| Carina12345 a întrebat:

Vărul meu vrea să dea la academia de poliție. Este în clasa a 11-a. Problema este că are un semn pe umărul stâng de la o arsură de țigară făcută de un amic. Băiatul acela era beat și din neatenție i-a făcut semnul. Voiam să știu dacă este un impediment în a lua proba medicală.
Mulțumesc pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

La academia romana spune clar ca nu ai voie cu tatuaje (posibil si semne de genul ala) VIZIBILE PURTAND HAINE DE VARA. Deci, fiind la umar, nu are nicio problema, deoarece purtand camasa cu maneca scurta, nu se vede deloc.

3 răspunsuri:
| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Buna ziua! Veti gasi raspunsul la intrebarea dvs. si la alte intrebari frecvente despre Examenul de Admitere la Academia de Politie aici:
https://www.academiadepolitie.com/......-a600.html

Mult Succes!

| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Nu este nicio problema. Nu sunt modele. Nu ai voie sa ai tatuaje la vedere sau semne foarte mari care nu sunt acoperite de tinuta de vara.

| StefanQuizzer a răspuns:

Sincer,depinde de cat de mare e semnul.Dar nu cred ca l-ar putea impiedica sa ia proba.Adica nu l impiedica sa vada sau sa se deplaseze asta e cel mai important