in fiecare zi

Ai pasit in viata mea usor si te-ai strecutat cu grija - acum nu iti mai dau drumul. Te iubesc!

Este bine cand mi-e doar de tine, asa ca mi-e dor de tine. Este bine cand ma gandesc la tine, asa ca ma gandesc la tine. Este bine cand te iubesc, asa ca te iubesc, dragul meu.

Te iubesc frumoasa mea imi este dor de atingerea ta!

Esti acolo cand am nevoie, esti acolo mereu sa ma faci mai bun. Te iubesc!

Te iubesc nu ca pe ceva al meu, ce posed ci ca pe ceva universal si demn de iubire, ce l-am gasit.

Iubesc stelele de pe cer dar ele nu se compara cu sclipirea ochilor tai!
Timpul va zbura dar eu nu te voi uita.
Tu nu stii de mine nu stii cine sunt. Dar eu mi-am creat o lume in care ne iubim si tu ma stii, ma vrei, ma ai, iar eu eu te privesc si nu-mi ajunge te simt si nu ma satur... te am si te mai vreau.

Pacatul nu are uneori limite si se poate identifica cu infinitul, atunci cel mai mare pacat al meu este ca te iubesc in infinit!

Am sa-ti spun un cuvant care doare IUBIRE, pentru el exista remediu prin dragoste, incredere, devotament, sinceritate, suflet, iar pentru mine acest remediu esti tu.

Cineva TE IUBESTE, si ar vrea sa stii ca vrea sa fie cu tine oriunde vei fi.Cineva TE IUBESTE si ar vrea cineva sa intre in INIMA TA.

Atunci cand iti lipseste ceva, asa cum iti lipseste aerul, apa, hrana de toate zilele atunci poti spune ca iubesti cu adevarat.

Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa. Asa ca atunci cand esti singur, adu-ti aminte ca cineva, undeva, se gandeste la tine!

Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista...
Iubesti pe cineva atunci cand ai ajuns sa vrei sa-i dai ceea ce ai mai bun si hotarasti sa i te dai pe tine insuti
Cel mai cutremurator sentiment din lume apare atunci cand privesti pe cineva la care tii cu adevarat si esti constient ca simte acelasi lucru pentru tine.

Tu esti lumea mea, sufletul meu pereche, viata si dragostea mea. Mi-e dor de tine!

Dragostea este asemeni unui munte Greu de urcat dar, atunci cand ajungi in varf, panorama este nemaipomenit de frumoasa!

Daca visele nu ar fi vise,
Daca visele ar deveni reale,
Acum as fi in bratele tale.
Distanta ne poate desparti, doar ea,
Caci tu esti mereu in inima mea!

iti multumesc pentru ca m-ai invatat sa fiu puternic,
Pentru ca ai fost langa mine atunci cand am avut cel mai mult nevoie,
Pentru ca mi-ai ascultat cuvintele plicticoase, fara sfarsit te iubesc

Nu stiu ce gandesti despre mine, dar inima imi tresare de fiecare data cand te vad.Te iubesc, te doresc intru totul, cu intreg binele si raul din tine.

Este imposibil sa ii spui mintii sa inceteze sa iubeasca atunci cand inima continua sa fie indragostita.

Cele mai placute si mai frumoase lucruri din lume nu pot fi vazute sau atinse, dar pot fi simtite in inima.

Dragostea este asemeni stralucirii soarelui.Ea aduce o sclipire de aur pe fata indragostitului si o senzatie de caldura in intreg corpul. Dragostea desteapta sufletele si deschide ochii.Atunci cand ia sfarsit, dragostea lasa in urma un miliard de mici amintiri numite stele; pentru a-i reaminti lumii ca ea continua sa existe.

Este frumos sa iubesti pe cineva. Poate si mai frumos este sa fii iubit de cineva.Dar, atunci cand doua fiinte umane se iubesc una pe cealalta, frumusetea este desavarsita.

Dragostea este asemeni vantului : o poti simti, dar nu o poti vedea.

Dragostea fara raspuns se hraneste din neimpartasirea ei.Tocmai de aceea, ea devine mereu mai puternica.

Nu-ti ingadui sa te indragostesti de cineva alaturi de care sa poti trai, ci de o persoana fara de care nu poti trai.

Dragostea nu consta in gasirea omului perfect, ci in descoperirea persoanei imperfecte pe care o vezi drept prefecta.

Dragostea este cu adevarat dragoste atunci cand nu iti mai doresti sa adormi pentru ca realitatea este mai frumoasa decat orice vis.

Dragostea este alcatuita dintr-un singur suflet care locuieste in doua trupuri.

Intalnirea ta a fost un semn al destinului, prietenia ta a fost o alegere a mea, dar dragostea mea pentru tine nu a mai depins de mine.

Dragostea : un cuvant foarte puternic, cu riscuri de explozie.A se folosi cu grija si prudenta!

O viata fara dragoste este asemeni unui an fara vara.

Dragostea nu face pamantul sa se roteasca, dar adauga valoare si frumusete acesti rotiri.

Dragostea din inima ta nu trebuie sa fie depozitata ci impartasita.

Dragostea este la fel ca razboiul Usor de pornit Greu de oprit

Dragostea inseamna o calatorie si nu o destinatie.

Dragostea nu presupune numai intalnirea persoanei potrivite, ci si crearea unei adevarate relatii de cuplu. Iubirea nu consta in cat de mult iubesti la inceput, ci in cat de mult iubesti pana la sfarsit.

Cel mai bun mod de a iubi este de a iubi ca si cum nu ai fi fost vreodata ranit in dragoste

| larisapopescu32 a răspuns:

REDUCERI HAINE -80%

Intra pe http://nshop.cabanova.com/haine-reduceri.html

Haine de la 15 LEI

*A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

*Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….

*Vorba multa……..saracia omului…

*Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?

*Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.

*Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!

*Domina ca sa nu fii dominat!

*Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…

*Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

*Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

*Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.