| Gexu a întrebat:

Am o intrebare: este bine sa fi idealist? Cum definiti acest cuvant (fara dex pentru ca stiu rezultatele de acolo ) Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| MrAdmus21 a răspuns:

Buna.
Parerea mea personala:
Idealismul e bun si ne poate ajuta in viata, dar intr-o doza destul de rezonabila, cred eu ca maxim 20%. In plus tine si de virsta, adica in tinerete sintem mult mai (prea) idealisti, iar pe masura ce avansam in etate revenim cu picioarele pe pamint tot mai mult, pina cind ne contopim cu el (pamintul).