| anonim_4396 a întrebat:

Cineva tocmai mi-a pus o intrebare care m-a pus usor pe ganduri. "Cum ai definii iubirea intr-un singur cuvant? voi cum o definiti?

19 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu este dragoste.

| Raniia a răspuns:

Dumnezeu este Dragoste. Fara Dumnezeu, degeaba ai incerca mai multe modalitati pentru a experimenta frumusetea de a darui si a primi iubirea autentica.
Deci intr-un singur cuvant-Dumnezeu.

| William a răspuns:

Dumnezeu?

| victoreanu a răspuns:

Cumpara-ti un dictionar de sinonime daca chiar vrei sa faci ceva util.
Si pe mine m-a pus pe ganduri intrebarea.Defini se scrie cu un singur "i".

| Thunderstruck a răspuns:

Chimie.

| Trolli a răspuns:

Implinire.

| RAY a răspuns:

Chimie la nivel maxim,iubirea nea ajutat mult in evolutia noastra nu-i de mirare ca ne doare asa mult cand pierdem persoana iubita, suntem programati sa iubim ca sa putem sa ne crestem copii nostri, care cresc greu, de fapt crestem cel mai greu din toate mamiferele, iubirea a facut ca stramosi nostri sa stea impreuna
eu iubesc natura

| Lizzu a răspuns:

Regasire

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Iubirea e un cuvânt, cum dracului să o definești într-un singur cuvânt? Atașare, dacă chiar vrei... oricum, asta e o întrebare stupidă, cum dracului să o definești într-un singur cuvânt? V-a tâmpit categoria asta de tot.

| iurii75 a răspuns:

1 ioan 4:8 (william a răspuns corect)

| dracu14 a răspuns:

Intre oameni nu exista iubire ci doar atractie sexuala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se poate definii.
http://theodor1998.wordpress.com/......-noua-ani/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intr-un singut cuvant as definio ''complexa''

| sitărescu a răspuns:

Speechless.

| Jackul336 a răspuns:

Asa cum o foarfeca e definita drept foarfeca asa si iubirea e iubire

nu exista o definitie mai perfectas decat termenul in sine care e destul de explicit

| Cocîrlăndosu a răspuns:

Definii?! Oare nu ar trebui să te pună pe gândurii modul în care scrii?

| florentina_9904 a răspuns:

Dragoste